Šios vasaros lauko baldų tendencijos

Nusistovėjus šiltiems orams vėl mėgaujamės poilsiu gamtoje. Terasos, gultai, pavėsinės... Į kokias tendencijas turėtų atkreipti dėmesį besirenkantys lauko baldus – šiame straipsnyje.

Shutterstock nuotr.

1. Pereinantis stilius. Apžvelgus pasaulinių gamintojų parodose pristatytas lauko baldų kolekcijas dažniausiai pastebimas tarpinis tarp klasikinio ir šiuolaikinio stilius. Šio stiliaus baldai pasižymi aiškiomis formomis, išlenkimais, būdingais moderniam stiliui ir iš tradicinio stiliaus perimtu patogumu, paprastu, tačiau patraukliu dizainu. Pereinančio stiliaus baldai paklausūs tuo, jog juos lengva priderinti prie jau turimų, jie puikiai dera tiek su moderniais, tiek su tradicinio stiliaus komponentais. Jiems lengva rasti derančių aksesuarų ir taip sukurti unikalaus dizaino lauko poilsio aplinką.

2. Viena ant kitos sukraunamos kėdės. Lauko baldų funkcionalumas – vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis. Tai sezoniniai baldai ir šaltuoju sezonu juos reikia laikyti patalpose, todėl patogu, kai juos galima talpiai sukrauti vieną ant kito, ar kitaip patogiai laikyti. Taip pat tokius baldus dažnai renkasi nedidelių kiemų savininkai, kai esant poreikiui galima priimti daugiau svečių, o po to sustatyti baldus taip, kad neužimtų daug vietos. Baldų dizainas dėl šios savybės nenukenčia, jie gaminami iš įvairiam orui atsparaus aliuminio ir sintetinio rotango, yra patogūs bei stilingi.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Pasidaryk pats  gultas kieme
Terasa  traukos centras šiltuoju metų laiku
Išrinktas gražiausias gėlynas Lietuvos daugiabučio kieme

I.Budzeikaitės nuotr.

3. Daugiafunkciniai baldai. Įrengta kiemo erdvė turi tarnauti įvairiems poreikiams – būti patogi valgymui, ilsėjimuisi, gaminimui, pramogoms, todėl ir lauko baldų dizaineriai stengiasi kurti baldus, tinkančius plačiam naudojimui. Viena iš populiarių naujovių – baro ar pietų stalai su vieta ugniai. Jie sukuria jaukią atmosferą, yra patogūs tiek ruošiant maistą, tiek juo mėgaujantis su kompanija. Kita daugiafunkcinių lauko baldų tendencija apima kušetes, suolus, gultus, kuriuose galima patogiai laikyti pagalvėles, sodo įrankius, vaikų žaislus ar kitus lauke naudojamus daiktus.

Shutterstock nuotr.

4. Audiniai. Naujausia 2013 m. lauko baldų audinių tendencija  kontrastingų raštų derinimas. Dizaineriai siūlo maišyti dryžius su gėlių motyvais. Taip pat populiaru žaisti spalvomis derinant intensyvias raudoną, geltoną ar kitas spalvas su neutralia pilka. Skirtingų raštų ir spalvų audinių tarpusavio derinimas sukuria erdvę fantazijai ir leidžia formuoti individualų stilių. 

5. Lauko kilimai. Šią vasarą tai vienas iš geidžiamiausių lauko interjero aksesuarų. Jie, kaip ir namie naudojami kilimai, suteikia jaukumo, komforto, apjungia baldus, aksesuarus į darnią visumą. Kilimas taip pat gali būti ir išskirtinis akcentas. Dauguma lauko kilimų gaminami iš polipropileno, apsaugančio nuo vandens, pelėsių, miltligės. Kas dar svarbu – šiandien gaminami lauko kilimai nenublunka veikiami UV spindulių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis