Virtuvės sala – patogu ir praktiška

Jei turite erdvius namus, tai virtuvėje siūlome įsirengti salą – ir darbui, ir valgymui.

Ką derėtų žinoti apie virtuvės salą?

Jai reikia erdvės. Ankštame bute virtuvės salai skirti vietos bus keblu, tačiau, jei jau labai norite, turėsite greičiausiai rinktis salos-stalo variantą - kad būtų ir darbastalis, ir valgomoji vieta. Paprastas variantas - platus baras su kėdėmis ir lentynomis indams, vynui.

Ji turi derėti prie viso namų interjero, o svarbiausia - prie virtuvės. Spalva gali ir skirtis, tačiau stilistika turi būti išlaikyta. Itin drąsios ir nutuokiančios apie dizainą moterys galės eksperimentuoti, pavyzdžiui, modernioje metalinio blizgesio virtuvėje pastatyti šilto medžio salą su raižiniais, virš kurio kabėtų virtuvės rakandai.

Sala - gera daiktų slėptuvė. Aklina sala-spintelė yra patogi, nes galite susidėti visus rakandus - keptuves, puodus, sulčiaspaudę, kavos malimo mašinėlę, plaktuvą bei kitus buities prietaisus.

Valgomojo stalo alternatyva. Sala gali būti ne tik darbo vieta su kriaukle ir milžinišku stalviršiu. Iš vienos pusės ruošiate maistą, o kitoje pusėje sėdintiems namiškiams ar svečiams jį patiekiate. Be to, taip bus patogu pasišnekučiuoti su žmogumi, kai nenorite atitrūkti nuo viryklės.

Erdvių padalinimas. Sala - ne tik praktiškas daiktas, bet ir tinkamai įrengtas gali būti skiriamoji vieta - tarp virtuvės ir valgomojo (ar svetainės).

Suvienija žmones. Sala yra patogi, jei mėgstate gaminti valgyti, kviesti svečių draugių. Visi kartu gamina maistą, kalbasi, juokauja. Sala tampa tuo, kad sujungia žmones bendrai veiklai.

Tebūnie švara! Nepalikite netvarkingos salos. Ji - pagrindinis virtuvės akcentas, todėl nesuplauti indai, palikta pjaustymo lentelė su duonos trupiniais ar dar koks "nesusipratimas" suardys harmoniją.

Siūlome salų peržiūrą:


Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis