Kokie kambariniai augalai gali pakenkti Jūsų sveikatai?

Pagrindinė kambarinių augalų paskirtis – puošti aplinką. Maža to, dauguma kambarinių augalų grynina orą bei skleidžia gerą energetiką. Atrodo, jog kambarinių augalų teikiama nauda yra išties didelė. Tačiau ar žinote, jog kai kurie kambariniai augalai gali kelti pavojų jūsų sveikatai? Tai ypač aktualu, jei auginate mažus vaikus ar laikote naminius gyvūnus. Siūlome susipažinti su šiais pavojingais augalais.

Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į – jei juos auginate, turbūt matėte, jog ant šio augalo lapų bei žiedų dažnai būna nustipusių musių – taip yra todėl, jog šis augalas nuodingas, tad bet koks, jo paragavęs gyvūnas, paukštis ar vabzdys nustimpa.

Difenbachijų bei filodendrų lapai taip pat yra nuodingi, todėl gali sukelti burnos ertmės sudirginimą arba sukelti kvėpavimo sutrikimus.

Kai kurie žmonės mėgsta valgyti koralinių kiauliauogių vedamas uogas. Mažas jų kiekis nėra pavojingas sveikatai, tačiau suvalgius didelį kiekį šių uogų gali pradėti varginti virškinimo sutrikimai.

Fikusų nepersodinėkite ir nekarpykite prie mažų vaikų, kadangi garuojančios šio augalo sultys gali sukelti alergiją.

Pagrindiniai požymiai, rodantys, jog apsinuodijote augalu, yra: odos išblyškimas, vėmimas, kvėpavimo sutrikimai, sąmonės pritemimas ar netekimas. Esant tokiai situacijai patariam gerti kuo daugiau vandens, išgerti aktyvuotos anglies tablečių bei kuo skubiau kreiptis į gydytoją. Jei nuodingo augalo sultys pateko į akis – plaukite jas vėsiu tekančiu vandeniu ir kuo skubiau vykite į ligoninę.

Jei auginate ar, atminkite, jog lapai yra aštrūs, tad galite greitai susižeisti. Na, o auginantiems kaktusus bei karpažoles, taip pat derėtų elgtis atsargiai – jų spygliai gali įsmigti į odą ir sukelti uždegimą.

Patarimas: auginantiems mažamečius vaikus, specialistai pataria šalia vaiko lovos nestatyti jokių kambarinių augalų.

Kad išvengtumėte negalavimų ir nelaimių, prieš įsigydami bet kurį augalą, pasidomėkite, ar ji nėra pavojingas jūsų sveikatai. Na, o jei toks augalas jau atsidūrė jūsų namuose – laikykite jį vaikams bei gyvūnams nepasiekiamoje vietoje, o ir patys nepamirškite atsargumo.

***

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės prancūziškos kosmetikos gamintojos "L'Occitane" dovanų čekį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis