260 kv.m namas Vilniaus rajone prie Neries

Dizainerė Audronė Litinskienė, neretai pavadinama originalių ir išskirtinių interjerų kūrėja, projektuodama vieną naujausių savo darbų – Vilniaus priemiesčio gyvenvietėje prie Neries įrengtame sklype pastatyto namo interjerą – pasakojo tarsi žaidusi asociacijų žaidimą: tekantis upės vanduo, nuo sklypo matomi kito kranto miško vaizdai jai priminė pajūrio peizažą, tad, norėdama suteikti projektui žaismingumo ir intrigos, subtilių jūros motyvų ji įterpė ir į šiuolaikišką išgryninto stiliaus namo interjerą.

Sostinės priemiesčio gyvenvietėje, gražioje vietoje prie pat Neries, erdvų, bemaž 20 a sklypą įsigijusi vilniečių šeima jau iš anksto žinojo, kad namo bei interjero projektą patikės kurti dizainerei Audronei Litinskienei: šeimininkai ne vieną jos sukurtą projektą buvo matę mūsų žurnalo puslapiuose, ir visi buvo savaip įdomūs bei išskirtiniai. 

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Jie visiškai pasitikėjo projekto autorės profesionaliu požiūriu, išradingumu ir, suderinę funkcinius bei techninius aspektus, paliko dizainerei visišką veiksmų laisvę. Ne tik vidines erdves, bet ir namo architektūrinę dalį projektavusiai Audronei buvo svarbu surasti bendrumų, siejančių interjerą bei eksterjerą, taip pat šią kompoziciją natūraliai įterpti į gamtos peizažą. 

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Žvelgiant į tuščią palei Nerį nusidriekusį sklypą, kurį puošė aukšta išraiškingo silueto pušis, kilusi idėja pritaikyti jūros ir pajūrio gamtos tematiką padėjo sukurti išbaigtą, kūrybiškai įprasmintą gyvenamojo namo ir jį supančios aplinkos projektą.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Audronės suprojektuotas santūrios architektūros vieno aukšto namas, neutralia pilka spalva dažytų medžio lentų ir natūralaus skalūno akmens apdaila, akmenukais tarsi pajūry dekoruotas kiemas harmoningai įsilieja į natūralios gamtos sklypą ir sukuria pajūrio atmosferos dvelksmą.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Vidiniame kieme palei namą suprojektuota didelė terasa, iškalta medinėmis, tarsi vėjo, saulės ir vandens nugairintomis lentomis, – čia įrengta stilingais ir patogiais lauko baldais apstatyta poilsio zona, iš kurios atsiveria vaizdas į tekančią Neries upę ir pušynus kitame jos krante.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Projekto autorė Audronė Litinskienė visuomet, jei tik leidžia sklypo dydis, patarianti statyti vieno aukšto gyvenamuosius namus, nes taip gyventi tiesiog patogiau. O šiuo atveju, kuriant aliuzijas į pajūrio architektūrą, toks sprendimas atrodė visiškai natūralus ir neginčijamas: neauštas, natūralaus pilko kolorito namas natūraliai įsiliejo į priemiesčio gamtos peizažą ir padėjo išryškinti svarbiausią sklypo objektą – jo papėdėje tekančią upę. 

Ieškant geriausių vizualinių ir stilistinių sprendimų, nenukentėjo ir praktiniai bei funkciniai aspektai. 260 m² ploto namas padalytas į dvi funkcines dalis – bendrąją ir privačiąją (kiekvienam šeimos nariui paskirta asmeninė erdvė). Didelis bendrasis kambarys, kuriame suprojektuota svetainė, virtuvė bei valgomasis, užima centrinę namo dalį, o iš jos pusiau uždaras koridorius, tarsi paslėptas už svetainės pertvaros ir lentynų konstrukcijos, veda į asmeninę šeimos narių zoną – šeimininkų miegamąjį ir dviem jų paaugliams sūnums įrengtus atskirus kambarius, taip pat darbo ir vonios kambarius.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Nusižiūrėk idėją!

Šeimininkų turėtą nuotrauką su nostalgišku senojo Vilniaus atvaizdu Audronė subtiliai perkėlė į interjerą: nuotrauką atspaudė ant keraminės plytelės ir įterpė į židinio apdailos plyteles – šiam masyviam interjero objektui suteikė netikėtumo ir savitumo.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Viso bendrojo kambario grindys išklotos balinto ąžuolo parketlentėmis, derančiomis prie vyraujančių pastelinių žemės atspalvių.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Svetainės poilsio zoną tarsi apsupa pusiau atviros pertvaros, suformuojančios koridorių, vedantį į prieškambarį, virtuvės zoną ir privačius kambarius.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Nuo prieškambario skiriančią svetainės pertvarą su atviromis lentynomis Audronė dekoravo įdomaus dizaino plytelėmis, imituojančiomis faktūriškus medinių lentų įspaudus betono plokštumoje.

Norėdama sukurti šiuolaikišką, žaismingą ir jaukų namo interjerą, Audronė pasirinko neutralų, pastelinių žemės atspalvių bendrąjį koloritą: beveik visos sienos nudažytos baltai, svetainės zonoje įterpta faktūriškų cemento plokštes imituojančių plytelių fragmentų ar sienų lipdukų su grafiškais pozityviais užrašais, grindys išklotos natūralaus balinto ąžuolo parketlentėmis. Prie bendrojo kolorito derinamos ir lengvos, permatomos, vėjo plaikstomos dviejų rusvų atspalvių lininės svetainės užuolaidos, itin patogi kampinė sofa, atvirų lentynų koloritas. Neutrali spalvinė gama pasitarnavo siekiant išryškinti išskirtinius akcentus, subtiliai atskiedžiančius pagrindinę interjero idėją: apie pajūrį neįkyriai primenantį švyturio atvaizdą ant sienos, kontrastingą blankiai melsvo ir ritmiškai dryžuoto kilimų kompoziciją, žaismingą dviejų ryškių fotelių duetą, išskirtinį skulptūrišką toršerą ar išraiškingos tekstūros medžio elementus, vėl subtiliai užsimenančius apie marinistinę tematiką.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.


Interjerui dekoruoti Audronė rinkosi natūralias, faktūriškas, pajūrio stiliui būdingas grubios faktūros medžiagas – didelius langus papuošė natūralaus lino užuolaidomis, svetainėje pritaikė išraiškingų nugludinto medžio elementų.Skirtingoms bendrojo kambario funkcinėms zonoms atskirti sumaniai panaudotas solidus interjero objektas – pačiame centre įkomponuotas taisyklingų linijų gilaus rudo atspalvio keraminėmis plytelėmis dekoruotas dvipusis židinys: vietoje jo pusėje suformuota svetainės poilsio zona, kitoje – valgomasis ir virtuvė. Norėdama sukurti ne tik estetišką, bet ir funkcionalų, keturių asmenų šeimai pritaikytą interjerą, Audronė didelį dėmesį skyrė toms zonoms, kuriose šeima praleidžia daugiausia laiko. Dėl šios priežasties valgomajame įkomponuotas didžiulis, net trijų metrų ilgio, tačiau vizualiai lengvas ir šiuolaikiškas valgomojo stalas, prie kurio vienas kitam netrukdydami gali susėsti visi šeimos nariai.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Tarsi atsitiktinai ant įvairių paviršių išdėliotų dekoratyvių jūros tematikos atributų galima pastebėti visose namo erdvėse.

Norėdama sukurti komfortišką aplinką, Audronė valgomojo zonoje, palei sieną, įkomponavo stilingą ir patogią, madingu stilizuotu „žąsies kojelės“ raštu dekoruotu gobelenu aptrauktą sofą, prie jos priderino ryškiaspalvį stalelį.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Žaismingumo valgomojo zonai suteikia stilingos skirtingo dizaino kėdės, tarsi atsitiktinai išdėliotos aplink didelį stalą.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.


Virš didžiulio valgomojo stalo įkomponuotas išskirtinis originalaus dizaino šviestuvas, pagamintas iš netvarkingai suvyniotų popieriaus juostų – jo forma, medžiagiškumas ir lengvumo įspūdis primena laivo burę ir pabrėžia stilistinę interjero idėją.Priešais valgomąjį suprojektuota virtuvės zona iš likusios erdvės išsiskiria skirtingomis apdailos medžiagomis: Audronė grindims dekoruoti dėl praktiškumo parinko keraminių plytelių dangą, o sienos išklijuotos plytelėmis, imituojančiomis betono plokštes su medžio lentų įspaudais. Šiek tiek grublėta sienų plytelių paviršiaus faktūra ir švelnus smėlinis grindų dangos atspalvis vėl neįkyriai užsimena apie interjere kuriamą pajūrio atmosferą. Šią temą tęsia ir itin kokybiški, stilingi vokiški virtuvės baldai – grubios, tarsi vėjo ir vandens nugludinto medžio laminatu padengtos atviros sieninės spintos lentynos bei didelio virtuvės „pusiasalio“ stalviršis. Norėdama išsaugoti bendroje erdvėje suformuotos virtuvės estetinį vaizdą, projekto autorė greta atviros virtuvės suprojektavo atskirą „buitinį“ kambarėlį, kuriame įrengtos talpios spintelės virtuvės reikmenims susidėti ir suformuotas patogus darbastalis, ant kurio galima atlikti „nešvarius“ darbus: valyti žuvį, pjaustyti bei malti mėsą ar tvarkyti daržoves. Taip išvengiama netvarkos pagrindinėje virtuvės zonoje.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.


Masyvius, grublėta medžio imitacijos laminato danga padengtus virtuvės baldus vizualiai palengvina baltos, blizgios, šviesą atspindinčios lentynų spintos ir „pusiasalio“ plokštumos.

Prie virtuvės įrengtas buitinės paskirties kambarėlis dekoruotas šiai zonai itin tinkamais tapetais, ant kurių sužymėtos sutartinių skalbimo ir kitokių ženklų reikšmės.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Bendroje erdvėje įrengtoje virtuvėje Audronė pritaikė netradicinį sprendimą – įkomponavo didelę spintą su dekoratyviomis atviromis lentynomis.

Dviem šeimininkų paaugliams sūnums paskirta po atskirą kambarį. Projektuodama dizainerė didelį dėmesį skyrė jų funkcinei paskirčiai, todėl kiekvieno vaikino kambaryje suformuotos net kelios funkcinės zonos: patogi ir jauki poilsio vieta, komfortiška darbo zona ir, be abejo, daiktų laikymo vieta, kur kiekvienas galėtų tvarkingai susidėti savo drabužius ir įvairius laisvalaikio pomėgių atributus. Ieškodama tinkamos estetinės išraiškos būdų, Audronė stengėsi sukurti jaunatviškai žaismingą, nenuobodų, bet prie bendro modernaus interjero stiliaus derantį vaikinų kambarių interjerą. Kaip ir visame name, juose vyrauja šviesūs atspalviai, o šiuos paįvairina žaismingos detalės – sienų lipdukai su įvairiais užrašais, prie jų derantys grafiniai, įvairiais užrašais marginti namų tekstilės dekoro aksesuarai, ant grindų patiestų kilimų raštai, žaismingi, netikėto dizaino, ryškių spalvų šviestuvų bei baldų elementai.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Erdviame name įrengtas patogus darbo kambarys kartais pavadinamas modernia laivo kapitono kajutės interpretacija: palei sieną čia įkomponuota sendinto stiliaus medienos lentyna, prie jos stilistiškai dera tari laiko ženklu pažymėtas kilimas, o palei langą įkomponuoti itin komfortiški stilingi baldai.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Kiekvieno vaikino kambaryje suformuotos visos būtinos funkcinės zonos: patogi ir jauki poilsio vieta, komfortiška darbo zona, talpi drabužinė drabužiams ir kitokiems asmeniniams daiktams susidėti.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Dviejų brolių kambariuose dizainerė sukūrė jaunatviškai žaismingą, vyriškai santūrų, bet nenuobodų, prie bendro modernaus interjero stiliaus derantį interjerą.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Originalus lovos dizainas: atlošą atstojančią pagalvę prireikus galima ištraukti ir naudoti kaip patogų sėdmaišį.

Šeimininkų miegamasis suprojektuotas privačiosios namų zonos koridoriaus gale, o jam paskirtas gana didelis kambarys, iš kurio galima patekti teisiai į terasą. Čia Audronė norėjo sukurti išskirtinę, romantika ir estetika dvelkiančią ir atsipalaiduoti padedančią aplinką. Šiame kambaryje nesunku įžvelgti dar daugiau subtilių, bet išraiškingų pajūrio atmosferos nuotaiką kuriančių motyvų. Siena, prie kurios įkomponuota plati ir patogi lova, dekoruota įdomaus dizaino parketlentėmis su stilizuotais pakuočių užrašais, keliančiais aliuziją į uostą, kur transportuojami įvairiais ženklais sužymėti prekių konteineriai. Priešais lovą suformuotoje poilsio zonoje pastatyti įspūdingi krėslai su stambiai pintos faktūros detalėmis ir tokio pat dizaino staliukas tarsi užsimena apie poilsį pajūryje, o romantišką jūros kelionių istoriją tęsia nugludinto medžio plačios palangės apdaila, prigesintas melsvas koloritas ir juostuoti raštai, pagal marinistinio stiliaus tradiciją subtiliai derinami su ryškiu raudonu atspalviu.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Į skirtingas funkcines zonas suskirstyta šeimininkų miegamojo erdvė paklūsta moderniam interjerui būdingam atvirumo principui, tačiau nepraranda estetinės išraiškos, todėl persirengimo zonoje prie didelio veidrodžio įkomponuoti funkcionalūs buities daiktai tampa ir išraiškingais dekoro elementais. Vietoj įprastos spintos šeimininkų miegamajame suprojektuota patogi drabužinė, uždengta lengvai krintančia mėlyno kolorito užuolaida.

Prie didelio miegamojo lango Audronė suprojektavo funkcionalią plačią palangę, dekoruotą nugludinto, sendinto stiliaus medžio apdaila. Ant jos patogu įsitaisyti su knyga rankoje, be to, čia galima pasidėti įvairius daiktus.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Miegamojo poilsio zonoje įkomponuoti įspūdingi krėslai su stambiai pintos faktūros detalėmis ir tokio pat dizaino staliukas tarsi užsimena apie poilsį pajūryje.

Vonios kambaryje dizainerė pritaikė originalių ir žaismingų dekoro elementų: didžiulis paveikslas su realistiniais plaukiojančių žuvų atvaizdais ir nuo lubų nuleisti du žaismingi žuvų formos šviestuvai pabrėžia laisvą, lengvą ir linksmą modernaus interjero su jūriniais motyvais koncepciją.

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.

Palyginti nedideliame vonios kambaryje, įrengtame ilgoje ir siauroje patalpoje, buvo svarbu logiškai išdėlioti visą reikalingą įrangą, kad ši erdvė būtų patogi visiems šeimos nariams. Vonią Audronė įkomponavo prie galinės sienos, tiesiai po nedideliu langu. Palei ilgąją sieną iš vienos pusės suprojektuota ilga, poliruoto betono danga dekoruota lentyna, ant kurios sumontuoti du praustuvai, iš kitos – įrengtas unitazas ir bidė. Vonios kambario sienoms dekoruoti dizainerė parinkto grubokos faktūros pilkšvai rusvo atspalvio keramines plyteles, kurių spalva ir tekstūra primena pajūrio smėlį. Lubose paliktas atviro betono fragmentas, priderintas prie ilgosios vonios lentynos apdailos, – jis pabrėžia modernų interjero stilių, o erdvei jaukumo suteikia medžio imitacijos keraminės grindų plytelės.

Projekto autorė – interjero dizainerė Audronė Litinskienė.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

_loadQuiz(13362);

Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.


Interjeras
Interjeras
S. Serapino nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis