Kompromisai interjere: kambarys turi augti kartu su vaikais

Nusiteikite nelengvoms deryboms – ieškosime kompromiso vaikų kambaryje. O ten, kaip ir vaikų pasaulyje, savos taisyklės. Mes, suaugusieji, norime, kad gyvenamojoje aplinkoje viskas būtų praktiška, kompaktiška ir universalu. Medžiagos turi būti ilgaamžės, praėjimai – trumpiausi, o visi daiktai – po ranka. Neskubėkite taikyti savo normų vaikams. Vaikų kambaryje turi būti daug įvairovės ir paslapčių!

Kambarys turi augti kartu su vaikais. Su metais keičiasi ne tik vaiko išoriniai poreikiai – mažą lovelę pakeičia didelė, knygos išstumia iš lentynų žaislus – taip pat keičiasi ir vaiko charakteris, formuojasi asmenybė. Apgalvokite kelias detales, kurias nesunkiai ir nebrangiai kas kelis metus galėtumėte pakeisti. Jei sienas tapetuojate, rinkitės dažomus tapetus – atsiradus permainų poreikiui, užteks nudažyti, kad ir vieną kambario sieną kita spalva.

Shutterstock nuotr.

Nesirinkite brangių audinių užuolaidoms ar pagalvėlėms – drąsiau bus eksperimentuoti ir lengviau pasiryžti juos pakeisti naujais. Smagu, jei baldai suprojektuoti taip, kad yra galimybė juos perstatyti – vaikai labai mėgsta tokias permainas.

Sukurkite sąlygas vystytis skirtingoms asmenybėms. Jei kambaryje gyvena du vaikai, reikia ne tik atrasti jiems abiems priimtiną interjero sprendimą, bet taip pat palikti kiekvienam bent nedidelę zoną, kurioje mažoji asmenybė galėtų susikurti savo nepakartojamą pasaulėlį, kad ir ant sienos virš lovos. Net, jei vienas vaikas žavisi laivyba, o kitas – baletu, viską galima suderinti, pasitelkiant vieną apjungiantį stilistinį elementą, pavyzdžiui, spalvą.

Kambarys turi būti lengvai tvarkomas. Jei neapgalvosite funkcionalios daiktų laikymo sistemos, arba užkrausite vaikams didžiulę tvarkymosi naštą, turėsite susitaikyti su tuo, kad į kambarį jums patiems bus baisu užeiti. Nesirinkite daug atvirų lentynų, kuriose daiktai privalo būti sudėlioti kaip vitrinose. Vaikų kambaryje įrenkite didelius stalčius ar paprasčiausiai letynose sustatykite daiktadėžes, į kurias greitai būtų galima išrūšiuoti žaislus.

Shutterstock nuotr.

Susilaikykite nuo savo skonio primetimo – tai pats svarbiausias dalykas, įrenginėjant vaikų kambarį. Suprantamas yra tėvų noras padaryti kaip geriau ir gražiau, tačiau ne mažiau svarbu nei vaiko skonio ir estetikos pajautimo lavinimas yra jo saviraiškos ir individualios nuomonės turėjimo skatinimas. Paklauskite savo atžalų kokių idėjų jos turi kambario įrengimui ir galbūt maloniai nustebsite, kokia puiki dizainerių komanda iš jūsų gaunasi, suderinus suaugusiųjų patirtį ir vaikų fantaziją.

Shutterstock nuotr.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis