7 arų aplinka Panevėžyje: vietoj naujų batų – gėlės sodui

Mūsų skaitytoja Vita iš Panevėžio jau 9 metus puoselėja savo namų aplinką. Jos nuomone, savo kiemą geriausia tvarkyti taip, kad pačiam šeimininkui būtų gražu.

Laiko neskaičiuoja

Tokiu pasakymu ją vis erzindavo šeimos nariai. „Jei einu apsipirkti ir planuoju įsigyti naujus batus, rankinę, vis atsitinka taip, kad atsinešu naują medelį ar gėlę. Tuomet vyksta ilgas ieškojimo procesas – pastatau, dėlioju augalą vis į kitą vietą, kol galiausiai atrandu geriausią kompozicinį sprendimą. Žinoma, yra tekę vaikščioti aplink namą ir 3 valandas. Gal iš šalies ir atrodo juokingai, bet svarbiausia – rezultatas“, – pasakoja skaitytoja.

Vitos kieme daugiausiai galima rasti rožių – jų net apie 11 rūšių, taip pat gausybė medelių – kiparisai, berželiai, bonsai, dekoratyvinės pušelės ir kiti spygliuočiai. Tokiai aplinkai prižiūrėti reikia skirti nemažai laiko.

„Laiko neskaičiuoju. Tik grįžtu iš darbo ir einu tvarkytis bent kelioms valandoms. Visi akmenys, kurie yra aplinkoje – suridenti mano rankomis. Aplinkos puoselėjimas veikia kaip meditacija“, – teigia panevėžietė.

Simboliai, kurie neša laimę

Šioje erdvėje svarbūs ne tik augalai, bet ir simboliai. Vita mėgsta atrasti įdomesnių stalulėlių – gandras, gulbė, elgeta. Jie parinkti ne šiaip sau, o turi tam tikrą reikšmę. Pavyzdžiui, elgeta – tai simbolis, kuris į namus turėtų privilioti pinigus. Taip pat kieme svarbu, kad būtų ir vandens šaltinių. Kad ir mažytis fontaniukas, bet jis iškart įneša gyvybės pojūtį.

Pasak skaitytojos, kuriant namų aplinką, svarbiausia, jog ji pačiam sau būtų miela ir, žinoma, kuo daugiau mylėti, norėti ir turėti bent kažkiek estetinio pajautimo. „Mieliausias komplimentas buvo, kai išvydęs mano kiemą žmogus pasakė: „Didžiulė pagarba ir padėka aplinką kūrusiam žmogui“ ir, žinoma, draugų pagalbos prašymai kuriant jų aplinkas“, – dalijasi Vita.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis