Kaip prižiūrėti nužydėjusią hortenziją?

Visą vasarą ir net rudens pradžioje hortenzija puošia gėlyną. Dabar žiedai ir lapai pradėjo džiūti – augalas neteko dekoratyvumo. Kaip ja pasirūpinti, kad, kai vėl ateis pavasaris, gausus žydėjimas džiugintų akį?

Hortenzijų yra įvairių rūšių – nuo rūšies priklauso ir skirtinga augalo priežiūra. Jei auginate stambialapę hortenziją – jos parduodamos augančios vazonuose, žydi mėlynais ar rožiniais žiedais – turėtumėte žinoti, jog šis krūmas žiedus augina ant antramečių ūglių. Taigi jų jokiu būdu negalima nupjauti.


Stambialapes hortenzijas jau ankstyvą rudenį reikia ruošti žiemojimui, nes jos nepakenčia minusinės temperatūros (o rugsėjį, juolab spalį jau pasitaiko šalnų). Jų žiedpumpuriai iš karto nušąla – nors hortenzija nežūva, kitais metais ji nežydės. Šalnas ji turėtų pasitikti arba perkelta į vazoną ir įkurdinta rūsyje, kur temperatūra 0–5 ºC laipsniai, arba saugiai ir šiltai uždengta (prieš tai nuskabius lapus). Jei krūmelis nedidelis, palenkite šakas prie žemės, paklokite eglišakių ir uždenkite durpėmis, sausais lapais. Didesnius krūmus apkamšykite eglišakėmis ar šiaudais, nepalenkdami prie žemės. Pridengiant hortenziją svarbiausia saugoti ne šaknis, o žiedpumpurius ant šakelių.


Kitų rūšių hortenzijos – laipiojančiosios, šluotelinės, šviesiosios – žiedus (paprastai gelsvos ar žalsvos spalvos) krauna ant pirmamečių ūglių. Tad kiekvienas gėlių augintojas gali pasirinkti: pjauti krūmelius ar ne.


Priklausomai nuo to, kokio dydžio augalo norite, galite elgtis skirtingai: jei ūglių nenukarpysite, krūmas labiau šakosis ir užaugs didesnis. O jei nemėgstate styrančių padžiuvusių stiebų, juos galite rudenį (ar netgi ir kitą pavasarį) nupjauti – vis tiek išaugs nauji ūgliai su žiedais. Iš hortenzijos netgi galima formuoti medelį, paliekant vos vieną stiebą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis