Orchidėjų priežiūros paslaptys kovo mėnesį

Kovo mėnesį dauguma orchidėjų pradeda aktyviai augti, todėl išauga maisto medžiagų poreikis. Kas 2-3 savaites reikėtų laistyti nedidelės koncentracijos trąšų tirpalu. Laistoma taip pat jau gerokai gausiau, nei žiemos metu. Peržydėjusios ir pradėjusios augti orchidėjos pagal poreikį gali būti persodinamos. Tam geriausiai tinka laikas, kai akivaizdžiai matomas šaknų augimas. 

Reikia atkreipti dėmesį, jei orchidėjos yra tiesiogiai apšviečiamos saulės. Netgi, jei praėjusiais augalai puikiai jautėsi saulės atokaitoje, pavasario pradžioje prie aktyvios šviesos juos reikėtų pratinti palaipsniui. Taip pat reikėtų stebėti, ar orchidėjų nepuola voratinklinė erkutė ir kiti čiulpiantys kenkėjai, kurie pavasarį atšilus orui suaktyvėja, kai tuo tarpu augalai yra nusilpę dėl per žiemą patirto šviesos stygiaus.

Pats laikas nuo motininių augalų (pavyzdžiui, falenopsių) atskirti ir pasodinti užaugusius keikius.

Šaltos sąlygos: 10 - 14 °C
Vidutinės sąlygos: 16 - 20 °C
Šiltos sąlygos: 20 - 25 °C

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis