Šiuolaikinis vonios kambarys pagal italus

Italai – pripažinti stiliaus diktatoriai. Nuo drabužių mados iki dizaino. Italų santechninės keramikos gamintojai taip pat susilaukia išskirtinio dėmesio, nes bene nuosekliausiai užčiuopia ir atskleidžia bendras vyraujančias santechninės keramikos tendencijas. Keli pastebėjimai iš italų gamintojų 2010-2011 metų kolekcijų.

Ne atradimas, jog dizaineriai ir gamintojai šiuolaikinį vonios kambarį traktuoja ne tik kaip vietą nusiprausti. Tai meditacinė ir atpalaiduojanti erdvė, apeliuojanti į pojūčius ir sužadinanti emocijas.

Progresyvios gamybos technologijos šiandien leidžia įgyvendinti pačias įvairiausias kūrybines idėjas. Dizaineriai ir gamintojai drąsiai eksperimentuoja ir su formomis, ir su medžiagomis bei jų deriniais. Svarbiausias kūrybinis iššūkis - išlaikyti stilistinį vientisumą ir pasiūlyti kompleksinius dizaino sprendimus.

Kurdami vonios kambario kolekcijas, dizaineriai daug dėmesio skiria visiems vonios kambario elementams – ne tik vonių, praustuvių, bet ir maišytuvų, dušo galvučių, aksesuarų ar net vonios kamščių dizainui. Net mažiausia detalė yra svarbi - galinti patraukti dėmesį, sukelti emocijas, sužadinanti smalsumą.

Vonios vis dažniau statomos patalpos centre. Nors jos tampa svarbiausiu erdvės akcentu, savotiška stilistine užuomina likusiai santechninei įrangai, vonioms nesiekiama suteikti dominuojančio vaidmens. Šiuolaikinių vonių dydžiai yra skirtingi, sienelės plonos, o formos – elegantiškos ir subtilios.

Praustuvių dizainas seka bendromis vonių tendencijomis ir jų vaidmuo kaip niekad svarbus. Įvairūs dydžiai, storiai, gyliai, aukščiai ir formos – šiuolaikinės technologijos išryškina dizaino sprendimus. Praustuvėms būdingas vizualinis lengvumas ir elegancija, nesvarbu, kokią stilistinę kryptį jos atspindėtų.

Kadangi siekiama pristatyti kompleksinius sprendimus, vonios kambario funkcinis zonavimas gali ir neturėti labai griežtų ribų, kad ir kaip neįtikinamai tai skambėtų.

Šiuolaikiniame vonios kambaryje būtų sunku įvardinti dominuojantį stilių. Kolekcijose galima įžvelgti skirtingų kultūrų, tradicijų, laikmečių stilistinį mišinį, atsekti pačius įvairiausius inspiracijų šaltinius. Nieko keisto, jog nemažai kompanijų pristato ir klasikinio, ir modernaus stiliaus kolekcijas.

Gana įdomiai atrodo modernios klasikinio stiliaus interpretacijos – atvirai apeliuojančios į vieną ar kitą laikmetį, bet, žinoma, atitinkančios šiuolaikinius reikalavimus. Tarkim, klasikinių linijų santechninė keramika ir įranga mažoms erdvėms, specifiniai vieno ar kito laikmečio vonios kambario atributai, tokie kaip atviros vandens talpyklos prie unitazų ir bidė ar lyg iš “belle epoque” atkeliavę žalvariniai maišytuvai.

Šiuolaikiniame vonios kambaryje dažniausiai apčiuopiama, interpretuojama tai, kas mus supa ir yra patikrinta laiko. Italų santechninės keramikos gamintojai tai ir patvirtina.

Gamintojų nuotraukos.

Atmosfere. Gamintojas Axa

Midas. Gamintojas Galassia

Olivia. Gamintojas CeramicaGlobo

Touch. Gamintojas GSG Ceramiche

Electra. Gamintojas Ceramica Tecla

Morphing. Gamintojas KOS

Black&WhiteSlim

Miss. Gamintojas Hidra Ceramica

Evolution. Gamintojas Simas

Crystal. Gamintojas Olimpia Ceramica

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis