Kaip ilgiau išlaikyti nuskintas gėles

Rožės patalpos viduje vysta gana greitai. Jei norite ilgiau gėrėtis skintomis rožėmis, geriausias laikas skinti sode, būtų vakaras. Rožės kotelį reikėtų nupjauti įstrižai, po to iki pat žiedelio panardinti į šaltą vandenį ir palikti per naktį vėsioje patalpoje. Prieš puošiant patalpą ar darant gėlių kompoziciją, pašaliname pažeistus lapus, kotelį apačioje dar kartą nupjauname ir bent 2 valandas, laikome kambario temperatūros vandenyje. Jei rožės pavyto, stiebelius turime apkirpti dar kartą, perskelti į keletą atšakų ir suvynioti į popierių. Po to panardinti į karštą, tada vėl į šaltą vandenį.

Ar naudotumėte namie ar biure, kad gėlės išsilaikytų ilgiau, rožėms periodiškai reiktų leisti pailsėti. Tuo tikslu vakare gėles galima išimti iš vazos, suvynioti stiebą ir lapelius į laikraštį ir iki pat galvutės panardinti į vandenį. Ryte atsigavusias gėles vėl galima dėti į puokštę ir puošti patalpą. Vandenyje esant pH 4.0, rožės gali išsilaikyti iki 10 dienų. Naudinga apipurkšti.

Bijūnai pjaunami mažiau nei pusiau išsiskleidus pumpurams. Pirma jie padedami į šaltą vietą, galima ant grindų plytelių, po to panardinami į vandenį. Prieš naudojimą stiebo galai suskaldomi, ir gėlės tada įdedamos į šaltą vandenį. Jei norite išlaikyti aromatą, bijūnus galima laikyti plastikiniame maišelyje. Bijūnai nepraranda savo šviežumo 7-8 dienas.

Gvaizdūnes skinti reikėtų pilnai išsiskleidusiais žiedais, nes nuskintos gėlės žiedas jau nebesiskleidžia. Prieš skinant gvaizdūnes dirvožemį reikėtų gausiai palaistyti. Stiebai apačioje turėtų būti perskelti į keletą dalių, visi lapai pašalinti. Nuskinta gvaizdūnė gyvena 7-8 dienas.

Visų rūšių nuskintos orchidėjos yra laikomos šiltame, dažnai keičiamame vandenyje. Dideli žiedai kompozicijoje gyvena apie 1 savaitę, smulkesni – iki 3 savaičių. Skinti reikėtų, gėlės žiedui pilnai išsiskleidus. Gėlės yra labai jautrios etilenui ir gali sunykti per kelias valandas. Phalaenopsis gali išsilaikyti 20-30 dienų.

Cymbidium, vėsioje, apie 9 laipsnių šilumos temperatūroje, išlieka švieži 30-40 dienų, gėlių kompozicijoje 10-20 dienų. Tačiau jis gali nuvysti dėl menkiausio žiedlapių pažeidimo arba nuo dulkių. Gėlių veislės, turinčios daug žiedų vidurinėje ir žemesnėje stiebo dalyse, gėlę pamerkus vazoje šie žiedai išsilaiko geriau, kadangi yra labiau subrendę. Kompozicijose gali būti naudojami ir atskiri, nuskinti žiedai, įdėti į stiklo arba plastiko buteliukus su vandeniu. Pafiopedilum neglemba iki 4 savaičių.

Leukonijos puokštėse gyvena 5-12 dienų, priklausomai nuo gėlių rūšies. Augalai, iškasami iš žemės su šaknimis, kai žiedai yra pusiau išsiskleidę. Pašalinami lapai, suskaidomi koteliai, ir gėlės įdedamos į šaltą vandenį. Naudinga apipurkšti vandeniu iš purkštuvo. Jei gėlės pradeda vysti kiek per anksti, reikėtų atnaujinti, apipjaunant kotelių galus, suskaidant juos ir pamirkant karštame vandenyje.

Tulpės skinamos, kai jų žiedai jau įgauna spalvą. Kad žiedai ne taip greitai išsiskleistų, kartais ant galvutės uždedama plona gumelė. Gėlės suvyniojamos į drėgną popierių, patalpinamos giliai į indą su vandeniu ir laikomos vėsioje vietoje. Stiebai laikysis tvirčiau, jei prie žiedo juos apvyniojus plėvelės ar folijos juostele. Kiek pavytusias tulpes, savo stiebų galais galima pamerkti į šiltą, apie 30 ° temperatūros vandenį, po to 1-2 valandoms perkelti į vėsią patalpą. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurių veislių stiebai, žiedui skleidžiantis pailgėja, kas gali pažeisti sumanytos puokštės kompoziciją.

Lelijos skinamos pražydus vienam iš gėlės pumpurų, kiti pumpurai prasiskleidžia paeiliui. Piestelės kartais yra pašalinamos, kad žiedlapiai neišsiteptų ryškiomis žiedadulkėmis. Stiebų galus reikia suskaldyti ir gėles pamerkti šaltame vandenyje. Augalas lengvai įsisavina vandenį ir gerai laikosi žemoje temperatūroje.

Alyvas geriausia skinti, kai daugiau nei pusė gėlės žiedelių yra išsiskleidę. Suskaldyti kotelių galus, pašalinti žievę 3-4 cm, pašalinti visus lapus ir šoninius pumpurus, juos galima pridedami prie puokštės atskirai. Pamerkti 2 valandoms, geriausia visai nakčiai, padengus drėgnu popieriumi. Visą žiedyną rekomenduojama purkšti ir net panardinti į vandenį. Pavytusias alyvas galima pagyvinti, pirma apdorojus karštu vandeniu, po to apipurškus šaltu vandeniu ir uždengus drėgnu laikraščiu. Nakčiai puokštę būtinai reikia išimti iš vazos, net jei ji atrodo gerai, ir įdėti giliai į vandenį, padengus drėgnu popieriumi. Jei naudojamos tinkamai, alyvos laikosi 7 ar daugiau dienų.

Narcizus geriau ne pjauti, bet skinti. Stiebų galus reikia apiplauti šiltu vandeniu. Tada narcizai ne mažiau paros laikomi šaltoje patalpoje, ir tik tada juos geriausia būtų merkti į vazą ar panaudoti puokštėje kartu su kitomis gėlėmis. Naudinga į vandenį įdėti cukraus – 10 g/l ir dažnai apipurkšti vandeniu. Šaltoje patalpoje narcizai laikosi 7-10 dienų, tačiau tai priklauso nuo gėlės rūšies.

Frezijos nupjaunamos pirmiesiems pumpurams išsiskleidus. Kiekviena gėlė vazoje gyvena 2-3 dienas, o visa šakelė ilgiau. Kad ilgiau išsaugoti gėlės aromatą, gėlės dedamos į plastikinius maišelius arba suvyniojamos į popierių. Rekomenduojama stiebų galus nupjauti išilgai. Šiltoje patalpoje frezijos greitai skleidžiasi, todėl nakčiai geriau padėti į vėsią patalpą. Rekomenduojama apipurkšti vandeniu.

Prieš skinant lubinus, turėtų būti išsiskleidę bent pusė gėlės žiedelių. Nereikalingi lapai pašalinami, suskaldomi kotelių galai, nakčiai gėles pamerkiamos šaltame vandenyje. Naudinga apipurkšti smulkiomis čiurkšlėmis.

Tad tiek patarimų, kaip ilgiau išlaikyti nuskintas gėles vazelėje, puokštėje ar gėlių dekoracijoje. Patarimais galima pasinaudoti skintomis gėlėmis puošiant savo namus ar visuomenines patalpas.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis