2 svetainių įrengimo pavyzdžiai

Reprezentacinė namų zona, kur kviečiame svečius, jauki šeimos surinkimo vieta, poilsio erdvė, valgomasis, maisto gaminimo zona – visos šios funkcijos ir dar daugiau priskiriama pagrindinei namų erdvei. Todėl projektuojant zonas būtina atsižvelgti į daugiasluoksnę gyvenamojo kambario paskirtį ir išsaugoti geriausias funkcijos ir estetikos proporcijas.

ATSKIRA POILSIO ZONA

Gyvenamasis kambarys įrengtas atskiroje, maždaug 20 m² patalpoje, tačiau jis nevisiškai atskirtas nuo kitų būsto erdvių. Nedidelį dviejų kambarių butą projektavę architektai Agnė ir Aidas Matulaičiai, atsižvelgdami į šeimos narių skaičių, buvusią bendrajam kambariui skirtą patalpą šiek tiek sumažino, jos galinėje dalyje suformavę pertvarą su atvira niša, kad į miegamąjį patektų šiek tiek natūralios dienos šviesos. Už pertvaros, kurios nišoje sumontuotos atviros lentynos, buvo įrengtas nedidelis šeimininkų miegamasis – taip atsirado galimybė dar vieną laisvą kambarį paskirti vaikams.

Virtuvė šiame bute suprojektuota atskiroje erdvėje, tačiau bendrasis kambarys yra su atviru įėjimu iš prieškambario. Nuo jo poilsio zona atskirta ažūrine medinių lentynų pertvara – ji atlieka ne tik tiesioginę savo funkciją, bet ir vizualiai atskiria poilsio vietą nuo prieškambario, be to, padeda sukurti jaukią ir estetišką poilsio zonos aplinką.

Šviesiausioje svetainės vietoje, palei didelį langą, architektai suprojektavo dar vieną zoną – čia buvo suformuotas kampelis, skirtas dirbti kompiuteriu.

Gyvenamasis kambarys palyginti nelabai erdvus, o čia „sutalpintos“ net kelios funkcijos. Jam dekoruoti pasirinktas pastelinis rusvo atspalvio koloritas, jį pagyvina keletas ryškesnių akcentų ir paveikslų ekspozicija.

Koloritas
Kadangi gyvenamasis kambarys nelabai erdvus, o jame „sutalpintos“ net kelios funkcijos, jam dekoruoti pasirinktas neutralus pastelinis rusvo atspalvio koloritas. Šio atspalvio dažais nudažytos visos sienos, viena išklijuota panašios spalvos tapetais, dekoruotais smulkiais stilizuotais augaliniais ornamentais – jie paįvairina dideles vienspalves plokštumas. Prie šios spalvos dera ir natūralaus medžio, panaudoto lentynų konstrukcijos montuoti, faktūra.

Siekdami į spalvinę gamą įlieti ryškesnių elementų, architektai pasirinko tamsiai rudos spalvos akcentus – korpusiniai baldai pagaminti iš tamsios plokštės, prie jos dera paveikslų rėmai.

Pastelinį bendrojo kambario koloritą pagyvina keletas ryškesnių elementų – langai papuošti terakotos atspalvio užuolaidomis. Šį atspalvį kitoje kambario pusėje pakartoja toršero gaubtas.

Baldai
Minkštųjų baldų spalvų sodrumas toks pat kaip ir visoje erdvėje. Poilsio zonoje įkomponuota neutralaus pilkšvo atspalvio kampinė sofa, kurią galima transformuoti į patogią dvigulę lovą, užima didžiąją šio kambario dalį. Kadangi ant šios sofos vienu metu patogiai gali susėsti visa šeima ir dar lieka vietos svečiams, daugiau sėdimųjų baldų aplink staliuką nenumatyta.

Lentynų konstrukcija
Poilsio zonoje įkomponuota patogi kampinė, palei kurią sukonstruota atvirų lentynų konstrukcija. Jose galima sudėti ne tik knygas bei dekoratyvias detales, bet ir palikta vietos televizoriui pakabinti. Lentynų konstrukcijai gaminti buvo pasirinktos medinės, nedažytos lentos – taip natūrali medžio faktūra suteikia jaukumo ir šilumos visam poilsio zonos interjerui. Kita vertus, medžio faktūra dera prie senų plytų sienos fragmento, kurį architektai įkomponavo į atvirų lentynų konstrukciją kaip originalų interjero akcentą.

Darbo zona
Šviesioje bendrojo kambario vietoje, palei langą, buvo suprojektuota nedidelė darbo zona, susiliejusi su bendru kambario interjeru, todėl atrodo vientisa ir išbaigta. Prie rašomojo stalo vietoj įprastos darbo kėdės pastatytas patogus krėslas su aukšta nugaros atrama – prireikus jį galima atsukti į svetainės pusę ir naudoti kaip patogią poilsio vietą. Virš stalo pakabinta horizontali uždara lentyna įvairiems darbo reikmenims susidėti tamsia linija nusitęsia per visą sieną ir tampa poilsio zonos elementu.

Niša su lentynomis
Poilsio zonos galinėje dalyje suprojektuota pertvara, už kurios architektai įrengė nedidelę šeimininkų miegamojo zoną. Kad į ją patektų šiek tiek dienos šviesos ir ji neatrodytų tarsi tamsusis kambarėlis, pertvaroje iškirsta anga. Siekdami ją išnaudoti funkcionaliai, architektai čia sumontavo keletą atvirų lentynų, kurias galima pasiekti tiek iš svetainės, tiek iš miegamojo pusės.

Meno darbų
Gyvenamasis kambarys atviras ne tik šeimos nariams, bet ir į svečius užsukantiems draugams bei artimiesiems, todėl šį namų erdvė tinkamiausia meno darbams eksponuoti. Kadangi svetainė palyginti nedidelė, o laisva siena – tik viena, architektai rado originalų būdą paveikslams sukabinti. Jie buvo tvarkingomis grupėmis priderinti virš horizontalios spintelės, nusitęsiančios per visą ilgąją poilsio zonos sieną iki pat lango. Ši spintelė tapo tarsi atrama, palei kurią lygiuojama visa meno darbų ekspozicija. Be to, dėl šios tamsios linijos iki pat lubų sukabinti paveikslai neatrodo įkomponuoti per aukštai, tad juos galima netrukdomai apžiūrėti iš gana didelio atstumo.

VIRTUVĖ BENDROJE ERDVĖJE
Maždaug 30 m² ploto patalpoje įrengtame bendrajame kambaryje suformuotos visos būtiniausios namų zonos – čia įkomponuota svetainės poilsio zona, taip pat virtuvė ir valgomasis. Dėl šios priežasties gyvenamąjį kambarį galima pavadinti tikrąja namų ašimi, nes iš jo patenkama į visas kitas buto erdves – į jį veda siauras ir ilgas koridorius, o iš jo per elegantiškais raštais dekoruotas duris galima nueiti į šeimininkų miegamąjį.

Vizualiai gyvenamasis kambarys padalytas kone perpus į skirtingas funkcines zonas: vienoje dalyje įrengta virtuvė ir valgomojo kampelis, o palei pagrindinę sieną, į kurią nukrypsta dėmesys vos patekus į šią patalpą iš koridoriaus, suformuota elegantiška poilsio zona.

Nors pastaruoju metu tapo įprasta virtuvę įrengti toje pačioje erdvėje su svetaine, šiame interjere nėra net vizualių ribų, skiriančių atskiras zonas. Atvirkščiai – visos jos tarpusavyje susijusios: virtuvės baldai tarsi pereina į svetainės konstrukciją, ir taip sukuriama vientisa erdvė, kurioje verda šeimos gyvenimas.

Atsižvelgiant į tai buvo kuriamas ir interjero projektas: reikėjo parinkti tokius baldus, kurie ne tik derėtų prie seno namo aplinkos ir atitiktų šeimininkų skonį, bet ir tiktų tiek reprezentacinei, tiek komforto funkcijai atlikti.

Koloritas
Visos gyvenamojo kambario sienos nudažytos pasteliniu kreminiu atspalviu. Toks koloritas pasirinktas dėl kelių priežasčių. Visų pirma, šviesi spalva vizualiai padeda padidinti erdvę, juolab kad šioje patalpoje suformuotos net trys funkcinės zonos, o erdvė nelabai didelė. Kitas svarbus dalykas, lėmęs pastelinio atspalvio pasirinkimą, – baldai ir dekoro elementai. Šiems interjero elementams buvo skirtas itin didelis dėmesys – svetainėje įkomponuoti elegantiški baldai su baroko stiliaus elementais, kurie itin išryškėja neutraliame pasteliniame fone. Toks fonas tinkamiausias ir meno darbams eksponuoti, o jų šiame interjere itin gausu.

Poilsio zonos baldai
Bendrojo kambario interjere buvo siekiama sukurti elegantišką, solidumu dvelkiantį stilių. Pasirinkti ir atitinkami baldai. Poilsio zonoje įkomponuota elegantiška, barokinio stiliaus sofa, aptraukta aksominiu tamsiai vyšninės spalvos gobelenu, interjerui suteikiančiu solidumo ir puošnumo įspūdį. Prie jos dera ir pailga minkšta kušetė, pagyvinanti poilsio zonos ornamentiką didelių stilizuotų gėlių raštu. Šis baldas atlieka ir dar vieną funkciją – sukuria vizualią poilsio zonos pabaigos ribą ir tarsi suformuoja menamą perėjimą iš koridoriaus miegamojo link.

Virtuvės zona
Palei priešingą poilsio zonai sieną kampu sumontuoti virtuvės baldai. Norėta, kad ši vieta būtų kuo mažiau pastebima, o pagrindinis dėmesys atitektų puošniais badais dekoruotai poilsio zonai, todėl badų fasadams gaminti pasirinkta tamsaus atspalvio plokštė, o dizainas išlaikytas itin paprastas ir lakoniškas. Tačiau tuo pat metu buvo svarbu, kad virtuvės zona būtu funkcionali ir patogi maistui ruošti – dėl šios priežasties suformuotas gana platus, kampu sumontuotas darbastalis, įrengta daug spintelių. Tiesa, jos pagamintos uždaros, kad būtų galima paslėpti virtuvės reikmenis ir išsaugoti vientisą gyvenamojo kambario interjero vaizdą. Vientisumo įspūdį padeda išlaikyti į svetainės zoną pereinanti virtuvės baldų dalis – joje buvo suprojektuota vieta televizoriui pastatyti ir garso bei vaizdo technikai sudėti, taip pat sumontuotos kelios lentynėlės, kuriose sustatytos knygos ir dekoratyvios detalės interjere padeda sukurti jaukumo įspūdį.

Valgomojo zona
Priešais virtuvę, palei priešingą sieną gyvenamojo kambario gale, suformuota nedidelė valgomojo zona, kurioje įkomponuotas senovinio stiliaus apskritas valgomojo stalas su tokio pat dizaino patogiomis kėdėmis. Ši zona nuo likusios erdvės neatskirta jokiomis vizualiomis ribomis, natūraliai įsilieja į bendrą interjerą ir tarsi susieja lakonišką modernaus dizaino virtuvę bei impozantiškais, puošniais baldais apstatytą poilsio zoną.

Architektūriniai dekoro elementai
Standartinį bendrąjį kambarį paįvairina specialiai sukurti architektūriniai elementai. Ties įėjimu į patalpa suformuota nedidelė niša, kurioje paliktos atidengtos senos plytos, į interjerą įliejančios šiek tiek istorinės atmosferos. Šioje nišoje įkomponuota dekoratyvi kolona, pabrėžianti klasikinius interjero bruožus.

Kadangi iš bendrojo kambario vienos durys veda į šeimininkų miegamąjį, jos dekoruotos ypatingai: tamsus durų rėmas itin išryškina elegantiškais augalų motyvais papuoštą stiklą – vakarais miegamajame uždegus šviesą durys atrodo tarsi jaukią blausią šviesą skleidžiantis šviestuvas, o dieną interjerą pagyvina gėlių raštais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis