Pavasario darbai sode (I dalis)

Pavasaris sodininkams yra bene pats atsakingiausias metas. Nuo to, ar laiku ir teisingai bus atlikti būtiniausi pavasario darbai, visą sezoną priklausys sodo išvaizda, sveikata ir derlius.

Pavasaris – pačio didžiausio tvarkymosi sode metas. Reikia sugrėbti lapus, nurinkti pernykščius sudžiūvusius augalus, krituolius, nurinkti augalų atramų ir apsauginių uždangų likučius, taip pat surinkti kitas sodo šiukšles, likusias sode nuo rudens ir žiemos. Tvarkydami sodą pašalinkite pasirodžiusias jaunas piktžoles, kol jos dar nesustiprėjo, nespėjo sužydėti ir lengvai išsirauna su šaknimis. Tuo pačiu nuplaukite šiltnamio (jei tokį turite) rėmus ir stiklus, pravalykite vandens latakus, nuvalykite sodo takelių plyteles nuo samanų, nuvalykite sodo balus – prasideda aktyvaus minėtų daiktų naudojimo sezonas.

Pasiruoškite šviežiu sodo kompostu arba kokybiška sodo žeme mulčiuoti daugiamečius augalus, krūmus ir medžius. Sodo kompostas yra puiki trąša, turinti visų būtinų ir naudingų medžiagų. Kompostas taip pat pagerina žemės sudėtį ir struktūrą, padėdamas sulaikyti drėgmę prie augalų šaknų, o tai labai svarbu karštomis ir sausringomis vasaromis.

Patręšus kompostu daugeliui augalų nebereikia jokių kitų trąšų, ypač jei jūsų sode yra palyginti derlinga žemė. Jeigu atskiriems augalams reikalingos papildomos trąšos, galima juos patręšti sausomis organinėmis trąšomis (mėšlu, kaulų miltais, pelenais, medžio anglimi ir t.t.) nedideliais kiekiais iki mulčiavimo. Ankstyvą pavasarį mulčiavimas ir tręšimas ypač svarbūs daugiamečiams augalams, rožėms ir kitiems krūmams bei medžiams, žydintiems vėlyvą pavasarį ir vasaros pradžioje.

Pavasarį taip pat ateina laikas intensyviai sėti ir sodinti daržoves bei dekoratyvinius augalus.

Norint sulaukt ankstyvo derliaus, kai kurias daržoves galima paruošti specialiam ir greitam jų išauginimui atviroje žemėje uždengiant jas permatoma plastikine plėvele – kupolu arba plėvele ant pakeltų sutvirtinimų.

Pasibaigus naktinių šalnų pavojui ir sušilus žemei, jau laikas sode sėti ir sodinti šilumą mėgstančių dekoratyvinių augalų (pelargonijų, verbenų, petunijų, begonijų, nasturtų) ir daržovių daigus. Jeigu nusprendėte įsigyti jau paruoštus sodinimui daigus interneto parduotuvėje, nepamirškite užsisakyti prekes iš anksto, kad prieš sodinant daigus į žemę jie jau būtų paruošti ir užgrūdinti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis