Atnaujintoje sodyboje – tradicinės puošybos akcentai FOTO

Renovuojant prie vieno didžiausių ir gražiausių Aukštaitijos ežerų įrengtą sodybos namą, didelis dėmesys buvo skiriamas puošybos elementams. Vilniečiai šeimininkai norėjo pagyvinti pasenusį interjerą, harmoningai pritaikyti jį prie užmiesčio aplinkos, pabrėžti kaimiško stiliaus estetiką, todėl jam dekoruoti rinkosi tradicinio dizaino lietuviškus, rankų darbo ornamentais papuoštus baldus ir aksesuarus.

Sodyba
Sodyba
A. Kašmočiaus nuotr.

Sodyba
Sodyba
A. Kašmočiaus nuotr.

Sodyba
Sodyba
A. Kašmočiaus nuotr.

Sodyba
A. Kašmočiaus nuotr.

Nedidelis, bet jaukus vieno aukšto sodybos namas su mansarda pastatytas gražioje vietoje visai šalia vieno didžiausio Aukštaitijos ežero – romantiškas jo peizažas atsiveria per didelius pirmojo aukšto langus ir iš erdvios namo terasos. Namas statytas prieš daugiau nei dešimtmetį, tad jo eksterjerui ir interjerui dekoruoti buvo naudojama tuo metu populiari apdailos medžiaga – pušinės lentelės: jomis iškaltas fasadas nudažytas šviesiu pasteliniu atspalviu, o interjere paliktos natūralios pušies spalvos apdaila. Norėdami pakeisti tokį interjero dekoravimo stilių bei išvengti „pirties“ įspūdžio, kurį sukuria medžio lentelių apdaila, vilniečiai šeimininkai nutarė atnaujinti sodybos interjerą ir sukurti šiuolaikišką, jaukią ir komfortišką poilsio erdvę.

Atnaujindami sodybą šeimininkai vengė didelių pertvarkų ir daug laiko bei lėšų reikalaujančio remonto. Pakeisti interjerą buvo stengiamasi šiek tiek pakoregavus didžiųjų plokštumų apdailą, pritaikius naujus, lietuviško kaimo stilių pabrėžiančius dekoro elementus. Pagrindinis sodybos kambarys su dideliais, į erdvią terasą išeinančiais langais iki rekonstrukcijos buvo iškaltas lakuotomis pušinėmis lentelėmis. Siekiant šiek tiek atskiesti šiltą oranžinį atspalvį, sienų palei langus apdaila buvo pakeista – uždengta plokštėmis ir nudažyta baltai. Taip pavyko išsaugoti natūralumu dvelkiančią užmiesčio namo atmosferą, sukurti jaukesnę erdvę ir išryškinti pro langą atsiveriantį gamtos vaizdą. Dėl šios priežasties išilgai jo buvo suformuotos ir pagrindinės funkcinės zonos – svetainė bei valgomasis. 

Sodyba
Sodyba
A. Kašmočiaus nuotr.

Jaukioje svetainės poilsio zonoje tradicinį kaimišką stilių pabrėžia ne tik baldų formos, bet ir languotas gobelenas, kuriuo aptrauktos minkštosios dalys.

Sodyba
Sodyba
A. Kašmočiaus nuotr.

Palei langą įkomponuotoje šviesioje valgomojo zonoje svarbiausias akcentas – didelis natūralaus medžio tradicinio stiliaus valgomasis stalas, prie kurio patogių, stilingais raštais dekoruotų kėdžių gali susėsti nemaža poilsiautojų kompanija.

Siekiant pabrėžti erdvės pojūtį ir išryškinti už lango matomą gamtos peizažą, bendrajam kambariui dažyti parinktas baltas koloritas. Kiti sodybos name įrengti privatūs kambariai dekoruoti skirtingais, kaimo aplinkoje derančiais tradiciniais atspalviais. Pirmajame aukšte esančio vadinamojo „šeimininkės“ kambario vientisa siena nudažyta švelniu žalsvu koloritu, derančiu prie medinės sienų apdailos. Čia įrengta moteriška erdvė, dvelkianti romantika, jaukumu ir ramybe, – tokį įspūdį kuria grakštūs, rankomis dekoruoti tradicinio kantri stiliaus baldai, natūralios medžiagos, ornamentuoti, nėriniais papuošti aksesuarai, mielos detalės.

Sodyba
Sodyba
A. Kašmočiaus nuotr.
Sodyba
Sodyba
A. Kašmočiaus nuotr.

Gera idėja!
Rankomis tapyti tradicinio stiliaus ornamentai ne tik puošia baldus, pabrėžia jų stilių, bet ir suteikia originalumo bei autentikos. Tokį dekoravimo būdą galima pritaikyti iš senelių paveldėtiems baldams atnaujinti, be to, piešiniai padės paslėpti jų trūkumus. Tačiau nepersistenkite: gražiai atrodys tik subtilus, kuklus, saikingas dekoras.

Sodyba
Sodyba
A. Kašmočiaus nuotr.

Šeimininkės kambaryje įkomponuotas ne tik gražus ir dailus, bet ir praktiškas baldas – indauja su atidaromu skyreliu, galinčiu tarnauti kaip patogus kosmetinis ar darbo stalelis.

Sodyba
Sodyba
A. Kašmočiaus nuotr.

Po nėriniuotu šviestuvu suformuota jauki, malonioms arbatos popietėms puikiai pritaikyta poilsio zona su grakščiu apskritu staleliu ir dviem patogiomis kėdėmis.

Prie natūralaus atspalvio pušinių apdailos lentelių puikiai tiko subtilus melsvas atspalvis, išblaškantis medžio apdailos koloritą ir kuriantis padedantį atsipalaiduoti vėsos bei ramybės pojūtį. Prie melsvos sienos subtiliai derinami ir pagrindiniai baldai – palei sieną įkomponuota puošni lova su natūralaus medžio ir tradiciniu rankomis pieštu raštu dekoruotu galvūgaliu, prie jos stilistiškai pritaikyti grakštūs naktiniai staleliai, kabykla bei tokio pat atspalvio komoda. Poilsio erdvei jaukumo ir romantikos suteikia sieniniai ir staliniai nėriniais papuošti šviestuvai – jie ne tik jaukiai apšviečia norimą vietą, bet ir pabrėžia kaimiškojo stiliaus romantiką.

Sodyba
Sodyba
A. Kašmočiaus nuotr.

Prie mėlynosios miegamojo sienos pritaikyta lygiai tokio pat atspalvio komoda bei kabykla harmoningai įsilieja į interjerą ir sukuria vientisumo pojūtį.

Sodyba
Sodyba
A. Kašmočiaus nuotr.

Miegamajame pagrindinis dėmesys krypsta į dekoratyvų mėlyną lovos galvūgalį, papuoštą stilingais rankų darbo ornamentais, – jį padeda išryškini ir sieniniai bei staliniai šviestuvai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis