PRIEŠ ir PO: individualaus gyvenamojo namo Antakalnyje fasadų renovacija

Pastaraisiais metais įsibėgėjo ne tik daugiabučių, bet ir individualių namų fasadų renovacija. Namų savininkai fasadų renovaciją atlieka visų pirma dėl pastato energetinio efektyvumo didinimo, tačiau nereikia pamiršti ir pastato estetinės išvaizdos atnaujinimo.

„Fasado apšiltinimas ir naujos fasado apdailos parinkimas yra ne tik galimybė šilčiau gyventi ir šildymui išleisti mažiau pinigų, bet ir galimybė sukurti naują vizualinę vertę, kuri neabejotinai didina ir namo kainą,“ – sako architektas Marijus Surdokas iš GetHouse.Lt.

Fasadų renovacija
Fasadų renovacija
Gethouse.lt nuotr.

Projektuojant naujus individualaus namo Antakalnyje fasadus, architektai iš užsakovo gavo du prašymus: pagerinti namo šiluminę varžą ir sukurti visiškai naujus fasadų apdailos sprendinius. Pirmasis užsakovo prašymas buvo patenkintas atliekant namo energetinius skaičiavimus ir parenkant tinkamus šilumos izoliacijos montavimo mazgus. 

Fasadų renovacija
Fasadų renovacija
Gethouse.lt nuotr.

Kurdami naują fasadų apdailą architektai užsakovui pateikė tris skirtingas namo koncepcijas. Užsakovas pasirinko jam labiausiai patinkančią koncepciją ir buvęs nepastebimas baltas namas per tris mėnesius tapo visų akį patraukiančiu, vienu gražiausių gatvės namu.

Fasadų renovacija
Fasadų renovacija
Gethouse.lt nuotr.

Naują namo fasado kompoziciją sudaro klijuotos klinkerio plytelės ir baltas tinkas. Kuriant naują estetinę vertę, buvo siekiama sukurti įvaizdį, jog tai senas mūrinis namas. Tam tikslui pasiekti buvo sukurtas istoriškais motyvais paremtas klinkerio plytelių raštas. Baltas tinkas, panaudotas aplink langus, optiškai juos padidina, o baltos karnizo linijos – paryškina esamą namo formą.

Fasadų renovacija
Fasadų renovacija
Gethouse.lt nuotr.

Namo fasadai yra tarsi jo savininko veidrodis. Matydami individualų namą, mes pasamonėje sukuriame šeimininko portretą. Bet dažnai nustembame pamate tikrąjį savininką, nes jis visiškai ne toks, kokį įsivaizdavome žiūrėdami į namo architektūrą. Dėl to, svarbu išsikelti klausimą, ar jūsų namas atitinka jus.

Fasadų renovacija
Fasadų renovacija
Gethouse.lt nuotr.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis