Stebuklingas augalas alijošius – kaip jį prižiūrėti

Daugelis tikriausiai prisimena, kad vaikystėje beveik kiekvienuose namuose ant palangės žaliuodavo alijošius – lengvai prižiūrimas ir mažai dėmesio reikalaujantis augalas. O mūsų laikais kukliojo alijošiaus vietą namuose užėmė svetimšaliai gražuoliai augalai, kurių vešli žaluma ir ryškiaspalviai žiedai džiugina akį ir puošia interjerą. Tačiau nevertėtų pamiršti ir alijošiaus, nes jis gali būti naudingas ne tik interjere.

Alijošiaus lapų savybės

Alijošius arba aloe vera jau seniai naudojamas liaudies medicinoje, gydant nudegimus, įdrėskimus ir pjautines žaizdas. Drebučių pavidalo augalo sultys plačiai naudojamos medicinoje ir kosmetologijoje, tačiau daugumą grožio ir gydymo priemonių iš alijošiaus įmanoma pasigaminti namuose. Žiemą iš alijošiaus sulčių galima pagaminti veiksmingą preparatą nuo kosulio.
Tik turėkite omeny, kad gydomųjų savybių turi tik tas augalas, kuriam ne mažiau nei 5 metai.

Kaip prižiūrėti alijošių?

Kad alijošius jūsų namuose gerai jaustųsi ir žaliuotų daug metų, būtina užtikrinti kelias paprastas sąlygas:

nusipirkę augalą, neskubėkite jo persodinti, leiskite jam apsiprasti naujuose namuose. Maždaug po dviejų savaičių jau galite jį persodinti į molinį vazoną. Naujasis vazonas turi būti apytikriai 2-3 cm didesnis, nei alijošiaus šaknų raizginys su žemėmis. Alijošiaus nereikia dažnai laistyti, vazono dirvą lygiomis dalimis turi sudaryti žemė ir smėlis. Persodinę alijošių, pastatykite jį gerai apšviestoje vietoje, idealiu atveju patalpos oro temperatūra turėtų būti 20–25 laipsniai.

Alijošiui nepatinka tiesioginiai saulės spinduliai, nes nuo jų augalo lapai gali apdegti – jie paruduoja ir ima vysti. Sausuoju laikotarpiu nelaistykite alijošiaus dažniau nei du kartus per savaitę. Viršutinis dirvos sluoksnis turi būti visiškai sausas, antraip augalas ims pūti. Norint išvengti šios problemos, palaisčius augalą, į vazoną galima įberti sausų žemių sluoksnį. Jei patalpoje drėgnas oras, alijošių laistykite labai retai, nes augalas sugeba sugerti drėgmę ir per storuosius lapus. Žiemą alijošių laistykite 1–2 kartus per mėnesį.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis