Trijų asmenų šeima dalijasi vienu miegamuoju: dizainerės patarimai

Kai tėvai miegamuoju dalijasi su vaiku, gyvenimas nejučia persikelia į šį kambarį. Jis tampa ne tik visos šeimos vieta poilsiui, bet ir erdve žaidimams, laiko leidimui drauge. Tačiau vaikui pradėjus eiti į darželį, o mamai grįžtant į darbą – kilo poreikis atnaujinti pagrindinį šeimos kambarį.

Trijų asmenų šeima gyvena dviejų kambarių bute. Vienas iš jų skirtas svečiams, o miegamajame leidžiama didžioji laiko dalis – čia šeima žaidžia, miega, ilsisi. Mažametį sūnų auginantys Darius ir Alina ryžosi atnaujinti šį kambarį: pakeisti senus baldus, suteikti daugiau jaukumo ir patogumo.


„Tai pats svarbiausias mūsų kambarys. Čia žaidžiame, žiūrime televizorių, lovoje savaitgaliais ir pusryčiaujame, skaitome knygeles“, – apie savo gyvenimo ypatybes pasakojo Darius ir Alina.


Šeima dizainerės pagalbos prašė ir sprendžiant daiktų laikymo problemą. „Turime daug žaislų, vaiko ir savo daiktų. Sūnus labai aktyvus, taigi po visų žaidimų dar valandą tvarkome kambarį“, – poreikius vardino mama.


Šeimai atsinaujinti padės IKEA interjero dizainerė Dovilė. „Mano nuomone, interjere svarbiausia yra funkcionalūs baldai, vientisa ir deranti spalvų gama bei aksesuarai, kurie suteikia namams išskirtinumo ir jaukumo“, – prisistato Dovilė.


Atspirties tašku jai tapo šeimos meilė gamtai. Atsižvelgdama į tai, dizainerė kambariui parinko pastelines žemės spalvas.


„Siekiant kambaryje sukurti skoningą ir tvarkingą bendrą vaizdą, reikėtų stengtis tarpusavyje derinti interjere naudojamas spalvas, o norint ryškesnių akcentų – verčiau žaisti su lengvai pakeičiama tekstile“, – pataria Iinterjero dizainerė.


Shutterstock


Žaidžiant spalvomis, ji primena pagrindinę taisyklę – pasirinkus vieną pagrindinį akcentą, viską aplink reikėtų derinti prie jo. Pavyzdžiui, jei patalynė yra ryški ir raštuota, tuomet pagalvėlės ir kilimai neturėtų būti labai margi – ir atvirkščiai.


Ryškesnių ir daugiau spalvų atnaujintame kambaryje atsirado sukurtoje vaiko zonoje. „Mažylio žaislams ir tėvų daiktams atradus savo vietas, parinkus funkcionalius ir vietą taupančius baldus – erdvės kambaryje atsirado ne tik didesnei vaiko lovai, bet ir jo žaidimų zonai, asmeninėms lentynėlėms. Atskira vaiko miego ir žaidimų zona leis Dominykui turėti savo privačią erdvę“, – sako interjero specialistė.


Nauja talpi spinta kambaryje leis šeimai patogiai susidėti savo daiktus. „Vykdomų namų vizitų metu pastebime, kad žmonės neretai pamiršta išnaudoti erdves po lova arba ant sienų, nors čia galime sudėti nemažą kiekį daiktų“, – pastebi interjero dizainerė.


Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad spintos ir komodos bus daug funkcionalesnės, naudojant papildomus daiktų organizavimo sprendimus, pavyzdžiui, skirtukus stalčiams, dėžes ir dėželes drabužiams, aksesuarams, smulkiai tekstilei. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis