5 būdai, kaip svetainę paversti svetingesne

Svetainė – tai kambarys, kuriame dažniausiai tiesiog ilsimės arba priimame draugus. Kaip šiam kambariui suteikti jaukumo ir naujų atspalvių be papildomų investicijų, galite sužinoti sekdami žemiau pateikiamus 5 žingsnius.

Shutterstock nuotr.

1. Sofos pozicija

Sofa – baldas, kuris svetainėje užima didžiausią plotą. Tad šio baldo tinkamos vietos parinkimas gali daug ką nulemti. Remiantis vadinamąja nykščio taisykle, sofą geriausia pastatyti taip, kad ji būtų priešais duris arba viename iš keturių kambario kampų. Taip atsiras simetrija. Jeigu neturite kitos išeities ir lovą tenka statyti taip, kad durys atsiduria už jos, bent netoliese pastatykite staliuką su lempa ar knyga. Taip šis kambarys atrodys jaukiau ir „laukiantis“ svečių.

Shutterstock nuotr.

2. Sukurkite traukos centrą

Kiekvienai svetainei reikia objekto, kuris patrauktų visų dėmesį. Tai gali būti židinys, meno kūriniai, šviestuvas arba savitai dekoruotas langas. Tai ne tik sukurs estetinį vaizdą, bet ir atskleis šio kambario pagrindinę funkciją.

Jei vis dar nesukūrėte traukos centro svetainėje, siūlome į tai pažvelgti paprasčiau. Tai nebūtinai turi būti rankomis išsiuvinėtos pagalvėlės ar įdomių formų veidrodis, tai gali būti ir jūsų parinkta sofa, kuri atskleistų mėgiamą stilių ar plokščiaekranis televizorius.

Shutterstock nuotr.

3. Parinkite nenuobodų kilimėlį

Stilingos svetainės kūrimas prasideda nuo akį traukiančio kilimėlio. Tačiau prieš jį perkant apgalvokite, kuo dažniausiai užsiimsite šiame kambaryje. Nors tai svetainė, galbūt dažniau rengsite vakarėlius nei ramius pasisėdėjimus su šeimomis, o galbūt, turint mažiau kambarių, ši vieta taps ir svečių kambariu.

Jei šioje erdvėje vyks daug susibūrimų, norite, kad ji taptų atvira visiems, o esant poreikiui, būtų galima sėdėti ne tik ant sofos – rinkitės didesnį kilimą.

Jei svetainėje norite atskirti zonas nuo vietos, kurioje valgomi sekmadieniai pietūs ir tiesiog bendraujama – parinkite mažesnio dydžio bent kelis kilimėlius.

O jei norite pabrėžti, kad jūsų namuose visi laukiami, rinkitės didžiulius vilnonius kilimus, kurie sukurs kasdieniškumo ir laisvės nuojautą.

Shutterstock nuotr.

4. Atraskite pusiausvyrą

Nors šiame kambaryje daugiausiai dėmesio susilaukia sofa, būtų gerai, kad kurdami šios erdvės interjerą, neapsiribotumėte tik šio baldo parinkimu. Apgalvokite veidrodžio parinkimą, apšvietimą, fototapetų ar paveikslų naudojimą, aukštesnių augalų poreikį ar kėdžių su aukštesniu atlošu įsigijimą.

Jei svetainėje visus baldus pastatote vienoje vietoje, o kitoje tarsi kuriate erdviškumo jausmą, jūsų kambarys įgis nesvarumo poreikį. Tam, kad jis spinduliuotų harmoniją, baldus išdėstykite tolygiai per visą plotą.

Shutterstock nuotr.

5. Įneškite jaukumo

Svetainė turi būti įrengta taip, kad atrodytų išbaigta ir nuolat pasiruošusi priimti svečius. Tad paskutinis žingsnis yra apgalvoti aksesuarus, dekoro detales.

Kambario atmosferai šiltumo ir jaukumo gali įnešti minkštos antklodės, neproporcingos ar skirtingų dydžių pagalvės, didžiulis šviestuvas. Žinoma, vietoj vieno didžiulio šviestuvo galite pasitelkti stalines, lubų ar sienų lempas, kurių pagalba šviesa užpildys net ir tolimiausius kampus.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis