Balkoninių gėlių kompozicijos kūrimas nuo A iki Z

Žydintis balkonas – vienas iš pavasario pranašų. Tačiau, ką reikia žinoti, kad jis džiugintų akį?

Shutterstock nuotr.

Tam gali pasitarnauti kelios skirtingos gėlių daigų kompozicijos: saulę mėgstančios juostuotosios pelargonijos kartu su lobelijomis bei pavėsingai vietai tinkančios svyrančios bekonijos su bakopomis (kitaip dar žinomas kaip taškuotes). Pasak specialistės Gražinos Anusevičienės, būtent šių gėlių daigai geriausiai dera tarpusavyje, o priežiūra nėra sudėtinga. Nuspręsta sodinti daigus, kurie ne tik mažiau kainuoja nei jau išaugusios gėlės, bet ir suteikia daugiau laukimo džiaugsmo, kol augalai augs. Specialistė mielai dalinasi visu gėlių daigų sodinimo procesu:

1. Lovelio dugnas padengiamas drenažu. Pasak specialistės, tam geriausiai rinktis pūsto molio granules, kurios neleidžia užmirkti gėlių šaknims, joms lengviau prieinamas oras, išlaikoma reikiama drėgmė.

Shutterstock nuotr.

2. Toliau, priklausomai nuo lovelio gylio be gėlių daigų dydžio, 3-4 cm sluoksniu pilamas substratas. G. Anusevičienė pataria rinktis specialų balkoninėms gėlėms skirtą žemę, kuri ne tik paruošta sodinimui, bet ir praturtinta pasodintiems augalams reikalingomis medžiagomis.

3. Į žemę beriama įgėrio granulių (2-3 g/1 litrui žemės), kurios užtikrina, jog augalai visuomet bus aprūpinti reikiamu vandens kiekiu (labai praverčia tiems, kurie kartais pamiršta palaistyti gėles). Nepatyrusiems sodintojams specialistė pataria prieš beriant į substratą granules išmirkyti vandenyje (tiesiog 15 min. reikiamą granulių kiekį palaikyti vandenyje). Labai svarbu šių granulių nepadauginti, nes gėlė gali „išlipti“ iš vazono.

Shutterstock nuotr.

4. Paruošus pagrindą, sodinami gėlių daigai: vazonėlis, iš kurio perkeliamas jau paaugintas daigas, apverčiamas, jei daigas nekrenta iš vazonėlio, galima lengvai su pirštais pastuksenti per dugną, išimtas daigelis dedamas į jam skirtą vietą. Taip sudėjus visus norimus gėlių daigus, tarpai užpildomi žeme (nuo lovelio viršaus iki žemių turi likti vietos laistymui, maždaug 3 cm).

Shutterstock nuotr.

5. Pasodintus daigus belieka palaistyti ir patręšti. Patariama rinktis skystąsias trąšas, kurios paskatina augalo prigijimą, suteikia jam jėgos. Trąšas galima lieti iš viršaus arba purkšti, tik šiek tiek mažesne norma nei nurodyta ant pakuotės – per lapus augalai geriau įsisavina reikalingas medžiagas. Tręšimo procedūrą reikėtų pakartoti po 3 dienų ir nuo tada po truputį tręšti nuolatos, pavyzdžiui, mažesne norma, bet su kiekvienu laistymu. Galima rinktis ir ilgo poveikio trąšas (1 augalui – 1 tabletė), tuomet būsite išvaduoti nuo nuolatinio tręšimo, o augalui aprūpint visomis reikalingomis medžiagomis.

Norintys improvizuoti, gali pasirinkti sodinti ir kitų gėlių daigus: saulėtoje pusėje juostuotąsias ir laiptuotąsias pelargonijas galima derinti su šlamučiais, dichondromis, lakišiais, o pavėsingoje vietoje gerai auga gumbinės ir svyrančios begonijos, fuksijos, sprigės, kurias galima papildyti šlamučiais, dichondromis, batatiniais sukučiais (ipomėjomis).

Shutterstock nuotr.

Specialistė pabrėžia, kad pasodintus daigus reikėtų laikyti šviesioje, bet ne per karštoje vietoje, laistyti. Į lauką kompoziciją galima išnešti po šalnų arba priešingu atveju bent nakčiai pridengti agroplėvele.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis