5 būdai, kaip įsirengti jaukų miegamąjį

Erdvė, kurioje ilsimės ir miegame turi būti maloni akiai, šilta, jauki ir teikianti ramybę. Tokioje patalpoje lengvai užmigsime, o atsikėlę jausimės pailsėję ir pasiruošę naujiems darbams. „Magrės baldai“ dizainerė Greta Stefanovič pateikia 5 patarimus, kurie padės įsirengti jaukų miegamojo kambarį.

1. Lovos vieta. Pagalvojus apie žodį „miegamasis“, pirma kylanti asociacija, be abejo, yra lova. Lova yra pagrindinis miegamojo traukos centras, be kurios miegamasis netektų savo prasmės, todėl šiam baldui reikėtų skirti daugiausiai dėmesio. Didelė, patogi, stilinga ir kokybiška lova – pagrindinis jūsų miegamojo akcentas. Geriausia lovą statyti per vidurį sienos, į kurią bus atremtas galvūgalis. Šiais laikais lovų pasirinkimas itin didelis – su galvūgaliu ar be jo, su medžio apdaila, o gal apmušta oda ar gobelenu? Žema, rytietiško minimalistinio stiliaus, o gal aukšta ir nėriniais puošta angliško stiliaus lova, kurioje jausitės tarsi pasakoje? Išsirinkite mėgstamo stiliaus kokybišką lovą ir pradėkite aplink ją kurti jaukiausią namų kampelį.

2. Išdėstymas. Įsirenginėjant miegamąjį, nereikėtų jo viso apstatyti baldais. Pagrindiniai baldai, kurie turėtų stovėti miegamajame – tai lova, spintelės prie lovos, nedidelė komoda ar drabužių spinta, tuo atveju, jei neturite atskiros drabužinės. Visa kita – telieka už miegamojo durų. Taip neapkrausite bendro vaizdo, išlaikysite erdvės pojūtį, o akims leisite pailsėti.

3. Apšvietimas. Miegamajame tiesiog būtinas intymus, šalutinis, švelnus apšvietimas. Tam puikiai tiks staliniai ar sieniniai šviestuvai prie lovos arba reguliuojamas pagrindinis apšvietimas. Jei miegamajame turite drabužių spintą, galite įsirengti lubinius prožektorius, kurie bus nukreipti būtent į ją, taip išvengsite ryškios šviesos visame kambaryje. Be abejo, prireikus, prožektoriai gali būti reguliuojami. Natūrali dienos šviesa taip pat svarbi. Atsižvelkite į lango vietą ir pagal tai dėstykite baldus. Juk vieniems smagu ryte būti pažadintiems pirmųjų saulės spindulių, o kiti gali miegoti tik visiškoje tamsoje.

4. Spalvos. Miegamasis – kone vienintelė namų erdvė, kur galbūt reikėtų susilaikyti nuo akį rėžiančių spalvų, kontrasto, veidrodinių paviršių. Tai poilsio ir ramybės vieta. Tinka visos pastelinės spalvos, pilka, ruda gama, balta ar pieno spalvos. Jei visgi labai norisi ryškumo, panaudokite ryškias spalvas akcentuose ir detalėse, kurias, pabodus, galėsite keisti.

5. Detalės. Interjero detalės suteikia jaukumo ir papildo erdvę. Miegamajame puikiai tiks rankų darbo pagalvėlės, stilingas lovos užtiesalas. Minkšti kilimėliai prie lovos neleis jums sušalti kojų išlipus iš lovos. Papuoškite ir sienas – pakabinkite tai, kas jums kelia malonius jausmus, įkvepia pramerkus akis. Tai gali būti paveikslas, nuotrauka, talismanas, o gal mėgstama citata ar frazė, užrašyta ant sienos. Pasitelkite fantaziją ir paverskite įprastą miegamąjį į tokią erdvę, kurioje užmigsite ir pabusite su šypsena veide.

Užsakymo nr.: PT_67419642

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis