Paprasti patarimai, kaip sukurti patrauklesnę virtuvę

Sukurti funkcionalią, gerai atrodančią virtuvę visada yra siekiamybė. Kiekvienas atvejis, žinoma, unikalus ir kaip ji turi atrodyti geriausiai žinote būtent jūs, tačiau pateikiame jums paprastas ir universalias koncepcijas, kurios padės pertvarkant savo virtuvę.

Patarimas: įkomponuokite bent vieną kūrybingai atrodantį virtuvės elementą, nebūkite nuobodūs

Geriausiai suprojektuotos virtuvės turi savo aurą, yra vizualiai šiltos, kviečiančios praleisti kuo daugiau laiko ir šį bei tą pasakančios apie savininko asmenybę. Tad pertvarkydami virtuvę nebijokite įvesti naujų ir kūrybiškų idėjų. Neapsiribokite tik spintelėmis ir stalviršiais – minėtą jausmą skleisti turi visa patalpa. Vis dėlto nepersistenkite – svarbu laiku sustoti. Tikrasis iššūkis yra ne sugalvoti, kaip pagerinti virtuvės dizainą, bet suprasti, kada dizainas pavirsta perkrautu chaosu.

Shutterstock nuotr.

Patarimas: nesirinkite spintelių, kurios nesiektų lubų arba pakabinkite jas aukščiau

Na, nebent turite neįtikėtinai aukštas lubas – tuomet pakelti spinteles tiek, kad iš jų nieko negalėtumėte išimti, yra neracionalu. Spintelės, tarp kurių viršaus ir lubų yra paliktas tarpas yra linkusios rinkti dulkes. Tad pasirinkus ilgesnes spinteles galima užtikrinti, kad turėsite daugiau naudingos talpos, o jei norite vizualiai sukurti daugiau vietos, rinkitės spinteles su stiklinėmis durelėmis. Jos bus puiki išeitis, nenorintiems rinktis atvirų spintelių – tai nepatogu dėl besirenkančių dulkių. Tačiau šis sprendimas tiks norintiems, kad indai taip pat būtų virtuvės interjero dalis.

Shutterstock nuotr.

Patarimas: nepersistenkite su moderniais nerūdijančio plieno įtaisais ir paviršiais

Nerūdijantis plienas gali būti nuostabus akcentas jūsų virtuvėje. Vis dėlto, kaip ir su visais gero dizaino atvejais, visas interjeras turėtų sudaryti ritmišką vaizdinį. Įvairiose vietose išmėtyti nerūdijančio plieno paviršiai bet kurią virtuvę priverčia atrodyti kiek chaotiškai ir todėl vizualiai ji dar sumažinama. Būkite ypatingai atsargūs su masyviais nerūdijančio plieno spalvos šaldytuvais. Jie gali greitai užgožti visos virtuvės dizainą, jei jų teisingai neįkomponuosite.

Fotolia nuotr.

Patarimas: nedidelei virtuvei – geriausia, ką galite leisti

Gerai suprojektavus, pasirinkus aukštos kokybės medžiagas ir apgalvojus detales galima net ir mažiausią virtuvę paversti gerai funkcionuojančia jums asmeniškai pritaikyta patalpa. Rinkitės kokybiškus virtuvės baldus. Pagalvokite — jūs visą laiką atidarinėsite ir uždarinėsite dureles ir varstysite stalčius. Tad geriausias sprendimas yra įsigyti tokius baldus, kuriais galėsite pasitikėti – jie turėtų būti kokybiški ir gerai atrodantys. Kietmedis, gražiai atrodantys paviršiai, gerai priveržti vyriai ir tvirtos rankenėlės yra būtini. Jeigu liko vietos ar yra poreikis, galite įsigyti mobilią virtuvės salą, kurią galėsite lengvai perstumti ten, kur tuo metu labiausiai reikės.

Shutterstock nuotr.

Patarimas: palikite bent šiek tiek erdvės ir neužkraukite grindų ir sienų nesibaigiančiomis spintelių eilėmis

Nėra jokios būtinybės užpildyti visą erdvę. Geras sprendimas yra subalansuoti virtuvės baldus taip, kad jie būtų ir talpūs, ir estetiški, ir funkcionalūs. Neretai būsto savininkai nori įtaisyti pakabinamą spintelę virš kriauklės, tačiau jeigu įmanoma įtaisyti indaują šone, palikite šią erdvę tuščią – patalpa turi vizualiai „kvėpuoti“.

Shutterstock nuotr.

Patarimas: jei turite įmontuojamą orkaitę, šalia jos būtinai turėtų būti tinkamo pločio stalviršis

Tai patogu – minimaliai judėdami jūs galėsite padėti ką tik iš orkaitės ištrauktą pyragą. Geriausia, jei stalviršiai būtų įrengti iš abiejų orkaitės pusių, jei tai neįmanoma, pamąstykite, ką statyti toje vietoje, kad nereikėtų nuolatos paviršiaus nukraustyti.

I.Budzeikaitės nuotr.

***

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės prancūziškos kosmetikos gamintojos "L'Occitane" dovanų čekį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis