Kaip birželį ir liepą prižiūrėti orchidėjas

Šiais mėnesiais dominuoja trys pagrindinės priežiūros priemonės – vėdinimas, laistymas, tręšimas. Dienos temperatūra orchidėjoms gali būti per aukšta, todėl labai svarbu intensyviai vėdinti patalpas, kur jos auginamos. Vėsiamėgės rūšys, pavyzdžiui, Coelogyne cristata, turėtų būti laikomos atitinkamoje aplinkoje (lauke ar, pavyzdžiui, miegamajame kambaryje). Visų orchidėjų sveikatai yra svarbus gaivus ir šviežias oras.

Didžiausi lauke vasarojančių orchidėjų priešai vasaros metu yra sraigės, amarai ir kiti vabzdžiai kenkėjai. Patalpose augalus saugoti reikia nuo voratinklinės erkutės, tripsų bei skydamarių. Vandens poreikis šiuo metu yra didelis, bet po laistymo vazonuose neturėtų likti vandens pertekliaus.

Reguliariai tręšti. Vasarą augalus galima kasdien lengvai papurkšti. Geriausiai tai daryti rytais, kad vanduo spėtų išgaruoti ir vidurdienio saulė nenudegintų lapų (lašeliai veikia kaip didinimo stiklas). Beveik visoms orchidėjoms pavojinga tiesioginė kaitri vidurdienio saulė.

Šaltos sąlygos: 12 - 15 °C
Vidutinės sąlygos: 18 - 21 °C
Šiltos sąlygos: 20 - 28 °C

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis