Ar įmanoma užsiauginti palmę iš sėklos?

Palmę įmanoma užsiauginti ir savo namuose. Jos gali augti net ir mūsų sąlygomis. Tam tereikia sėklelės.

Renkamės sėklas

Paprastai palmių sėklos sudygsta per 1-2 mėn., bet būna ir retų egzempliorių, kurios dygsta net iki metų. Palmių sėklų dydis yra įvairus, pradedant nuo milžiniškų, pavyzdžiui, kokoso, iki visai mažyčių, degtuko galvutės dydžio, pavyzdžiui, unikalios Vašingtonijos palmės.

Palmės sėklelė yra vaisius su kietu kauliuku, kaip slyva ar abrikosas. Ir nors minkštimo sluoksnis gali būti vos pastebimas, jis visada yra. Minkšto apvalkalo spalva yra svarbiausias sėklų brandos rodiklis. Sunokusios sėklos gali būti raudonos, gelsvai rusvos ir net juodos spalvos, bet ne žalios.

Prieš sodinant daugumos palmių sėklos privalo būti šviežios. Jei ant sėklų yra sausa vaisiaus luobelė, tai prieš sėjant reikia ją pašalinti, priešingu atveju, ji gali supūti. Norint pašalinti luobelę, reikia kelias dienas pamirkyti sėklas vandenyje, būtinai kasdien keičiant vandenį. Kai vaisiaus apdangalas suminkštės, atsargiai su peiliu visiškai nugremžkite ją nuo kauliuko. Nesijaudinkite dėl kauliuko, jis yra labai tvirtas ir jūsų veiksmai nepakenks jo turiniui.

Kaip daiginti sėklas?

Yra du pagrindiniai sėklų daiginimo būdai: konteineriuose ir uždarame maišelyje. Antrasis būdas puikiai tinka daiginti sėklas namų sąlygomis.

Reikia įdėti sėklas į šiek tiek sudrėkintas durpes, sudėti viską į polietileno maišelį ir laikyti jį šiltoje vietoje. Tam, kad tropinių rūšių palmių sėklos sėkmingai sudygtų, reikia jas pašildyti: temperatūra turi būti 30-35 laipsnių, todėl geriausia padėti maišelį su sėklomis į vonios kambarį. Sėklų daiginimui šviesa yra visiškai nebūtina, o žemesnė temperatūra gali mėnesiams pristabdyti sudygimo procesą.

Jei dirbtinis sėklų daiginimas buvo sėkmingas, jos prasikals per kelias savaites. Tam, kad galėtumėte kontroliuoti procesą, nepamirškite pasižymėti ant durpių pakelio datą, kai įdėjote į jį sėklas.

Kartkartėmis patikrinkite savo mini šiltnamį: šviesūs daigeliai bus aiškiai matomi tamsiose durpėse per permatomo paketo sieneles. Sudaigintas sėklas bus galima persodinti į nedidelį vazoną, iš anksto paruošus maitinamąjį žemių mišinį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis