Lietuviškoje troboje iš rąstų - ir šiuolaikiški akcentai

Rąstinėje lietuviško kaimo troboje, pastatytoje kalvotame Aukštaitijos krašte, greta miško, draugiškai „sutaria“ tai, kas įprasta ir tradiciška, bei tai, kas nauja ir šiuolaikiška. Panašią nuotaiką galite sukurti savo kaimo sodyboje ar vasarnamyje, prie senų šeimos rakandų priderinę stilingų aksesuarų iš Lietuvos parduotuvių ir salonų.

Tradicinės „kaimiškos“ architektūros namas dera bendrame aplinkos kontekste: vieno aukšto rąstinės trobos, uždengtos trikampio formos medinių skiedrų stogu, tiek fasado medžiagos, tiek spalvinė gama natūraliai įsilieja į kalvotą ir miškingą Aukštaitijos krašto gamtovaizdį. Iš apvalių rąstų suręsto namo fasadas nedažytas, matyti nužievintų rąstų faktūra. Nors namo architektūra buvo siekta pakartoti lietuviško kaimo pastatų formas, galima įžvelgi ir šiuolaikiškoms užmiesčio sodyboms būdingų elementų.

Pavyzdžiui, didelės stiklinės dvivėrės durys, stilistiškai priderintos prie namo eksterjero, – pro jas galima patekti į pagrindinį trobos kambarį. Arba palei visą fasadinę namo pusę nusitęsianti medinė terasa, kur įkomponuota ir nedidelė poilsio zona, papuošta vazoninėmis žydinčiomis gėlėmis.

Siekiant išlaikyti vientisą, prie aplinkos derantį vaizdą, namo eksterjerui ir terasai dekoruoti labiau tiks tradiciniai, šiek tiek liaudiški, tačiau stilingi ir estetiški aksesuarai, išsiskiriantys medžiagų natūralumu ir dizaino paprastumu.

 

Sieninis lauko šviestuvas „Callisto“, 208,20 Lt, www.esodo.lt

 

Lauko vazonas, nuo 39 Lt, „Schetelig Lit“

Medinė žvakidė, 25,83 Lt, „Thomas Philipps“

 

Tikmedžio suoliukas, 199 Lt, „Jysk“

 

Ryžių šiaudų šluotelė, 11,99 Lt, „Senukai“

 

Guminiai sodo batai, 35 Lt, „Žaliasis centras“

Rąstinio sodybos namo interjeras atitinka fasado stilių: visos didžiosios plokštumos dekoruotos nedažytais medžio rąstais, o nedidelės trobos erdvės neskaido pertvaros – palikta atvira, perdangomis neuždengta net pastogė, todėl interjere juntama lengvumo, skaidrumo ir šviesos atmosfera.

Prie medžio faktūros priderintos ir kitos natūralios medžiagos, pavyzdžiui, pagrindinis bendrojo kambario akcentas – iš akmenų ir plytų sumūrytas masyvus gruboko dizaino židinys, padedantis kurti užmiesčio buities įspūdį. Jį pabrėžia ir atsainiai sudėliotos, bet dekoratyviai atrodančios malkos.

Kaip ir dažnoje sodyboje, čia neišvengta antram gyvenimui prikeltų baldų ir kitų detalių, atkeliavusių iš miesto namų. Tačiau visa tai sumaniai priderinta prie aplinkos stiliaus ir romantiškos užmiesčio nuotaikos.

 

Dekoratyvinė pagalvėlė „Sanderson“, 200 Lt, „Retroforma“

 

Pastatomasis šviestuvas, 362 Lt, gaubtas, 76 Lt, „Almi Decor“

 

Laikrodis, 180 Lt, „Almi Decor“

 

Pintas padėkliukas, 9,18 Lt, „Thomas Philipps“

 

Birių produktų indas, 14,99 Lt, „Prisma“

 

Medinis dubuo, 34,93 Lt, „Thomas Philipps“

 

Malkinė su ratukais, 73,82 Lt, „Thomas Philipps“

 

Natūralaus medžio skrynia su dekoratyviais metalo apkaustais, matmenys – 46 x 110 x 60 cm, apie 2 000 Lt, „Heine“, (www.otto.lt; kainos pateikiamos su pristatymo išlaidomis)

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis