Mažo vonios kambario sprendimai: kaip atrasti vietos daiktams

Standartinė vonia dažniausiai toli gražu ne imperatoriško dydžio. Kartais net gyvenant vienam gali būti sudėtinga susidėti reikalingus daiktus, o ką jau kalbėti, kai šeimos narių daugiau nei trys. Štai keletas patarimų, kaip optimaliai išnaudoti vonios erdvę daiktams susidėti.

Planuojant vonios erdvę, reikėtų atsižvelgti į keletą esminių dalykų: kur bus sudėtos dažniau ir rečiau naudojamos priemonės, kur laikomi rankšluosčiai, kur jie galėtų džiūti, kai drėgni, ir kur bus sudėti švarūs, taip pat svarbu numatyti vietą, kur galima pakabinti chalatą arba kitą drabužį. Jei jūsų skalbimo mašina vonioje, reikės paskirti nemažai vietos skalbinių dėžei ir dubeniui ar vonelei švariems skalbiniams.

Daug kabliukų, atvirų lentynų ir kabyklų tinka mėgstantiems tvarkytis, tačiau, kai vonia naudojasi keletas šeimos narių, iškyla chaoso pavojus. Net jei funkcionaliai viskas savo vietose, netvarkos vaizdas gali varginti. Senas, išbandytas triukas: atviras lentynas uždengti dailia užuolaidėle. Net toks paprastas dalykas kaip spalvų derinimas gali padėti sukurti harmonijos jausmą (rinkitės vienspalvius rankšluosčius, lai visi daiktų laikymo krepšeliai būna panašūs).

1. Užmirštas kampelis

Erdvė virš tualeto retai kada išnaudojama. O čia tikrai galima, kaip matote pagrindinėje straipsnio nuotraukoje, pakabinti lentynų arba (taip higieniškiau) uždarą spintelę. Arba, pavyzdžiui, stilingą metalinę spintelę-vaistinėlę. Daugelis baldų gamintojų jau siūlo virš tualeto pastatomų lentynų ir spintelių.

2. Antikvariniai baldai

Antikvariniai baldai ne tik gražūs, bet gali pasiūlyti netikėtų praktinių sprendimų. Pavyzdžiui, lentynėlė su kabykla rankšluosčiams gali būti retenybė antikvaruose, bet tokią laisvai galite pasigaminti tiesiog pritvirtinę metalinį vamzdį. Senovinė naktinė spintelė gali sėkmingai transformuotis į vonios spintelę. Šių, beje, būna su akmeniniu stalviršiu – praktiškas dalykas vonioje.

Vida Press nuotr.

2. Kaip čia buvusi

Konstrukciniai sprendimai kartais padeda išspręsti praktines ir estetines problemas. Sumontavus potinkinio vandens nuleidimo sistemą, išilgai sienos suformuota siaura lentyna gali būti tikras išsigelbėjimas. Ji ne tik sutalpina daugybę buteliukų, bet ir natūraliai įsilieja į bendrą vaizdą. Gražus sprendimas – su natūraliu akmeniu. Taip pat galima išnaudoti natūraliai sienose esančias nišas (tokių pasitaiko senoviniuose butuose arba atsiranda po rekonstrukcijos, sujungus patalpas).

Vida Press nuotr.

3. Skersinis

Ant sienos kabinamas vamzdis su kabliukais – paprastas ir genialus sprendimas, ypač jei vonios patalpa siaura. Čia gali nutūpti ne tik rankšluosčiai ir drabužiai. Galima pakabinti lentynėlių, kibirėlių ir krepšelių smulkiems daiktams susidėti. Didieji baldų prekybos centrai neretai tokius skersinius siūlo virtuvės zonai, bet vonioje jie irgi gali būti labai naudingi.

Vida Press nuotr.

4. Ten, kur reikalinga

Vonios kraštai dažniausiai būna nukrauti buteliukais. Jei toks vaizdas erzina, verta pagalvoti apie lentynas virš vonios arba, dar geriau, – nišą sienoje. Lentynos nišoje natūraliau įsilieja į vonios erdvę, neapsunkina vaizdo. Svarbu atsižvelgti į tai, kiek jos gali gauti drėgmės ir pagal tai rinktis impregnuotą medieną, metalines groteles arba formuoti lentynėles iš gipso kartono plokštės ir, pavyzdžiui, apklijuoti mozaikinėmis plytelėmis.

Vida Press nuotr.

5. Optimalu

Išnaudokite durų plokštumą. Tiesa, šis sprendimas netiks, jei jūsų vonios durys prabangios, senovinės arba esate minimalizmo šalininkai. Kitais atvejais kabliukai ant durų padės sutaupyti daug vietos – čia galima pakabinti didesnius rankšluosčius, drabužius ir chalatus. Rinkitės dvigubus kabliukus ir išlošite dvigubai.

Shutterstock

6. Medžio šiluma

Mediena vonioje dažnai atmetama dėl praktinių sumetimų, bet modernūs impregnuojamieji lakai apsaugo nuo vandens sukeliamo blukimo ir trūkinėjimo. Pasirinkę natūralaus medžio motyvą galite pasiekti itin jaukų, šiltą rezultatą. Senovinė kabykla, išsaugota iš senelių sodybos, gali puikiai pasitarnauti rankšluosčiams, o prieskonių stalčiukai – priglausti smulkius tualetinius reikmenis.

Vida Press nuotr.

7. Išlošti erdvės

Įleidžiami baldai atsieina brangiau, bet ši investicija ypač atsiperka mažose erdvėse. Jei leidžia sienų storis, įleidžiamas spinteles galite planuoti virš kriauklės, virš vonios ir tualeto – taip maksimaliai išlošite erdvės, vaizdas bus tvarkingas ir vientisas. Be to, projektuojant įleidžiamus baldus galima atsižvelgti, kas ir kur bus laikoma, o tai – dar vienas žingsnis link tvarkingos, nuotaiką keliančios vonios.

Shutterstock

8. Darna

Dažnai perkame daiktus impulsyviai. Taip mūsų namuose atsiranda daug spalvotų, raštuotų, tarpusavyje nederančių daiktų. Mažoje vonios erdvėje tai ypač išryškėja. Atviros kampinės lentynos – puiki motyvacija perrinkti savo turtus ir įvertinti, kas išties reikalinga, o kas jau atgyvenę, nuskalbta ir nenaudota „šimtą metų“. Dažniausiai šviesūs vonios baldai ir aksesuarai mažiau krenta į akis, juos lengviau suderinti. Parinkę vieną spalvos motyvą vonios tekstilei, jau sumažinsite vizualų „šaršalą“.

Vida Press nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis