Paprastos gudrybės, kad jūsų miegamasis vėl spindėtų švara

Miegamasis – vieta, kur pailsi ir kūnas, ir siela. Deja, kartais pamirštame skirti šiam kambariui deramą dėmesį. O veltui – netinkamai prižiūrimas miegamasis gali neigiamai paveikti tiek jūsų miego kokybę, tiek nuotaiką.

Skirkite dėmesio paloviui


Tvarkant miegamąjį labai svarbu bent retkarčiais iššluoti ar išsiurbti palovį. Nors tai nekrinta į akis, labai kenkia higienai – po lova besikaupiančios dulkės gali sukelti alergiją. Jei esate linkę palovyje laikyti retai naudojamus daiktus, pirmiausia ištraukite juos, kad netrukdytų valymui. Kartu tai bus ir proga įsivertinti, ar tie daiktai jums dar reikalingi.


Nuo dulkių, nešvarumų ir augintinių plaukų kaupimosi palovy gerai apsaugo lovos sijonas, uždengiantis čiužinio ir lovos kraštus. Kita išeitis – įsigyti tokią lovą, kad tarp grindų ir baldo nebūtų jokio tarpo.


Shutterstock


Netingėkite pakloti lovos


Skirtumas tarp paklotos ir nepaklotos lovos išties gali būti esminis. Jei norite, kad miegamasis atrodytų tvarkingas, paskirkite ryte keletą minučių pakloti lovai. Pagalvokite, ar nevertėtų sumažinti dekoratyvinių pagalvėlių ir užtiesalų kiekio. Nors taip galima pasiekti stulbinamą efektą, tokią lovą išties sunku kiekvieną rytą tobulai pakloti.


Tiesa, prieš klojant lovą reikėtų leisti jai „pakvėpuoti“. Tad neskubėkite kloti lovos vos pakilę iš patalo – porą minučių palikite ją vėdintis.


Nelaikykite drabužių ant kėdės


Kai kurie mūsų turime nelabai gerą įprotį nusivilkę drabužį numesti jį ant kėdės atkaltės. Taip laikui bėgant susikaupia nemaža drabužių kaugė.


Kaip atsikratyti šio įpročio? Pradėkite nuo spintos sutvarkymo. Jeigu jūsų spinta prigrūsta drabužių, natūraliai nesinori į ją kišti dar vieną drabužį. Atlaisvinus spintoje vietos, laikyti joje drabužius taps žymiai lengviau ir maloniau.


Teisingai skalbkite


Jeigu perskaitę iki šios vietos nusprendėte, kad būtų pats metas išskalbti patalynę, verta žinoti keletą taisyklių. Svarbiausia – nenuvilkite lovos prieš valydami grindis. Kitu atveju, ant kambario grindų susikaupusios dulkės ir nešvarumai nusės tiesiai ant čiužinio.


Beje, skalbti reikia ne tik užvalkalus (tai daryti rekomenduojama kartą per savaitę). Nors užvalkalai iš dalies apsaugo jūsų patalynę ir čiužinį nuo nešvaros, retkarčiais reikėtų pasirūpinti ir pastaraisiais.


Shutterstock


Gera žinia ta, kad pagalves galima skalbti skalbimo mašinoje. Džiovindami įmeskite kelis teniso kamuoliukus, kad jos būtų puresnės.


Čiužinį išvalyti namuose taip pat nesudėtinga. Pirmiausia jį išsiurbkite, tada išvalykite dėmes valikliu, o blogam kvapui pašalinti naudokite kepamąją sodą. Palikite ją veikti 24 valandoms ir dar kartą išsiurbkite čiužinį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis