Kaip puoselėti kambarines gėles žiemą?

Atėjus šaltajam metų laikotarpiui kiek pablogėja visų gyvųjų organizmų sveikatos būklė. Bet ar kada pagalvojote, kaip žiema paveikia kambarines gėles?

Mažesnis šviesos kiekis daro itin didelę įtaką augalo viduje vykstančioms cheminėms reakcijoms. Yra įprasta savo būstus šildyti įvairiausiomis šildymo sistemomis. Tai darant namuose tvyrantis oras itin išsausėja. O šis procesas nedaro teigiamo efekto nei mums, nei mūsų augalams.

Tad pradėkime nuo to, ką reikėtų daryti, norint, jog Jūsų namuose augančios kambarinės gėlės nesumenktų. Šiam tikslui pasiekti galime į pagalbą pasitelkti tris veiksmus:

Kaip jau minėjome, žiemą oras namų erdvėje yra itin sausas, tad augalėliams tikrai ne pro šalį bus papildomas drėkinimas. Kalbame apie vandens purškimą. Šiam procesui prireiks purkštuvėlio, kurį nesunkiai rasite namuose arba artimiausioje parduotuvėje, bei vandens. Geriausia numatyti, kokiomis dienomis gėles purkšite, nes pastoviai ant jų būnantis vanduo tikrai ne į gerą. Šį procesą patariama atlikti keletą kartų per savaitę. Pavyzdžiui, trečiadienį ir sekmadienį. Norėdami, kad ši Jūsų pagalba pasiteisintų, neužmirškite prieš apipurkšdami nuvalyti dulkes, kurios bus susikaupusios ant augalo lapų. Tuomet pagreitės vandens įsisavinimas ir bus jaučiama didesnė nauda.

Antrasis veiksmas yra augalų laistymas. Jį būtina suderinti su purškimu.

Patariama laistyti ir purkšti skirtingomis dienomis. Geriausia vandenį pilti tuomet, kuomet žemė išdžiūna, nes priešingu atveju jis pradės kauptis vazone. O tai gali skatinti šaknų puvimą. Taip patatkreipkite dėmesį į žemių kiekį. Dažnai pasitaiko, jog žmonės pasirenka netinkamą žemės sudėtį ir laistant vanduo išplauna dalį žemių. Tuomet viršutinės šaknys lieka ore ir itin greit džiūsta.

Ir galiausiai paskutinysis – tręšimas. Kadangi augalai nusilpsta dėl vėsesnio ir sausesnio oro bei mažesnio gaunamo saulės kiekio, jiems reikia papildomų medžiagų, kurios skatintų jų augimą. Tam puikiai tinka organinės trąšos. Jų galite įsigyti daugelyje sodo reikmenų parduotuvių. Jų būna tiek skysto, tiek kieto pavidalo. Priklausomai nuo trąšų koncentracijos ir jose esančių medžiagų turėtumėte nuspręsti, kas kiek laiko turėtumėte atlikti praturtinamąją procedūrą. Dažniausiai reikiamas trąšų kiekis ir tarpsnis būna nurodomas ant pakuotės.

Visi džiaugiamės, kuomet mūsų auginami augalėliai greit auga bei žydi. Tad vykdykime šiuos dvipusius mainus: Jūsų dėmesys augalėliui, o jų atlygis – keliamas estetinis pasigėrėjimas bei džiugesys.

Taip pat svarbu žinoti:

* Jei augalai ėmė mesti lapus - laistykite rečiau.

* Stebėkite, kad augalo žemė, kurioje pasodintas augalas, neperdžiūtų.

* Mažiau laistant bei dėl sumažėjusios šviesos augalas pereis į ramybės būseną, tad nereikės sukti galvos dėl papildomų apšvietimų sprendimų.

* Augalai dažniausiai pūva žiemą. Taip atsitinka ne tik dėl to, kad perlaistote augalą, tačiau ir dėl to, kad vanduo patenka ant lapų.

* Stenkitės, kad kambariuose nebūtų pernelyg sausa, kitaip augalai pradės mesti lapus.

* Jei Jūsų kambarinis augalas yra su margais lapais, tačiau žiemą tampa vienspalvis, pastatykite jį arčiau lango - jam trūksta šviesos.

===
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės prancūziškos kosmetikos gamintojos "L'Occitane" dovanų čekį.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis