Svajonių virtuvė: kaip išsirinkti tinkamus baldus?

Virtuvė – kiekvienų namų širdis. Mėgstantys gaminti joje praleidžia didžiąją dalį savo laisvalaikio, na, o tie, kurie nelabai žavisi šiuo procesu, tikrai neatsispiria paskanauti rezultatų. Siekiant, kad patiekalai būtų kuo geresni ir greitesni, labai svarbu patogi ir darbui tinkama erdvė. Teoriškai virtuvės baldų pagrindinė savybė labai panaši į maisto – funkcionalumas, tačiau maistas turi ir kitą, emocinę savybę – skonį, todėl perkant baldus virtuvės kambariui nereiktų pamiršti ir to. Pateikiame kelis patarimus, kurie padės susikurti patogią ir įkvepiančią erdvę Jūsų skaniesiems šedevrams.

Pagrindinė funkcija

Per daugelį metų virtuvė tapo ta vieta, kurioje mes valgome, dirbame, bendraujame, tačiau nereikia pamiršti, kad pagrindinė virtuvės funkcija vis vien lieka ta pati – maisto gaminimas. Kadangi gamindami maistą tikrai daug judame, svarbu, kad virtuvės baldai neturėtų aštrių briaunų, į kurias galime užsigauti. Taip pat baldai turi būti atsparūs temperatūrų kaitai, drėgmei ir kitiems faktoriams, su kuriais tenka susidurti gaminant maistą.

Patalpos dydis

Akivaizdu, kad rinktis baldus neatsižvelgiant į patalpos dydį būtų didelė klaida. Labai svarbu viską išsimatuoti ir priimant sprendimą, kurį baldą pirkti, būti užtikrintam, kad tas baldas tikrai tiks į jam paskirtą vietą.

Kitas labai svarbus aspektas, kurio privalote nepamiršti perkant virtuvės baldus – erdvės išsaugojimas. Baldai neturi užimti didžiosios dalies virtuvės kambario erdvės. Geriau rinkitės laisvesnę aplinką, nes joje galėsite laisviau ir greičiau judėti bei atlikti įvairias funkcijas.

virtuvė
virtuvė
Shutterstock

Spalvos ir dizainas

Virtuvė bene pagrindinė namų dalis, todėl sprendžiant spalvų ir dizaino klausimą reikia nepamiršti harmonijos. Pasirinkite temą, kuri puikiai dera su Jūsų namais. Nebijokite maišyti dviejų skirtingų stilių. Pavykus rasti pusiausvyrą rezultatas Jūs gali tikrai nustebinti ir pradžiuginti.

Medžiagos

Kaip ir minėjome ankščiau, gaminant maistą virtuvės baldai nuolat susiduria su temperatūros pokyčiais, drėgme, garais ir kitais faktoriais, todėl labai svarbu, kad medžiagos, iš kurių jie pagaminti, būtų atsparesnės negu įprastai. Nerūdijantis plienas, mediena ir granitas yra vienos populiariausių medžiagų, naudojamų virtuvinių baldų gamybai. Šios medžiagos yra pakankamai atsparios aplinkos poveikiui, o taip pat jas lengva valyti.

Funkcionalumas

Naujausios technologijos atsispindi ne tik mūsų buitinėje technikoje, telefonuose ar kompiuteriuose, bet ir balduose. Šiandiena virtuvės baldų gamintojai mums siūlo įvairiausius inovatyvius funkcinius sprendimus. Pasitaiko, kad vienas baldas turi net kelias funkcijas, tačiau kiekis ne visuomet užtikrina kokybę. Labai dažnai būna, kad kuo daugiau funkcijų baldas turi, tuo brangiau tenka už jį mokėti. Taip pat pasitaiko ir tokių atvejų, kad viena funkcija ne tik nepapildo, bet ir kenkia kitai, ko pasėkoje įsigytas baldas tampa visiškai nefunkcionalus. Pirkdami virtuvės baldus atsižvelkite į savo darbo virtuvėje procesą, tai padės nuspręsti, kokios funkcijos turėtų būti integruotos į Jūsų virtuvinių baldų komplektą.

Shutterstock

Pritaikymas

Jei negalite skirti laiko paieškoms, visuomet galite rinktis baldus pagal užsakymą. Toks pasirinkimas Jums ne tik sutaupys laiko, bet ir garantuos, kad baldai bus pritaikyti būtent Jūsų virtuvei. Iš vienos pusės – išlošite, iš kitos pusės – galite ir pralošti, tačiau verta žinoti, kad toks sprendimas dažnai gali kainuoti daugiau.

„Nė vieni namai neapsieina be virtuvės. Pirkdami baldus šiam kambariui rinkitės atidžiai ir skirkite tam laiko. Stenkitės, kad pasirinkti baldai neužimtų didžiosios dalies erdvės, nes tai gali trukdyti Jūsų atliekamoms funkcijoms virtuvėje. Pavyzdžiui: jei neturite galimybės įsirengti ir valgomojo stalo, ir stalo, skirto gaminimui – kombinuokite juos. Rinkitės baro tipo stalus, prie kurių Jums bus patogu gaminti maistą atsistojus, o pastačius kelias aukštesnes kėdes galėsite skanauti savo kulinarinius šedevrus“, – dalinasi patarimais baldų ekspertas ir „Deinava“ baldų prekybos tinklo įsteigėjas Valdas Davidavičius

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis