Sodininkystė padeda atsikratyti streso

Sodininkystė gali būti puikus stresą mažinantis hobis, tačiau specialistai patarią į veiklą sode žiūrėti kaip į mėgstamą laisvalaikio formą, o ne kaip į namų ruošos darbą.

„Būkite realistai apgalvodami, kiek jėgų jūs turite darbui sode ar darže. Jei imsitės per daug veiklos, nei norėtumėte dirbti, streso gali atsirasti dar daugiau“, – aiškina psichoterapeutė Anna Ranieri (JAV).

Ekspertai išskiria kelis būdus, kaip galima atsipalaiduoti ir numalšinti stresą dirbant sode, rašo Psychology Today.

Reikia susidraugauti su gamta.

Sodas yra ta vieta, kur galima nusiraminti, grįžti prie natūralios gamtos ir dirbti tokius darbus, kokius dirbo mūsų protėviai“, – aiškina Kristen K. Brown, knygos apie streso mažinimą autorė.

Tyrimai rodo, kad gamtoje leidžiamas laikas padeda sutelkti dėmesį, atpalaiduoja kūną, pagerina nuotaiką.

Būtina mobilųjį telefoną palikti namie.

Darbuojantis sode ar darže svarbu atsiriboti nuo skambučių, SMS žinučių, elektroninių laiškų ir socialinės medijos.

„Savo gyvenime mes ir taip per daug dažnai atliekame keletą darbų vienu metu, todėl svarbu dirbant lauke sodo darbus susitelkti tik į tą veiklą“, – ragina psichoterapeutė A. Ranieri.

Reikia susitelkti į dabartį.

Kapstymasis lysvėje leidžia aiškiau pajusti aplinką: pamatyti žalius lapus, užuosti žydinčių augalų kvapus, girdėti paukščių keliamą triukšmą, tarp pirštų jausti dirvožemį. Ekspertai pataria stengtis pajusti tai, kas vyksta aplinkoje.

„Dirbant sode patariama susitelkti į tai, kas vyksta dabar ir čia“, – aiškina psichoterapeutė.

Patariama skatinti kūrybiškumą.

A. Ranieri tvirtina, kad mūsų poreikį kūrybiškumui gali puikiai patenkinti sodininkystė. Skirtingų spalvų augalai ir įvairios galimybės juos susodinti ragina mus mąstyti kūrybiškiau, o tai teigiamai veikia mūsų nervų sistemą.

Svarbus bendravimas su aplinkiniais.

Nors dauguma žmonių sodindami ar ravėdami yra labiau linkę mėgautis vienatve ir ramybe, tačiau kai kuriems patinka ir bendravimas, tarkim, su netoliese dirbančiais kaimynais. „Tai gera galimybė kurti socialinius ryšius“, – tikina K. K. Brown.

Naudinga į sodą prisivilioti paukščių.

Savo sode žmonės gali inkiluose apgyvendinti paukščius, pripilti jiems maisto į lesyklėles. Įmanoma prisivilioti drugelius ar kitus vabzdžius. Tai, anot ekspertų, padeda žmonėms sutelkti dėmesį ir atsipalaiduoti.

Skatinama džiaugtis atliktu darbu.

„Sodininkystė gali suteikti jausmą, kad kažkas buvo atlikta. Žmonėms patiria daug džiaugsmo, kai mato, jog jų sodinti augalai paaugo, pradėjo žydėti ar davė vaisių“, – sako K. K. Brown.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis