Tūkstančiais žiedų papuoštas jubiliejus

Viena iš Rytų Europos sėklų ir svogūninių gėlių lyderių, įmonė „UAB Nojus“ šiemet, rugpjūčio 30 dieną, minės 25 metų veiklos jubiliejų. Ilgus metus formuotas tiekėjų tinklas, sėkminga prekyba ne vien Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse, daugybė socialinių iniciatyvų, akcijų vietos bendruomenėms per visus šiuo metus iš mažų sėklų grūdelių užaugo į stabilų verslą. Įmonės įkūrėjas ir vadovas Mindaugas Paštukas džiaugiasi, jog pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais ryžosi šalyje vystyti didmeninę prekybą sėklomis: „Prisiminus įmonės įkūrimo pradžią džiaugiamės ir didžiuojamės nueitu keliu, pasikeitimais, augimu tuo sudėtingu metu“. Daug pastangų tada kainavusi verslo pradžia, dabar atsipirko su kaupu – šiandien „UAB Nojus“ sėkmingai atstovauja didžiausius sėklų ir svogūninių gėlių gamintojus iš Vakarų Europos tiek gimtojoje šalyje, tiek Latvijoje bei Estijoje. Trumpam stabtelėjęs tarp kasdienių reikalų, įmonės kolektyvas nuoširdžiai dėkoja visiems klientams, partneriams, bendraminčiams, draugams už pasitikėjimą, glaudų bendradarbiavimą ir dalinasi spalvingais 25-ių metų darbais.

Nelengva pradžia

Beveik kiekvienas naujas verslas savo veiklos pradžioje susiduria su daugybe sunkumų. „UAB Nojus“ - irgi ne išimtis, juolab, kad įmonė buvo įkurta dar 1991 metais, Lietuvai neseniai atgavus nepriklausomybę. Tuo metu dar nežymios verslo užuomazgos, metai iš metų vis didėjo, kol galiausiai, tiekėjų ir partnerių sąrašas išsiplėtė į tokias šalis, kaip Olandija, Vokietija ar JAV. Pirmuoju nepriklausomybės dešimtmečiu rizikingas vadovo M. Paštuko žingsnis buvo paremtas pasitikėjimu ir uoliu darbu, o tai lėmė įmonės augimą ir ilgainiui – pirmavimą Rytų Europos sėklų bei gėlių svogūnėlių rinkoje. Žvelgdamas iš šių dienų perspektyvos, įmonės „UAB Nojus“ įkūrėjas ir dabartinis direktorius M. Paštukas teigia, kad 25 veiklos metai leido sustiprėti ir užmegzti vertingus ryšius su vienais geriausių užsienio tiekėjų. Vedama aiškaus tikslo, kompanija po truputį augo ir plėtė savo prekių asortimentą: „Įmonės sėkmės istorija prasideda pirmojo Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečio laikotarpiu, 1991 metais. Dabar matome, kaip toli nuėjome ir kaip pasikeitėme nuo to sudėtingo laiko, kai buvome tik pradėję sėklų verslą. Norime padėkoti savo klientams, bendraminčiams, partneriams ir draugams už pasitikėjimą, bendradarbiavimą, palaikymą, draugystę visus šiuos metus“.

Inovatyvus požiūris į sėklų verslą

Šiuo metu įmonė specializuojasi didmeninėje mėgėjams skirtų gėlių, daržovių, prieskonių, ekologiškų, vejos, pašarinių žolių sėklų bei pavasarinių ar rudeninių svogūninių gėlių sėklų prekyboje. „UAB Nojus“ kolektyve – virš 50 darbuotojų, kurie komunikuoja su užsienio tiekėjais, didžiausiais sėklų gamintojais, atrenka ir skirsto geriausias sėklų rūšis, planuoja produkcijos išvežimą po daugiau nei 1300 pardavimų vietų vien Lietuvoje. Ypač sparčiai vykdoma elektroninė prekyba. M. Paštuko vadovaujama įmonė siekia lygiuotis į modernias kompanijas, todėl nuolat investuoja į gamybos procesų naujinimą: „Mes esame inovatyvi, progresyvi įmonė, vien tik šiais metais į gamybos procesų modernizavimą investavome daugiau nei 250 000 eurų“. Jo manymu, tokie veiksmai verslui yra būtini, kadangi „optimizavus gamybinius procesus įmonei tai reiškia didelį žingsnį į priekį. Be to, tai taip pat ir didžiulis palengvinimas įmonės darbuotojams“. Po paskutinių investicijų, įmonėje buvo įdiegtos modernios ir našios sėklų, gėlių svogūnėlių, braškių daigų pakavimo linijos. Išaugę gamybiniai pajėgumai lėmė dar didesnes produkcijos apimtis.

Artimiausiuose įmonės „UAB Nojus“ vadovo planuose – ne tik firminės parduotuvės Kaune modernizavimas bei atnaujinimas, bet ir naujos „Nojus“ parduotuvės Vilniuje atidarymas. Greitai duris atversianti nauja pardavimo vieta sostinės gyventojams ir miesto svečiams pasiūlys platų sėklų, svogūninių gėlių bei būtiniausių sodo bei daržo prekių asortimentą.

Asortimente – tik geriausių rūšių sėklos

„Mūsų tikslas – pateikti klientui produktą, kuris garantuotų gausų ir kokybišką derlių, patenkintų visus klientų poreikius“, – sako Mindaugas Paštukas. Dėl šios priežasties įmonė atsakingai atsirenka ir vertina gamintojų tiekiamą produkciją. Bene pagrindinis ir svariausias argumentas įmonės vadovybei, importuojant sėklas iš Olandijos, Vokietijos, JAV, Lenkijos ar kitų šalių, yra specialūs dokumentai, įrodantys aukštą prekės kokybę. „Mes žaliavą perkame tik iš patikimų partnerių, kurie pateikia sertifikatus. Visų svogūninių gėlių kokybė patikrinta Olandijos SKBH (red. Flower Bulbs Quality Mark Foundation Holland) sertifikatais. Svarbu paminėti, kad kiekvienos siuntos kokybė tvirtinama Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos išduotais sertifikatais, atitinkančiais visus ES reikalavimus. Veikiame atsakingai, siekiame didinti klientų pasitenkinimą bei įmonės konkurencingumą“, - patikina kompanijos vadovas.

Kitas „UAB Nojus“ pranašumas – didelis tiekėjų skaičius. Palaikydami glaudžius verslo ryšius su stambiomis užsienio kompanijomis, įmonė turi visas galimybes įsigyti aukštesnės kokybės sėklas, surasti mūsų kraštui tinkamiausias veisles. To rezultatas – sėklų ir daigų pasiūla, kurioje tik patikimos, laiko patikrintos rūšys bei visiškos naujovės ar madingiausi Europos augalai, pavyzdžiui, šaldyti braškių daigai, kuriuos pasodinus, jau po 6-8 savaičių galima sulaukti pirmojo uogų derliaus.

Krašto gražinimo projektai bei socialinės iniciatyvos

Pagal įmonės statistiką, per 25 veiklos metus net 25 000 000 įvairiausių rūšių tulpių svogūnėlių papuošė lietuvių sodybas, gėlių darželius ar akį džiugino kitose Pabaltijo šalyse. Skaičiai apibūdina tik vieną gėlių rūšį, o kur dar visa likusi produkcija.

„Jei šios gėlės pražystų visos vienu metu, turėtumėme kvapą gniaužiantį reginį, pranokstantį didžiausius Olandijos gėlių ūkius“, - šypsosi „UAB Nojus“ komercijos vadovė Sandra Valungevičiūtė. Kiekvienais metais įmonė noriai dalyvauja įvairiose socialinėse iniciatyvose bei skiria paramą vietos bendruomenėms. Komercijos vadovė džiaugiasi, kad daržininkystės projektai vaikams sulaukia ypatingo susidomėjimo: „Ypač malonus darbas su vaikais. Mes rengiame ir skatiname įvairias daržininkystės iniciatyvas, nuolat dalyvaujame projektuose vaikų ugdymo įstaigose. Esame išleidę specialiai vaikams skirtą sėklų liniją „Kids garden“, kuri skatina mažuosius domėtis, iš kur ant mūsų stalo atkeliauja maistas. Malonu, kai matai, su kokiu užsidegimu vaikai sėja, prižiūri augalą, rūpinasi ir ragauja pirmąjį savo rankutėmis užaugintą derlių.“

Įmonės „UAB Nojus“ 25-metų veiklos jubiliejaus proga prekybos vietose pristatoma naujiena – specialus kruopščiai atrinktų, gražiausių tulpių svogūnėlių rinkinys, papildytas paskutinėmis sezono naujienomis. Ypatingą sukaktį švenčianti įmonė tikisi, jog ir toliau įspūdingais žiedais ir derliumi džiuginti pirkėjus.

Užsakymo nr.: PT_72162564

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis