Ant Asvejos kranto – milijono verta sodyba

Rusteikų šeima, valdanti didmeninės ir mažmeninės prekybos buities technika ir elektronika bendrovę „Topo grupė", parduoda 0,99 mln. litų vertės sodybą.

Aurelijaus ir Aurelijos Rusteikų sodyba yra Asvejos ežero Dubingių miestelio pakraštyje, Molėtų rajone. Tačiau „Topo grupės“ valdybos pirmininkas A. Rusteika sako pastebėjęs, kad po nekilnojamojo turto (NT) burbulo sprogimo yra sunku parduoti brangų nekilnojamąjį turtą.

„Šiandien NT pirkėjai objektyviau vertina savo finansines galimybes, nei iki sunkmečio, kuomet nekilnojamasis turtas buvo perkamas dažniausiai pasiėmus paskolą iš banko. Dabar pirkėjai stengiasi įsigyti sodybas, sklypus ar namus būtent už savo santaupas, siūlydami įvairius atsiskaitymo būdus“, – DELFI sakė A. Rusteika.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Specialistės patarimai: kaip projektuoti sodybos aplinką
Eksperto patarimai, ką reikia žinoti prieš statant sodybą
Kiek kainuoja įsirengti nuotekų valymo sistemą?

Jis pateikia pavyzdį, jog žmonės dažnai siūlo už NT sumokėti dalimis ar suplanuojant mokėjimų atidėjimus.

„Apie parduodamą sodybą paskelbėme prieš 5 mėnesius. Skelbimo informacija peržiūrėta daugiau nei 3,5 tūkst. kartų, taigi, manau, susidomėjimas – didelis. Jau buvo keletas potencialių pirkėjų, tačiau jų galutiniam apsisprendimui trukdė nepakankamos santaupos“, - pasakoja verslininkas.

Šeima sulaukia ir NT agentūrų pasiūlymų, kurios už savo paslaugas prašo iki 4 proc. turto pardavimo vertės, šiuo atveju jų mokestis sudarytų iki 39,6 tūkst. litų.

Paklaustas, kodėl šeima nusprendė savo sodybą parduoti būtent dabar, A. Rusteika sakė, jog sodybą Dubingiuose įsigijo kaip antruosius šeimos namus, tačiau šeima yra inicijavusi kitą projektą šiame krašte, kuriam teikia pirmenybę.

„Šią sodybą bei Dubingių apylinkes „įsimylėjo” ne tik mūsų šeima, bet ir draugai, giminės, kurie čia lankėsi. Dubingių krašto istorija ir grožis paskatino inicijuoti naujos Dubingių bažnyčios statybą, nusprendėme tapti šio projekto mecenatais. Dėl šios priežasties ir pasiryžome parduoti sodybą, o gautas lėšas skirti jau vykstančiai bažnyčios statybai“, - verslininkas pasakojo DELFI.

Naujos Dubingių Švento Jurgio Kankinio bažnyčios statybų pradžia yra 2012 m. spalio 13 d.

Rusteikų parduodama sodyba yra medinė su 66 arais žemės ir sodu. Iš viso yra parduodami 4 pastatai: 200 kv. m gyvenamasis namas, 70 kv. m svečių namas, pirtis ir garažas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis