Kaip vazoje laikyti pamerktus astrus, jurginus, chrizantemas ir kardelius

Jei rudenį mėgstate puošti namus rudeninėmis gėlėmis, tokiomis kaip jurginai, astrai ir kardeliai, jums bus aktualūs patarimai, kaip vazoje laikyti šias gėles, kad jos kuo ilgiau džiugintų savo gaiviu grožiu.

Kad jurginų žiedai kuo ilgiau išliktų traškūs ir tvirti, jų kotus reikia nuplikyti verdančiu vandeniu. Po tokios procedūros jurginai daug ilgiau išliks švieži, todėl labai patartina ją atlikti.

Labai svarbu prieš merkiant į vazą jurginus ir astrus, nuskabyti jų lapus, nes juose dauginasi bakterijos ir vandenyje jie labai greit pradeda pūti. Todėl būtina nuskabyti lapus nuo tos koto vietos, kuri bus įmerkta į vandenį. Vandenį vazoje reikia keisti kas antrą dieną, jį pilkite drungną arba kambario temperatūros. Jurginams vandenį galima keisti kasdien, nes jis labai greit genda. Tarp kitko, astrus ir jurginus geriausia skinti tada, kai žiedai visiškai išsiskleidę.

Kardelius reikia merkti į kiek įmanoma aukštesnę vazą, pavyzdžiui, cilindro formos. Nepilkite į ją per daug vandens – užteks kokių 5–7 cm.

Prieš merkiant į vazą chrizantemas, reikia pakirpti jų kotus ir šiek tiek juos įpjauti. Į vazą pilkite šiltą, bet ne verdantį vandenį.

Apvytusias gėles atgaivinsite, jei įvyniosite jas į drėgną popierių ir pamerksite kuo giliau į šiltą vandenį. Augalai daug geriau įsisavina šiltą vandenį.

Skintų gėlių negalima laikyti šalia krepšio su obuoliais, nes gėlės labai greit nuvys. Skintų gėlių kotus laikas nuo laiko patartina iš naujo pakirpti, teisingiausia juos kirpti vandenyje, kad į audinius nepatektų oro, kuris trukdo augalui įsisavinti vandenį.

Atminkite, kad skintos gėlės ilgai neištveria tiesioginių saulės spindulių ir skersvėjo, taip pat nereikėtų vazos statyti prie šiltų radiatorių.

Svarbu, kad gėlės vazoje nebūtų per daug suspaustos, pamerkite jas laisvai, nesugrūsdami. Kai vazoje gėlių per daug, jos daug greičiau vysta, kotai greičiau supūva.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis