Ideali oazė poilsiui: terasa

Kiekvienas sodo namo šeimininkas nori įsirengti laisvą plotą poilsiui arba bent jau pasidaryti vietos, kur būtų galima neišeinant iš namo gryname ore pusryčiauti, pietauti ar jaukiai pavakaroti. Kartais iš anksto suprojektuotoje namo konstrukcijoje yra numatyta galimybė įrengti paprastą arba dengtą balkoną. Tačiau tokie balkonai būna tik iš dalies atviri saulei ir vėjui, ir dažnai šeimininkai juos įstiklina.

Shutterstock nuotr.

Kitas dalykas, jeigu savo sodo name sumanėte pasidaryti terasą. Šis sumanymas padės jums visiškai susilieti su gamta. Paprastai terasa pristatoma iš pietinės namo pusės, kur pučiantis šiltas vėjas sudaro lengvumo, laisvės ir sąjungos su mus supančia gamta pojūtį.

Shutterstock nuotr.

Ilsėdamiesi terasoje, mes galime iš tolo mėgautis žydinčiu sodu ir kvepiančiais gėlynais, pajusti savo kūnu lengvo vėjelio prisilietimą ir glostančius saulės spindulius. Juk būtent dėl to mes pasirengę sprukti iš miesto į gamtos prieglobstį. Atvira sodo terasa – tai nedidelė salelė, kur galime pajusti ramybę ir patogumą, lyginant su tvankiu miestu, kur praleidžiame didesnę savo laiko dalį.

Terasos dizainas.
Shutterstock nuotr.

Kam reikalinga sodo terasa? Miesto butas, kuris apribotas betoninėmis sienomis, tam tikra prasme apriboja ir mūsų gyvenamąją erdvę. Tai susiję ir su mūsų darboviete. Ir netgi jei mes išeiname į platesnę miesto erdvę, vis tiek susiduriame su gatvių triukšmu ir tamsiais daugiaaukščių pastatų šešėliais. Visa tai atriboja mus nuo gamtos. Todėl mes ir stengiamės išsprūsti iš miesto į atvirą gamtą, ir džiaugiamės turėdami užmiesčio sodą, kur galime pailsėti toliau nuo miesto. Štai kodėl sodo terasoje galime pajusti visus pilnaverčio poilsio malonumus, kurie padeda atstatyti jėgas ir pakrauna šiltos saulės bei vėsaus šviežio oro energija.

Shutterstock nuotr.

Rytinėmis valandomis, kai švelnūs saulės spinduliai tik pradeda šildyti, malonu artimųjų ar draugų rate susėsti prie pusryčių stalo, neskubant ir šnekučiuojantis išgerti rytinės kavos.

Shutterstock nuotr.

Dienai įpusėjus terasoje galima pasislėpti nuo svilinančių saulės spindulių, čia pat galima ir papietauti, o vėliau, dvelkiant gaiviam vėjeliui, prisėsti supamojoje kėdėje su įdomia knyga.

Shutterstock nuotr.

Vasarą, kai lyja šiltas lietus, terasoje galima stebėti užburiančius lietaus lašus, kaip jie teška ant žemės ir plonyčiais upeliukais nuvinguriuoja į duobutes. Savo kūnu tada galima jausti šilto ir drėgno oro prisilietimą.

Shutterstock nuotr.

Patogaus poilsio mėgėjai terasoje gali įsirengti specialias permatomas pertvaras, kurios saugos nuo stipresnio vėjo ir prastesnio oro. Vėsesniu ir vėjuotu oru šios pertvaros ne tik sėkmingai apsaugo nuo prastų oro sąlygų, bet ir sudaro susiliejimo su mus supančia aplinka iliuziją.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis