Kaip šildyti būstą, norint sutaupyti?



Šalto sezono metu nedidelių namų ar butų gyventojams, turintiems autonominį šildymą, kyla klausimas – kaip geriausiai laikyti šildymą – ar laikyti visada įjungtą su neaukšta temperatūra, ar įjungti ir išjungti, kada reikia ir kada norisi? Atsakysime jums į šiuos klausimus.

Vienas svarbus veiksnys, kuris kelia abejones žmonėms, laikyti šildymą visada įjungtą ar ne, yra tas, jog šildant ne nuolatos reikia papildomos energijos namams sušildyti greitai, jei prieš tai šildymas buvo išjungtas.

Tačiau, jei jūs šildote 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę, greičiausiai sunaudosite tiek pat energijos, kaip ir šildant namus ne nuolatos. Taip yra todėl, kad šilumos nuostoliai visada atsiranda dėl temperatūrų skirtumo lauke ir temperatūros, kurią bandote išlaikyti namo viduje. Tad jei jūs laikote šildymą visada įjungtą, jūsų šildymo sistema nuolatos naudos energiją, kad palaikytų vidaus temperatūrą. Kuo didesnis namų šilumos netekimas, tuo daugiau energijos reikia, kad palaikytume optimalią temperatūrą namuose. O tai reiškia, kad šildant namus nuolatos, gausite didesnes sąskaitas.

Dėl to turite būti užtikrinti, kad jūsų namas ar butas yra gerai izoliuotas ir užsandarintas. Norint pagerinti namo izoliaciją yra puikus būdas sutaupyti savo sąskaitas už šildymą. Izoliavimo ir ertmių užsandarinimo sprendimų tikrai nemažai – tai ir langų pasirinkimas, sienų izoliavimas, durų storumo pasirinkimas ir panašiai.

Paprastai labiausiai energiją taupantis variantas yra šildyti namus pagal programą, kad namai būtų šildomi tada, kada jums reikia. Modernių termostatų pagalba jūs galite nustatyti skirtingas temperatūras skirtingiems paros laikams ir netgi savaitgaliams.

Jei jūsų butas ar namas puikiai izoliuotas ir užsandarintas, galite padaryti testą ir sužinoti, ar laikyti įjungtą šildymą nuolatos jums yra pigiau nei programuojant sistemą pagal jūsų poreikius. Iš pradžių savaitę laikykite šildymą įjungtą nuolatos, o kitą savaitę termostatą nustatykite taip, kad namuose šildymas būtų įjungtas du kartus per dieną. Po kiekvienos tokių bandymų savaitės stebėkite skaitiklių rodmenis ir pamatysite, kuris šildymo būdas yra daug ekonomiškesnis.

Užsakymo nr.: PT_63325210

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis