Katžolės: skirtos ne katėms, o aplinkos puošybai

Žurnalo „Mano namai“ rugsėjo mėnesio numeryje galėsite įvertinti kraštovaizdžio dizainerės Astos Grabauskienės sukurtą sodą. Nuotraukose neįmanoma nepastebėti svyrančiais melsvais žiedais apsipylusių katžolių 'Walker's Low' – jos suteikia romantiško jaukumo ir užkloja žemę taip, kad piktžolėms nėra kaip prasibrauti. O svarbiausia – šias neįnoringas daugiametes gėles labai paprasta auginti.

Jei gėlyne ar šalia tako norite pasisodinti ilgai žydinčių, dekoratyvių, neįnoringų, kaitrai, ligoms ir kenkėjams atsparių augalų, katžolės (Nepeta) kaip tokios ir yra. Veislė 'Walker's Low' žydi smulkiais melsvai violetiniais žiedais nuo vasaros pradžios iki rudens – tai vieni ilgiausiai žydinčių daugiamečių augalų.

Lapai taip pat dekoratyvūs – pilkšvai žali, pūkuoti. Net ir nužydėjusios katžolės nepraranda žavesio, lengvi, išsidraikę kerai suteikia gėlynui lengvumo ir natūralumo. Ne veltui 'Walker's Low' yra klasikinė angliškų sodų gėlė, o „Daugiamečių augalų asociacija“ („Perennial Plant Association“) 2007 metais ją išrinko metų augalu. Beje, jei labai mėgstate levandas, tačiau nepavyksta sudaryti joms tinkamų augimo sąlygų, katžolės 'Walker's Low' dekoratyvumu nuo jų nedaug atsilieka.

Vida Press

Tiesa, tai stambūs augalai, dažnai nugalintys aplinkinius, todėl reikia atidžiai įvertinti kaimynų galimybes. Katžolės linkusios labiau plėstis į plotį nei stiebtis į aukštį, tad palikite kerams pakankamai vietos.

Vida Press

Šios gėlės mėgsta saulėtas vietas (pavėsyje žydi menkiau, o ir žiedų spalva nėra tokia ryški), yra itin atsparios sausroms – laistyti tenka tik jaunus augaliukus. Gali augti nederlingoje žemėje. Kerus atnaujinti reikėtų kas trejus – ketverius metus.

Praktiškas patarimas
Katžoles po žydėjimo galima nukirpti, paliekant 10-15 cm ilgio stiebelius – jos antrą kartą sukraus žiedus ir rudens pradžioje vėl atrodys dekoratyviai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis