Kaip kibire užsiauginti bulvių?

JAV turbūt nėra daržininko, kuris nebūtų mėginęs auginti bulvių kibire. Nėra žinoma, kas pradėjo šią madą, bet ji jau plinta ir po kitų pasaulio dalių ūkius. Bulvės yra viena lengviausiai užauginamų daržovių, o auginti jas kibire taip pat paprasta kaip ir lauke.

„Topic Simple“ sukūrė užkrečiančią muziką ir animuotą vaizdo klipą, kuriame aiškina, kaip užsiauginti bulvių kibire. Jums tereikia kibiro su skylėmis, šiek tiek dirvožemio ir sudaigintos bulvės. Pastatykite kibirą lauke ir gamta likusį darbą nudirbs pati. Augalui augant, jam reikės daugiau žemės, tad nepamirškite jos pripilti.

Daugiau žemės turintis daržininkas tokį metodą galėtų išmėginti tik dėl smalsumo, bet Lietuvoje taip pat kalasi ir pirmieji miesto ūkiai. Turint labai ribotą žemės plotą, sprendimas bulves auginti kibiruose gali būti logiškas.

Beje, jei išsilaikytų šilti orai, neskaitant to, kad jau vidurvasaris, bulvių užsiauginti kibiruose gali dar pavykti. Gal kas ryšis? Praneškite kaip jums sekasi elektroniniu paštu grynas@grynas.lt. Jeigu žinote kitokių, įdomių, efektyvių ar miesto ūkiams tinkamų auginimo būdų – taip pat netylėkite. Mes padėsime apie juos sužinoti visai Lietuvai.

-Gamtosauga-

Masinis daržovių auginimas nualina dirvožemį, lemia didelį anglies dvideginio išsiskyrimą į atmosferą, todėl geriausia, jei gyventojai turi noro ir gali kažkiek daržovių užsiauginti namuose savo reikmėms. Taip mažinamas vartojimas, daugiau laiko praleidžiama gryname ore (gerėja sveikata) ir skatinamas aplinkai palankus gyvenimo būdas ir nuostatos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis