Kaip pasirinkti tinkamą sklypo vietą pagal fengšui

Seniau, prieš pradedant statyti namus, tikrindavo žemes. Ar toje vietoje nėra vandens gyslų, žemės srovių. Žinodami tokias neigiamas žemės vietas, gyventojai išvengdavo didelių sveikatos problemų. Šiandien, jau ir vėl pamažu prie to grįžtama.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Tačiau mes ir patys atidžiau apžiūrėję perkamo ar turimo žemės sklypo vaizdą, galime nustatyti ar ši vieta tinkama palankiam gyvenimui.

Geroje vietoje žolė auga sodriau ir atrodo sultingai žalios spalvos. Plikos ir samanotos vietos, kreivi, susisukę, tiesiogiai virš žemės išsidvistiebiję, gumbuoti bei sergantys medžiai – signalas, kad šioje žemėje yra energetinių trukdžių.

Norint įsigyti jau pastatytą objektą, reikėtų truputi atidžiau apsižvalgyti po aplink esančią gyvenamąją vietovę. Ar nėra netoliese šiukšlyno, ligoninės ar kapinių? Kokie yra kaimynai? Ar gyvenvietė tvarkinga?

Fengšui atsižvelgia į visus šiuos aplinkos faktorius, padeda pajusti, kaip jie veikia mūsų pasąmonę: ar oro kvapas gaivus, ar mus trukdo gatvės triukšmas, kokią įtaką daro šalia esančios parduotuvės, mokykla ar vaikų darželis?

Koks vaizdas atsivers iš būsimo namo lango? Matosi žaluma, sodas, miškas, o gal gamykla, daugiabutis namas, bendra surenkamų šiukšlių vieta ar net kapinės?

Gatvių pavadinimai fengšui taip pat svarbūs. Ar jie skamba maloniai, kaip Ežerėlio gatvė, Saulėtekio,  Paberžės. Yra ir Ligoninės, Skerdėjų ar net Veliuonos gatvių. Viskas yra energija, viskas žadina mumyse teigiamas ar neigiamas asociacijas.

Jei gyvenate mieste ir sklypas yra kitų statinių kaimynystėje, geriausia, kad statiniai kairėje sklypo pusėje būtų aukštesni už statinius dešinėje.

Nuo seniausių laikų kalvos turėjo lemiamą reikšmę, kuriant miestus. Mūsų sostinė Vilnius įkurta kalno papėdėje. Blogiausia sklypo vieta statiniui laikomas plokščios lygumos sklypas. Geriausias sklypas toks, kuris gerai paslėptas ir apsaugotas, bet leidžia stebėti aplinką. Geriausia, klasikinė, sklypo padėtis – kalvos ar šlaito viduryje, pusiaukelėje į viršūnę su fasadu į pietus. Mūsų savijautą veikia ir sklypo forma. Stačiakampės, kvadratinės ir net apskritos sklypų formos tradiciškai laikomos geriausiomis. Šiuo metu rasti taisyklingų formų žemės sklypą statiniui labai sunku. Tokiu atveju reikia energetiškai subalansuoti asimetrinius kampus, pakeisti netaisyklingas jų formas, atlikti energetinę korekciją.

Rinkdamiesi sklypą, pirmiausia ieškokite žaliojo drakono energetinių zonų, t.y. tokio reljefo, kuriame yra ir kalvelių, ir slėnių. Lygaus reljefo sklypas nėra tinkamas statyboms. Senovėje tokia žemė buvo laikoma antrarūše. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje, kai jau trūksta žemės plotų ir jie brangūs, galima energetiškai koreguoti lygius žemės sklypus ir jų pasyvią energetiką paversti gyvybinga.

Labai blogais laikomi sklypai aukštų kalvų pašlaitėse ir esantys prie aukštų statinių. Blogi sklypai – su dideliu nuolydžiu. Tokio sklypo ypač blogas fengšui, nes energetiniai srautai lyg vandens srovės pratekės per sklypą nesustodami jame ir blogins energetinę aplinką.

Trikampės, trapecinės ir kitos netaisyklingos sklypų formos laikomos blogomis. Nuo seniausių laikų fengšui specialistai blogiausia sklypo forma laiko trikampį. Jei jūsų sklypas yra nestandartinių formų, jį būtina koreguoti.

Netaisyklingos formos sklypus galima pataisyti atsisakant žemės plotelių su smailiais kampais ar išsikišimais. Įvykdžius tokią korekciją, žemės sklypas tampa stačiakampis. Tai energetiniu požiūriu labai naudinga, o prarastos žemės plotas dažnai būna minimalus.

Jei jūsų sklypas blogos formos ir neturite jokios alternatyvos pakeisti jį ar koreguoti, visada galite atskirti jame kvadratinę ar stačiakampę zoną, aptverti ją, o likusį už tvoros žemės plotą paversti sodu. Nors tai ir sumažins jūsų sklypo naudingą plotą, nedideliame kvadrate ar stačiakampyje pastatytas statinys suteiks daugiau geros energetikos ir sėkmės gyvenime nei dideliame trapeciniame ar trikampio formos sklype. Tai viena pagrindinių fengšui taisyklių žemės sklypams.

Svarbus ir sklypo nuolydis. Sklypai su nuolydžiu į šiaurę ir rytus gerina sveikatą, turtus ir sėkmę gyvenime. Tai reiškia, kad sklypo šlaitai rytuose ir šiaurėje turi būti žemesni nei pietuose ir vakaruose.

Šventyklos, visuomeniniai pastatai turi būti statomi žemės sklypuose su nuolydžiu į šiaurę. Žmonių gyvenamieji namai statomi sklypuose su nedideliu nuolydžiu į rytus.

Nurodoma, kad jei žemės sklypų, kuriuose statomi pastatai, šiaurinė ar rytinė pusė yra aukščiausiose sklypo vietose (ne žemiausiose, kaip rekomenduojama), tokie sklypai atneš finansinių problemų ir netekčių, labai blogai veiks vyriškos lyties vaikų ateitį.

Jeigu žemės sklypo žemiausi šlaitai yra jo pietryčiuose, tai kenks gerovei, blogins sveikatą, didės gaisrų ir buitinių nuostolių tikimybė. Žemiausi sklypo šlaitai pietinėje dalyje sukelia ligas ir sutrumpina gyvenimą. Žemiausios sklypo zonos pietvakariuose pritraukia nuostolius dėl vagysčių, ligas ir ankstyvą mirtį.

Jei sklypas turi nuolydį į vakarų pusę, tai sukelia liūdesį, nelaimes, finansines netektis, melą ir blogai atsiliepia vyriškos lyties vaikų vystymuisi bei sveikatai. Nuolydis į šiaurės vakarų pusę sukelia nuostolius, prišaukia neramias mintis.

Duobės ir kupros sklypo centre žmogui labai grėsmingos. Niekada nesirinkite žemės sklypo tarp dviejų didesnių už jį žemės sklypų. Jei turite žemės sklypą ir planuojate jį praplėsti – nusipirkti kaimyninių žemės plotų, nepirkite žemės, kuri yra pietinėje, vakarinėje, pietvakarinėje, pietrytinėje ar šiaurės vakarų pusėje nuo jūsų turimo. Pirkite tik žemę, esančią šiaurėje, rytuose ar šiaurės rytuose.

Rolandas Sakalauskas, www.des1gn.eu

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis