Lapkričio mėnuo – pats metas įnešti į namus šilumos

Lapkritis – ne pats linksmiausias metų mėnuo, tačiau džiaukitės gyvenimu bet kokiu oru ir bandykite sukurti gerovę sau ir savo šeimai. Pradėkite nuo namų, nes pirmiausia juose ieškote prieglobsčio nuo lauko tamsos ir gamtos nemalonumų. Jaukių akimirkų su žurnalu MANO NAMAI! Lapkričio numeris jau pasirodė spaudos pardavimo vietose.

Interjeras/geros idėjos

Iššūkiai stereotipams

Kūrybinga, daug keliaujanti, interjerų mados tendencijomis aktyviai besidominti vilniečių pora norėjo mesti iššūkį stereotipams ir be didelių investicijų sukurti originalią nestandartinės erdvės interjero koncepciją. Projekto autoriai – Margiris Abukevičius ir Indrė Mackevičiūtė.

Maždaug 65 m² lofto tipo butas su antresole kadaise buvo gamyklos aktų salės dalis, todėl turėjo keletą išskirtinių privalumų: išlikusias senąsias parketo grindis ir aukštas, įspūdingas skliautuotas lubas antresolėje. Tad dar iki pradedant projektuoti interjerą buvo nuspręsta, kad šiuos du elementus privalu ne tik išsaugoti, bet ir prie jų taikyti bendrą interjero koncepciją. Šviesiai dekoruotoje pirmojo aukšto erdvėje, prieš didžiulius lofto langus, aukštoje, antresolės perdanga neuždengtoje erdvėje buvo suplanuota nedidelė svetainės poilsio zona, o greta jos – valgomasis.

Interjerui šiuolaikiškumo ir žaismingumo suteikia šeimininkų mėgstamos ryškios turkio spalvos detalės – langus puošiančios užuolaidos, praktiškos sulankstomos valgomojo kėdės, dekoratyvios smulkmenos.

Kadangi pagrindinis dėmesys miegamajame atitenka įspūdingoms skliautuotoms luboms, projekto autoriai nutarė likti lakoniški: prie pilkos sienos prisiglaudė tik gražioji metalinė lova ažūriniais galais, greta jos patiestas taisyklingomis geometrinėmis formomis dekoruotas monochrominis kilimas, pabrėžiantis asketišką šios zonos dizainą ir suteikiantis erdvei dinamikos.

Nuotraukos – Augio Narmonto. Tekstas – Kristinos Pečiukonienės.

Numerio tema / mažas butas

Mano didelis mažas butas

Sukurti jaukumą ir komfortą nėra lengva ir dideliame bute, bet dar sunkiau tai padaryti mažame. Neabejojame, kad idėjų ir patarimų, kaip tai padaryti, rasite trijuose miniatiūriniuose profesionalų suprojektuotuose interjeruose.

Šiuolaikiškas butas naujos statybos name (32,73 m²). Nuotraukos – Igorio Petino. Projekto autorė – dizainerė Audronė Ambrazienė. 

Pagrindiniu mažo buto akcentu tapo nedidelėje, medžio faktūros apdaila dekoruotoje nišoje įrengta sėdimoji lentyna su apšvietimu, kartu padedanti sutaupyti vietos ir paįvairinti monotoniškos erdvės architektūrą. Siekiant, kad baldai neužgožtų nedidelės erdvės, prie stalo buvo pritaikytos lengvos permatomos kėdės, kurių beveik nematyti. Taip pavyko sukurti patogią ir vizualiai „švarią“ valgomojo zoną. Nedidelei erdvei dekoruoti dizainerė kaip akcentą parinko pilką atspalvį – jis ne tik puikiai dera prie gana intensyvios baldų bei sienų medžio faktūros, bet ir neužgožia erdvės, išsaugo neutralumo, gaivos, vėsumo jausmą.

Tipinis butas senos statybos name (31 m²)

Nuotraukos – Augio Narmonto. Projekto autoriai – studija „Kitoks interjeras“.

Visam interjerui dekoruoti buvo pasirinktas pastelinis beveik baltas atspalvis, padedantis išsaugoti didesnės erdvės pojūtį. Siekiant paįvairinti nuobodžias buto formas, viena kambario siena buvo išklijuota stambaus, audinį primenančio rašto tapetais, kurie padėjo vizualiai pakoreguoti ir patalpos formas. Projekto autoriai vengė akcentuoti pagrindinę kambario sieną, į kurią pirmiausia krypsta dėmesys, – ji buvo nudažyta šviesiai, norint išsaugoti platesnės patalpos pojūtį. Užtat stambių kvadratinių raštų tapetais išklijuota galinė kambario siena vizualiai atrodo platesnė ir gilesnė, ryškus jos koloritas pabrėžia čia įrengtą darbo zoną, audinį primenanti faktūra suteikia jaukumo.

Butukas su antresole senovinės architektūros pastate (24 m²)

Nuotraukos – Andriaus Stepankevičiaus. Projekto autoriai – architektų studija YCL.

Jaunatviškame interjere žaismingą nuotaiką kuria vietoj pufų ar krėslų naudojamos atsainiai aplink žemą apskritą kavos staliuką ant kilimo išmėtytos sėdimosios pagalvėlės, pabrėžiančios minimalizmo koncepciją ir vietos taupymo idėją. Įgyvendinus stalviršio-baldo sumanymą, kambaryje liko pakankamai vietos greta virtuvės įrengti patogią valgomojo zoną ir lakonišką, tačiau jaunatvišką, žaismingą svetainę.

Dizaino pamokos

Erdvės stygius: kaip gyventi patogiai ir jaukiai

Gyvenimas mažame bute gali turėti trūkumų, tačiau kiekvienas stengiamės, kad mūsų namai būtų komfortiški ir jaukūs. Žinoma, nėra taisyklių be išimčių, tačiau kuriant mažo buto interjerą tam tikri dėsniai egzistuoja. Tad belieka konsultuotis su dizaineriu ar pasikliauti savo išmone ir, vadovaujantis protingais patarimais, įgyvendinti sumanymus.

Puikus variantas mažame bute – suprojektuoti podiumus. Tokia konstrukcija visų pirma sukurs atskirą kambario zoną, antra – vietą po podiumu galima panaudoti daiktams ar ištraukiamai lovai laikyti. Dažniausiai mažagabaritinis butas neišsiskiria aukštomis lubomis. Kad viršutinė plokštuma nespaustų, o bute būtų daugiau oro ir šviesos, interjerą kurkite pasinaudodami rytietiško stiliaus elementu – žemais baldais. Kuo baldai žemesni, tuo aukštesnės atrodys lubos. Žemi baldai tiks ir ant podiumo.

Prieškambario, dažniausiai be tiesioginės šviesos, erdvė yra ankšta ir prigrūsta daiktų. Vadovaukitės minimalizmo principu – tik tai, kas reikalinga! Tad teks atsisakyti įvairių smulkių aksesuarų, neturinčių funkcionalios paskirties, ir, kas blogiausia, sukuriančių netvarkos įspūdį. O štai veidrodis būtinas ne tik dėl funkcijos, jis dar ir vizualiai praplės aplinką.

Senuose namuose aukštomis lubomis yra galimybė kambario dalį padalyti į du aukštus ir miegamą vietą įsirengti antrame. Šviesūs baldai, vienodos grindys visame bute taip pat vizualiai padidins patalpą.

Praktiški sprendimai

Slėptuvė radiatoriui

Iš radiatorių norime svarbiausio dalyko – šilumos, visa kita esame linkę jiems atleisti. (Taip tolerantiškai nesielgiame net su artimiausiais žmonėmis...) Bet vieną gražią dieną pakantumo atsargos gali išsekti. Tada „išsišokėlius“ pabandome priversti laikytis gero tono – interjero stiliaus vienovės taisyklių, kad į akis nekristų masyvūs jų siluetai ir agresyvūs vamzdžiai.

Svarbiausia, kad radiatorių dengianti priekinė siena būtų su kiaurymėmis, reikalingomis orui cirkuliuoti. Tačiau griežtas yra tik šis vienas reikalavimas, o dekoravimo galimybių begalė. Spalva, stilius, raštas, perforavimo būdas be didelių pastangų gali būti derinami su baldais, durimis, grindimis, interjero stilistika.

Radiatoriai turėtų atitikti sienų atspalvį, nors tiksliai su juo sutapti neprivalo, gali būti šiek tiek šviesesni ar tamsesni. Geriausia derinant prie sienų spalvos slėpti plokščius, ne pernelyg grubaus, bet šiuolaikiško dizaino šildymo prietaisus. Tačiau jei baltas radiatorius kontrastingas sienos spalvai, jis išryškėja. Kontrastas atkreipia dėmesį ir trukdo suvokti sieną bei langą kaip vieningą visumą.

Prie sienos sumontuotas didžiulis radiatorius labai krito į akis, gadino vaizdą ir užėmė daug vietos. Todėl jis paslėptas po balta lakuota ažūrine plokšte, kurioje lazeriu išpjaustytas svetainės tapetų rašto motyvas, susiejantis skirtingas zonas į bendrą visumą.

Tekstas – Danguolės Kiškienės.

Gėlėti namai

Lapų ažūras – grakštus ir žaismingas

Kambarinių augalų lapai traukia akį dėl įvairiausių priežasčių – keistos formos, ryškių spalvų. Bet tik nėrinius primenantys lapai, lyg garbanos išsidraikiusi laja suteikia interjerui išskirtinio švelnumo ir žaismingumo.

Fotolia nuotr.

Ilgas ir labai gražus šių metų ruduo suteikė galimybę pastebėti, kaip medžiuose vis retėjant lapų ir likus tik ažūriniam jų vualiui išryškėja šalia esantys pastatai, gatvės, kalvos – ir visa tai drauge susilieja į vieningą tobulą peizažą. Tai paskatino atidžiau pasižiūrėti į kambarinius augalus ažūriniais lapais – išties ir jie, lyg lengvi nėriniai, neužgožia šalia esančių daiktų, sklindanti pro lapus šviesa suteikia interjerui skaidrumo

Kambarinių augalų lapų ažūras išryškėja priklausomai nuo to, kiek pro juos sklinda šviesos. Jei augalo lajoje tarpų nedaug – mažiau nei 25 proc. – jis atrodo masyvus, o jei daugiau nei 50 proc. – lengvas. Lapų forma taip pat daug lemia: siauri, plunksniški ar vėduokliški atrodo labiau permatomi. Kita vertus, kai augalo šakelės išsidraikiusios į visas puses, net ir tankiai suaugę maži lapeliai taip pat sukuria lengvumo įspūdį.

Tekstas – Danguolės Kiškienės.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis