Kaip teisingai laistyti pomidorus?

(2)

Pomidoras ne veltui yra užsitarnavęs daržo karaliaus vardą, juk šiais gardėsiais mėgaujamės tiek vasaros, tiek žiemos metu. Tam, kad būtų galima džiaugtis gausiu ir kokybišku derliumi, laistymas yra be galo svarbus.

Kokį laistymą mėgsta pomidorai?


Visi puikiai žinome, kad daržo augalai be vandens augti negali. Vanduo yra reikalingas vėdinimui, fotosintezės vykdymui, maisto medžiagų gabenimui. Tačiau reikia žinoti, kad ne visi augalai laistomi vienodai, pavyzdžiui, vieni augalai mėgsta gerti per šaknis, kiti per lapus; vieni augalai mėgsta drėgnesnę dirvą, kiti – sausesnę.


Shutterstock


Pomidorai nemėgsta nei sausros, nei vandens pertekliaus. Optimaliausios pomidorų auginimo sąlygos yra tada, kai dirvos po krūmu drėgnumas yra apie 85-90 proc., o oro drėgnumas – apie 50 proc. Paprasčiau tariant, jiems patinka šilti bei sausi orai ir drėgnas dirvožemis. Pomidorai yra vieni iš tų augalų, kurie geria šaknimis. Jiems nepatinka, kai yra laistomi stiebai bei lapai.


Laistymui labiausiai tinka šiltas, nusistovėjęs vanduo. Pomidorų negalima laistyti šaltesniu nei 12 laipsnių temperatūros vandeniu, nes jis gali pakenkti augalams. Vyraujant karštoms dienoms, juos laistyti rekomenduojama 18–22 laipsnių temperatūros vandeniu, o esant vėsesniems orams, lieti galima ir keliais laipsniais šiltesniu vandeniu. Pomidorus reikia laistyti anksti iš ryto arba vakare.


Shutterstock


Laistymas skirtingais augimo etapais


Pomidorams yra svarbus tinkamas laistymo režimas. Tik persodinus sodinukus į jų nuolatinę augimo vietą, juos reikia gausiai palaistyti ir tada palikti 3–7 dienas ramybėje. Po to gausiai laistyti 1–2 kartus per savaitę, priklausomai nuo veislės, dydžio ir oro sąlygų. Kai prasideda pomidorų žydėjimas, laistyti reikia kiek mažiau, o prasidėjus vaisių mezgimuisi jį vėl didinti (maždaug 3–5 l vandens vienam krūmui). Vaisiams nokstant laistymas yra gerokai sumažinamas arba net nutraukiamas.


Shutterstock


Laistymo būdai


Pomidorus galima laistyti 3 būdais: laistytuvu, laistymo žarna arba lašine sistema. Laistymas laistytuvu yra pats paprasčiausias ir pigiausias būdas, nes nereikia papildomai nieko įsirengti. Laistymo žarna irgi nėra brangi, o jos įsirengimas nėra sudėtingas. Laistant šiais būdais, dažnai nutinka taip, kad laistoma per greitai ir žemė aplink pomidorus yra suplūkiama, vanduo nespėja susigerti. Tam, Kad to būtų galima išvengti, aplink pomidorų krūmą vertėtų suformuoti duobutę, kuriame susilaikytų pilamas vanduo ir po to susigertų.


Visgi pomidorų laistymui labiausiai tinka lašinė sistema. Nors šios sistemos įsirengimas kainuoja daugiau, bet laikui bėgant jis padeda taupyti vandenį. Pomidorai šios sistemos pagalba vandens gauna tiesiai šaknims maža srovele arba lašais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis