Patarimai, kaip panaudoti nukritusius lapus

Komposto paruošimas yra geriausias lapų panaudojimo būdas, bet reikia žinoti įvairias pagrindines taisykles, kad kompostas būtų kokybiškas. Pavyzdžiui, negalima lapų tiesiog supilti į komposto krūvą storu sluoksniu ir tikėtis, kad jis jau kitąmet virs geromis organinėmis trąšomis.

Lapus reikia kloti apie 10 cm storio sluoksniais, į tarpus įdedant piktžolių, virtuvės atliekų, įvairių augalų laiškų (prieš tai juos susmulkinus). Skaidymui paskatinti, galima panaudoti biokomposterį, kuris padės organinei masei geriau susiskaidyti. Pageidautina, kad biokomposteris geriau veiktų ir giliau krūvoje, ne tik jos viršutiniuose sluoksniuose.

Skaidymo proceso metu krūvos viduje išsiskiria šiluma, todėl žūsta ligų sukėlėjai bei didelė dalis kenkėjų. Organinei komposto masei susiskaidžius, panaudojamas azotas. Todėl į komposto krūvą ar lysves, kur numatoma išbarstyti ir užkasti lapus, patariama pridėti azoto. Galima daryti taip – nupjautą žolę palaistykite vandeniu ir išrauginkite mėšlą, po to ją praskieskite ir su tuo skysčiu palaistykite tiek supiltus į komposto krūvą, tiek rauginimui numatytus lapus. Mėšlo paruošimui tinka nupjauta žolė, piktžolės, dilgėlės, pomidorų šakelės ir viršūnės (jeigu jos šiltnamyje dar išgyveno žalios).

Shutterstock

Mėšlas yra puikus azoto šaltinis ir padeda lapams skaidytis ir todėl, kad suaktyvina mikrobus. Toks augalų mėšlas labai gerai tinka dirvos mikrobiologinio aktyvumo pagerinimui. Dar geriau, jeigu įmanoma, panaudokite triušių ar paukščių mėšlą, išrauginkite jį ir praskiestą užpilkite ant lapų sluoksnių.

Užsakymo nr.: PT_76377431

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis