Tinkama antklodė prilygsta artimojo apkabinimui

Kam nepatinka gerai išsimiegoti ir žvaliam pradėti rytą? Vargu, ar tokių rasime.

O kieno neaplanko malonumas įsliuogus į švarią, kokybišką patalynę palįsti po mėgstama antklode? Juk pojūtis, kai lovoje ištiestos kojos, regis, netenka viso dienos svorio, o nugara ir kaklas – įtampos, yra išties saldus. Tam, be abejo, pasitarnauja patogi lova, ergonomiškas čiužinys ir patogi pagalvė bei antklodė. Idealu, kai visais metų laikais pastaroji būna nei per plona, nei per stora, dengia ir slegia kūną tiek, kiek reikia, ir taip, kaip labiausiai patinka. Platų antklodžių pasirinkimą siūlantys gamintojai, tokie kaip Nostra, leidžia patenkinti individualius žmogaus poreikius ir lūkesčius, kurių tikimąsi iš patalynės. Verta įsigilinti į skirtingų savybių turinčius patalynės tekstilės pluoštus, užpildo tipus, pasidomėti jų savybėmis bei rasti sau naudingiausius pasirinkimus.


Šiltos pėdos leidžia giliai įmigti


Žmogui optimalu miegoti 18-19 laipsnių temperatūros patalpose, o jei yra vėsiau, antklodė ir kiti pagalbininkai, pavyzdžiui, vilnonis pledas ar kojinės bei šilta pižama turėtų kompensuoti šilumos stygių. Tik visiškai sušilusios pėdos leidžia žmogui pilnai įmigti. Gali pasirodyti, kad stora ir sunki antklodė bus geriausias šilumos šaltinis, tačiau svarbiausia, kokiu užpildu ji yra užpildyta ir kokios jam priskiriamos savybės, be to, antklodė – dar ne viskas, svarbu oro tarpai visoje miego tekstilėje. Be to, antklodė turi žmogui leisti lengvai judėti miego metu. Mums tik atrodo, kad atsikeliame tokioje pat pozoje, kaip ir užmigome, tačiau miegodami tikrai judame, verčiamės, todėl nei mūsų miego drabužiai, nei patalynė, mums turi netrukdyti ir nevaržyti judesių. Kūno pojūčiai diktuoja, kaip jis turi pajudėti, ir visa tai vyksta instinktyviai, svarbu jam nekliudyti.


Antklodžių tipai ir pasirinkimo kriterijai


Gerą antklodę išsirinksite įvertinę tris pagrindinius kriterijus: tekstilės pluoštą, užpildą ir jos dygsniavimą. Pastarasis kokybiškoje antklodėje turi būti gerai išieškotas, atsižvelgiant į pluoštą, kuris užtikrina du svarbius dalykus vartotojo patirčiai – tolygų užpildo pasiskirstymą antklodės viduje ir leidžia geriau priglusti užvalkalui. Populiariausios antklodės yra užpildytos ilgaamžiu, dėvėjimuisi atspariu ir lengvu poliesteriu. Tai išties geras, universalus sprendimas, ieškantiems kainos ir kokybės balanso. Verta įsidėmėti, kad dėl viduje esančio oro ypač geras izoliacines šilumos savybes turi poliesterio pluošto kamuoliukų, tuščiavidurio pluošto struktūros poliesterio užpildas.


Sunkios pūkinės antklodės kelia daugiau iššūkių dėl jų apimties, laikymo vietos ir sudėtingos priežiūros. Jas keičia kiti pasirinkimai: jau minėtas poliesterio pluoštas ir užpildas, egzotiškai nebeskambantis ir plačiai naudojamas bambuko pluoštas ir kiti. Bambuko tekstilė labai laidi orui, puikiai sugeria drėgmę, tad labai tinka gausiau prakaituojantiems žmonėms. Be to, bambukas džiugina antibakterinėmis savybėmis, yra hipoalergiškas, o jam auginti naudojamas tik vanduo, jokia chemijos pramonės pagalba nereikalinga, tad bambukas – švari žaliava.


O ar jau teko girdėti apie liocelio patalynę? O Kapoko pluoštą? Pastarasis yra itin minkštas ir lengvas, gaunamas iš to paties pavadinimo medžių, jo pluoštą net 85 proc. sudaro oras, todėl antklodė iš kapoko bus itin plona ir visiškai netrikdys judesių miego metu. Liocelis tuo tarpu pasižymi tvirtumu, stabilumu, atsparumu aplinkos veiksniams bei patvarumu, todėl tokia antklodė tarnaus labai ilgai bei patikimai. Be to, ji pasižymi ir baktericidinėmis savybėmis, iš jo pagaminta antklodė yra ypač higieniška, todėl idealiai tinka ne tik naudojimui namuose, bet ir yra puikus pasirinkimas apgyvendinimo paslaugas teikiančioms įstaigoms. Išskirtinė liocelio struktūra garantuoja, kad bėgant laikui, nesusidarys gumulai, todėl gaminys ilgai išlaikys puikią pirminę būklę.


Be abejo, yra žmonių, labai vertinančių natūralias, vilnones, merino ar kupranugario vilnos antklodės, išvaizda panašias į pledus, kurias galima naudoti įvilktas, t.y. su patalynės užvalkalu, arba be jo. Neįvilktas vilnones antklodes vertina tie, kam patinka tiesioginis, teigiamą įtaką kraujotakos stimuliacijai darantis vilnos sąlytis  su oda. Tai ir su kokybe, natūralumo kuriama prabanga siejamas pasirinkimas, solidus, miegamąjį puošiantis interjero elementas.


Mėgstama antklodė nuramina lyg artimojo apkabinimas ar prisilietimas


Apgaubdama ir liesdama visą kūno paviršių, antklodė tarsi nuramina, suteikia saugumo jausmą ir kuria į artimojo apkabinimą panašų pojūtį. Žmogui labai svarbus malonius jutimus kuriantis kontaktas su jo kūnu, o antklodei galime priskirti tokias galias. Be to, ji yra šilumą suteikiantis lovos atributas, kuris ir sušildo, ir palaiko kūno temperatūrą. Taip yra eliminuojamas stresas, kuris mus lydi keliaujant per visą evoliuciją: šaltyje kūnas įsitempia, mobilizuojasi, būna budrus ir siekia įveikti grėsmę tam, kad nesušaltų bei išgyventų. Todėl apdairiai aprūpindami kūną šiluma ir komfortu leidžiame jam ilsėtis visuose lygmenyse – ir fiziniame, ir psichologiniame. O naktinio miego tikslas juk būtent toks ir yra – kokybiškas kūno ir psichikos poilsis, resursų atstatymas, gera sveikata ir puiki savijauta pabudus. Todėl verčiau padarykime viską, kad miegotume šiltai, ramiai ir patogiai.


Užsakymo nr.: PT_71566

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis