Suskaičiavo, kiek daržovių daigų sodinti

Įsibėgėjęs pavasaris – pats darbymetis sodininkams ir daržininkams. Net ir tiems, kurie daržoves, vaisius ar uogas augina tik savo šeimos poreikiams tenkinti.

Nors daigų ir sodinukų galima įsigyti įvairiose prekybos vietose, nemažai smulkiųjų augintojų dėl įvairių priežasčių yra linkę augalus, ypač daržoves, auginti iš sėklų. Tai dažnai lemia viena – daigų perteklių, kurio vėliau bandoma atsikratyti siūlant (kartais net gana įkyriai) kaimynams ar tiesiog išmetant. Ne paslaptis, kad ir patys augalų neretai pasisodiname gerokai daugiau, nei reikia savo poreikiams patenkinti.

Įdomu žinoti, kiek konkrečių daržovių reikia vieno asmens poreikiams patenkinti. Nors konkrečių daržovių ar uogų suvartojamas kiekis labai priklauso nuo kiekvieno žmogaus pomėgių ir vartojimo įpročių (gėrybės valgomos tik šviežios ar marinuojamos, konservuojamos, šaldomos), patyrę sodininkai skaičiuoja, kad vieno žmogaus poreikiams patenkinti vidutiniškai reikia:
3–4 pomidorų daigų;
2–3 agurkų daigų;
1–2 cukinijų daigų;
1,5 metrų ilgio pupelių eilės lysvėje;
1 metro ilgio morkų eilės lysvėje;
40 svogūnų sodinukų;
12–17 burokėlių daigų;
25–40 vnt. bulvių;
90 cm ilgio salotų eilės lysvėje, tačiau salotas reikėtų sėti tris kartus per sezoną;
60 cm ilgio špinatų eilės lysvėje, tačiau špinatus reikėtų sėti du kartus per sezoną;
30 cm ilgio ridikėlių eilės lysvėje, tačiau ridikėlius reikėtų sėti 3–4 kartus per sezoną;
10–12 braškių daigų;
10–20 aviečių daigų.

„Išvydę kiekius, turbūt, nustebote, o žvilgtelėję į savo daigus supratote, kad jų turite gerokai per daug. Nepažįstu nei vieno iš sėklų daigus auginančio žmogaus, kuris pasisėtų tiksliai tiek, kiek reikia. „Įkvėpti“ nerimo „O kas, jei prastai sudygs“, visko prisisėjame kelis kartus daugiau nei reikia. Taip daigais ne tik užgriozdiname šviesiausius namų kampelius, bet ir sau prisidarome nemažai darbo“, – sako Maistoturgus.lt įkūrėja Aistė Jankūnaitė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis