Svarbiausios gero miego sąlygos

Daugybė tyrimų rodo, kad miego kokybė glaudžiai susijusi su sveikata ir bendrąja savijauta apskritai. Na, galime tai patvirtinti ir be mokslininkų išvadų – jaučiame sąsajas instinktyviai. Net aštuoni iš dešimties europiečių neturi optimalių miego sąlygų, bet dar labiau stebina tai, tik keletas iš dešimties deda pastangas toms sąlygoms pagerinti. Pagrindinė tokios elgsenos priežastis, ko gero, yra ta, kad geras miego sąlygas gana sunku apibrėžti. Tačiau būdai pagerinti miego kokybę nebūtinai turi būti sudėtingi.  

Miegas ir gera savijauta


Miego kokybė turi be galo didelę įtaką mūsų sveikatai. Tiesą sakant tyrimai atskleidė, jog net 50 % europiečių, savo miegamuosiuose turinčių optimalias miego sąlygas, nurodo, kad yra geros sveikatos ir jaučiasi energingi dienos metu. Tuo tarpu prastas miegas siejamas su didesne nelaimingų atsitikimų darbe rizika bei sunkumais darant sprendimus darbe, kas neišvengiamai sąlygoja žemą darbo efektyvumą. Kokios tos geros miego sąlygos ir ką galime padaryti, kad susikurtumėme jas savo namuose?


Gamintojo archyvas


Geras miegas – tamsa


Tyrimai patvirtino, kad esama ryšio tarp visiškos tamsos miegamajame ir gero miego. Taip yra dėl to, kad mūsų akys ir kūnas nuolat reaguoja į šviesą ir tamsą, mes net nepastebime. Mūsų akys ir kūnas ne tik reaguoja į dienos šviesą, kai esame prabudę, bet ir tada, kai miegame. Pavyzdžiui, gatvės žibintų ar automobilių šviesos gali trukdyti pasiekti gilaus miego fazę, kuri būtina organizmui atsigauti. Idealiu atveju suaugusiajam ši fazė turėtų sudaryti 15-20 % viso nakties miego.  


Gamintojo archyvas


Grynas oras ir karščio sumažinimas


Norint gerai išsimiegoti, svarbi ne tik tamsa, bet ir grynas oras bei tinkama temperatūra. Daugelis tyrimų rodo, jog šviežias oras be galo svarbus kokybiškam nakties miegui. Miegamojo vėdinimas prieš gulantis ar praviras langas gali turėti didelę reikšmę. Temperatūra neturėtų būti pernelyg didelė. Per šiltas kambarys pablogina miego kokybę, o gilaus miego fazė sutrumpinama.


Tyla ir ramybė


Dažnai mums miegą drumsčia triukšmas ar vabzdžiai, ypatingai vasarą. Kiek įmanoma pašalinus ar sumažinus triukšmo šaltinius bei užkirtus kelią vabzdžių patekimui į miegamuosius, miegas pagerėja.


Gamintojo archyvas


VELUX siūlo daugybę užtamsinančių, kaitrą reguliuojančių, triukšmą slopinančių sprendimų, taip pat ir tinklelius apsaugai nuo vabzdžių. VELUX užuolaidėlės, išorinės tamsinančios žaliuzės bei tinkleliai nuo vabzdžių greitai ir paprastai sumontuojami. 


http://www.veluxshop.lt

Užsakymo nr.: PT_57557

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis