Gamtos oazė namuose: medienos akcentai virtuvėje

Gamtos elementai virtuvėje gali suteikti jai antrą gyvenimą. Žinoma, mediena pasitelkiama visuomet, tačiau ją dekoruoti galima įvairiais būdais, taip paverčiant virtuvę erdve, kuri asocijuojasi su trumpa išvyka į gamtą.

Žmonėms, kurie ilgisi gamtos, siūlome gamtos oazę susikurti savo namuose. Medienos panaudojimas interjere, gali padėti įgyvendinti šią idėją. Natūralumas, ekologija, ramybė – štai, ką galėtų suteikti medinės detalės, panaudotos namuose. Gamtinė tematika galėtų tapti viso būsto ar bent jau virtuvės įrengimo idėja.

TAIP PAT SKAITYKITE:
10 didžiausių interjero dizaino klaidų
Vieno 70 kv. m buto Vilniuje interjeras

Pirmiausiai vertėtų pagalvoti, kokios medienos baldų ar dekoro detalių norite. Rinkitės pagal medienos rūšį, kuri Jums labiausiai patinka. Aišku, gali riboti finansai, nes ąžuoliniai ar retesnių medienos rūšių baldai gali būti brangesni.

Turbūt populiariausi virtuvėse yra baldai iš pušies.


Kitas klausimas turėtų iškilti, kaip mediena turėtų būti apdirbta. Ar ji turėtų tiesiog priminti miške augančius medžius, styrančius kelmus, išsiraizgiusias šakas

ar mediena turėtų būti labiau apdirbta ir šiek tiek labiau „fabrikinė“.

Neverta net sakyti, kad „medinėje“ virtuvėje daugiausiai paplitusi apdailos medžiaga mediena. Grindys, virtuvės spintelės, virtuvės langai, durys ir netgi medinės lubų konstrukcijos ar dekoro akcentai – balkiai, ir virtuvė primena grietinėlę kavai. Tačiau vis dėlto nereikėtų ir persistengti.

Jeigu apsisprendėte, kad tikrai nenorėsite, jog jūsų virtuvė virstų medienos rojumi, ir jums tikrai nereikia visko iš medienos (taip ir neturėtų būti – medieną reikėtų naudoti saikingai), galima šauniai suderinti gamtinį natūralizmą su miesto modernizmu. Tai reikštų, kad galite, pavyzdžiui, rinktis natūralios medienos grindis, galbūt dažytos ar šiek tiek kitokios medienos spinteles ir šiuolaikinės buitinės technikos prietaisus ir įrangą.

Jeigu nenorite, neturite ar nesiruošiate įsigyti modernios buitinės technikos, naudokite tokią, kokią turite. Tačiau jeigu ji bus sena, tuomet ir nesistenkite jos padaryti modernia. Naudokite tai kaip privalumą ir pabrėžkite kitomis interjero detalėmis, pavyzdžiui, pakabinkite senoviškų puodų virš „salos“, arba naudokite antikvarines lėkštes ir puodelius. Tai vadinamas kaimiškas ar vintažinis stilius virtuvėje.

Taip pat tokioje, pusiau „medinėje“ virtuvėje, galite naudoti kitus modernius interjero akcentus, nebijokite eksperimentuoti. Pavyzdžiui, grindys ar sienos galėtų būti nemedinės.

Šalia medinių elementų labai tiktų plytelės, pabrėžiančios natūralumą, paprastumą, o gal ir prabangą. Galite naudoti neryškių ar ryškių spalvų plyteles, kurios jums labiau prie širdies.

Be stalviršio neapsieina nei viena virtuvė. Stalviršis gali tapti šiuolaikišku akcentu virtuvės erdvėje. Būtų nuostabu, jei tai būtų kokio nors akmens stalviršis. Medis ir akmuo, turbūt geriausiai išreiškštų natūralios virtuvės interjero idėją. Aišku, finansai, ir galbūt tai jau prabangos dalykas.

Galite rinktis ir įvairių natūralių medžiagų imitacijas, laminuotos medienos drožlių plokštes, Corian ar kitas šiuolaikines apdailos ir dekoro medžiagas.

Stalas su kėdėmis tokioje virtuvėje taip pat turėtų atrasti savo vietą. Galite rinktis modernų ar vintažinį baldų stilių. Tik tiek, kad išliktumėte ir tęstumėte savo pirminę  - natūralumo idėją. Galbūt tiktų pušinis stalas, o galbūt ąžuolinės kėdės. O galbūt pintos kėdės. Galite naudoti įvairių stilių ar spalvų baldus ir bandyti atrasti įvairius derinius tarpusavyje.

Nepamirškite ir kitų dalykų – pintų krepšelių, indelių, pintų servetėlių panaudojimo virtuvės interjere. Visos detalės turėtų būti apgalvotos, 

išgyventos,

tik tuomet iš tikro pasijausite, kaip atostogaujantys kaime, kuriame gėlės kvepia ir medžiuose paukščiai suka lizdus. 

Medienos kvapas puikiai nuteikia žmogų. Spalvos, tekstūros suteikia namams šviesumo, jaukaus ir šilto interjero įspūdį. Be to, tinkamai pasinaudojus keliais patarimais, jūsų virtuvė tikrai gali suspindėti. Ir be didelių investicijų. Taigi, jeigu esate žmogus, ieškantis kažko gaiviai jaukaus bei  jums priimtina natūralumo puoselėjimo idėja, tikrai verta pagalvoti apie medinių detalių panaudojimo namų erdvėse sprendimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis