Virtuvės interjero dekoravimo tendencijos 2015 metais

Šiais metais ketinantiems persitvarkyti namų erdves verta derinti naujas ir klasikines interjero dekoravimo idėjas. Naujausiose šių metų virtuvės dekoravimo tendencijose vyrauja sprendimai, kurie dizaino olimpo viršūnėje išsilaikys ne tik šiais metais, bet išliks šiuolaikiškais praėjus keliems ar net kelioms dešimtims metų.

Apie šių metų virtuvės interjero dekoravimo tendencijas pasakoja modernaus klasikinio dizaino virtuvės apyvokos elementų „Wesco“ salono vadovas Rimas Damaševičius.

Medinės spintelės

Įrenginėjant virtuvę, šiais metais vyrauja ąžuolinių baldų panaudojimas. Tiesa, šių metų tendencijose, skirtingai nei praėjusių, pastebima, kaip į virtuvės interjerą vis dažniau įkomponuojamos šviesių atspalvių ąžuolinės spintelės. Baltasis ąžuolas tapo atsvara raudonajam, kuris karaliavo ankstesnių metų virtuvės dizaino sprendimuose.

„Pastebima tendencija, jog šiais metais pakilo virtuvės baldų, pagamintų iš skirtingų medienos atspalvių, paklausa. Daugelis dizainerių projektuodami virtuvę, renkasi blyškaus ar medaus atspalvio virtuvės spinteles, tačiau kai kurie dizaineriai dekoruodami vis dar linkę naudoti tamsių atspalvių medines spinteles, kurios dizaino olimpe vyravo ir šio amžiaus pirmoje pusėje. Renkantis interjero detales svarbi tampa ne tik medžiaga, bet ir apdaila bei raštai“, - pasakoja R. Damaševičius.

Kaip ir ankstesniais metais, madingos išlieka spintelės iš klevo, tačiau stebima nauja tendencija, kurios banga atneša padidėjusią paklausą spintelių, pagamintų iš vyšnios. Prognozuojama, jog vyšnios spintelių populiarumas laikui bėgant dar stipriai kils. Spintelės iš vyšnios yra puikus pasirinkimas tiems, kurie apdailai renkasi šiltų atspalvių metalą, tokį kaip varis ar bronza.

Minimalistinės spintelės ir buitinė technika

Balta spalva laikoma neutraliausia, todėl ją renkantis virtuvės interjerą galima išbaigti smulkiais spalvingais akcentais, kurie pagal poreikį gali kisti. Renkantis baltas minimalistines spinteles, į jas puikiai įkomponuojama buitinė technika, kuri tokiu būdu tampa bendro interjero tęsiniu.

Aliejinės tekstūros bronza apdaila

Nors ir detalės iš nerūdijančio plieno vis dar vyrauja interjero sprendimuose, tačiau savuose namuose norintiems naujų, subtilių sprendimų, pagyvinančių interjerą, šiais metais specialistai pataria rinktis apdailą iš aliejinės tekstūros bronzos. Tokiu būdu namams suteikiamas šiuolaikiško interjero pojūtis.

Aliejinės tekstūros bronza vis labiau įsilieja į virtuvės ir vonios kambario detalių paviršius, tokius kaip maišytuvai, rankenos, rankenėlės. Aliejinės tekstūros bronza puikiai dera su sodraus vyno spalva, kuri šiais metais madinga įvairiuose interjero dekoro medžiagose: nuo plytelių iki tekstilės gaminių. Jei aliejinės tekstūros bronza namams dekoruoti atrodo per daug tamsi medžiaga, dekoruojant virtuvę, galima rinktis apdailą iš nikelio ar chromo.

Spalvingi virtuvės elementai

Harmoningą interjerą sudaro ne tik apdaila ar baldai, bet ir skoningai parinktos detalės, kurios gali tarnauti kaip interjero dekoro elementai bei praktinę paskirtį atliekantys daiktai.

Smulkmenos interjere, gali ne tik išbaigti viziją, bet ir pagyvinti aplinką, jai suteikti žaismingumo, įnešti spalvų. Šiais metais virtuvės elementų dizaino viršūnėje vyrauja spalvingi elementai, kuriuos pagal poreikį galima personalizuoti, papuošiant juos įvairiais raštais ar ornamentais. Tokie sprendimai namų pagyvinimui kainuoja pigiau nei viso virtuvės kambario pertvarkymas, o tinkamai pasirinkus akcentus namai įgaus visiškai naują atspalvį.

„Spalvinga duoninė, peilių laikiklis, originali dėžutė vaisiams susidėti ar net elementarus indelis kiaušiniams gali praskaidrinti interjerą bei taip sukurti prielaidą malonesnėms akimirkoms, praleistoms virtuvėje. Norint turėti išskirtinį virtuvės elementą, kiekvieną daiktą galima papuošti dekoracijomis, ornamentais“, - pasakoja specialistas.

Šilto metalo šviestuvai ir kiti akcentai

Jei virtuvės aplinkoje norisi kuo daugiau šiltų interjero detalių ar akcentų, šiltų atspalvių metalai - vienas iš galimų sprendimų šiai vietai suteikti jaukumo pojūtį. Dekoruojant virtuvę, toje pačioje vietoje galima derinti šiltų ir šaltų atspalvių metalą, pavyzdžiui, derinti akcentus iš žalvario ir vario.

Baltos arba spalvingos kriauklės

Tiems kuriems patinka šiltų metalų atspalviai, dažnai iškyla dilema, kaip prie jų priderinti standartinę, nerūdijančio plieno kriauklę. Dažnai sprendimas yra paprastas ir slypi visai greta. Tereikia pasirinkti estetišką, baltą kriauklę, arba kriauklę iš „šiltos“ spalvos.
Tai nereiškia, kad bronzos spalvos aksesuarai nedera prie nerūdijančio plieno kriauklių. Egzistuoja daugybė dizainerių, kuriems pavyksta suderinti šiuos du iš pažiūros nederančius sprendimus, tačiau dekoruojant patiems, bronza ir balta kriauklė yra saugesnis pasirinkimas.

Bendra virtuvės erdvė

Per keletą pastarųjų dešimtmečių stebėjome, kaip namų erdvės iš atskirų patalpų tampa bendromis, jas sujungiant subtiliais perėjimais. Šios tendencijos tebelieka vyrauti ir 2015 m.
Dėl šios priežasties dekoruojant tiek virtuvę, tiek su ja besijungiančią patalpą, šių dviejų erdvių dizainą reikia derinti. Tai neturi būti vienodas dizainas ar spalvos, tiesiog galima panaudoti panašius ar tarpusavyje derančius aksesuarus.

Įrenginėjant ar atnaujinant virtuvę, galima panaudoti keletą panašių spalvų akcentų, kurie naudojami ir svetainėje. Skoningam perėjimui galima panaudoti ir keletą kitų jungiamųjų detalių, tokių kaip kilimai, derantys paveikslai, ar tiesiog pereinantys spalviniai akcentai.

„Tokios pagrindinės virtuvės dekoravimo tendencijos vyrauja šiais metais, tačiau siekiant skoningai įrengti savo virtuvę, kiekvienam teks priimti gausybę sprendimų. Vadovaujantis šių metų tendencijomis bei kūrybos procesui pasitelkus savo fantaziją, galima susikurti išties darnią ir harmoningą aplinką, kurioje bus galima pasidžiaugti maloniausiomis gyvenimo akimirkomis.“, - pasakojimą apie šių metų virtuvės dizaino tendencijas užbaigia ekspertas.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis