Eko tendencijos besirenkantiems santechniką

Bene didžiausios Lietuvoje namų ūkiui tenkančios išlaidos – skirtos apmokėti sąskaitoms už vandenį ir elektros energiją. Vanduo taip pat papuola ir į sparčiai mažėjančių Žemės išteklių kategoriją. Tad net ir neturint kilnių tikslų, šiuolaikinis vartotojas linkęs rinktis „Eko“ santechniką, kuri sutaupo per 60 procentų vandens.

Dantų valymuisi – 6 litrai kasdien

Mokslininkai ir gamtos apsauga besirūpinančios institucijos paskaičiavo:

120 litrų vandens sunaudojama 3 minutes maudantis duše;

80 litrų vandens sunaudojame rankomis plaudami indus; 

6 litrus vandens sunaudojame valydami dantis;

9 litrus vandens sunaudojame kaskart nuleisdami vandenį tualete (o vidutinė 4 asmenų šeima tai daro bent 10-15 kartų per dieną).

Italai ragina taupyti net tualete

Krizės išvarginti itališkos santechnikos gamintojai reikliam ir ilgalaikę perspektyvą vertinančiam naujakuriui pateikia naujieną – eko tualetą. Stipriai ištobulinta ir labai ekonomiška vandens nuleidimo sistema leidžia sutaupyti net daugiau nei 60 proc. vandens. Įprasti tualetai, net ir naudojant skirtingus režimus, sunaudoja nuo 4 l iki 9 l vandens. Kokybe pasižymintis italų gamintojai įrodė, kad eko santechnika net iki 3 kartų sumažina vandens sąnaudas ir išlaidas – vienam vandens nuleidimui „Azzura“ tualetas sunaudoja tik 2,7 l.

JTO (Jungtinių Tautų Organizacijos) skaičiavimais, daugelyje išsivysčiusių šalių ketvirtadalis geriamojo vandens arba 30% namų ūkio sunaudojamo vandens nuleidžiama tualete. Tad bemaž 436 milijonai žmonių pasaulyje, kenčiantys nuo vandens stygiaus, yra dar vienas raginimas taupyti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis