Kaip įpūsti pokyčių vėjo į svetainės zoną

Ruduo ne veltui vadinamas pokyčių metu, kuomet norisi atnaujinti ne tik drabužių spintą, bet ir kasdienę namų aplinką. Svetainė – tai vieta, kurioje praleidžiame didžiąją savo laiko dalį skaitydami, žiūrėdami televizorių, žaisdami su šeima ar priimdami svečius. Dėl šios priežasties ji privalo būti funkcionali, erdvi ir patogi. Kaip išsaugoti šias svarbias kambario savybes, bet išlaikyti jį stilingą? Kviečiame šį rebusą išspręsti kartu su dizainere Justina Lazdauskaite iš daniškų baldų salono „BoConcept.

Perdažykite sienas arba atskiras jų dalis

Jeigu norite paprastai ir pigiai atnaujinti svetainės interjerą – perdažykite sienas arba vieną jų dalį. Tik nuo jūsų priklausys, kokią dažymo techniką pasirinksite. O jų būna įvairių, pavyzdžiui, dažymas kempinėle ar skudurėliu, dekoravimas trafaretais, antspaudais. Pasirinkę vieną šių dažymo metodų, greitai ir nebrangiai pagyvinsite nuobodų kambarį, net jei šioje srityje neturite jokios patirties.

Be to, nebūtina perdažyti didelių plotų, kad pasiektumėte trokštamą įspūdį. Galite išryškinti tik tam tikras vietas, kurias norite akcentuoti. Pasistenkite sugrupuoti spalvas ir kūrybiškai panaudoti skirtingus atspalvius. Pavyzdžiui, švelnia alyvine spalva nudažykite sieną už sofos. Tuomet parinkite panašaus tono atspalvius sienai apie langus ir kambario nišoms.


BoConcept nuotr.

Atnaujinkite kambarį

Negalvokite, kad vienintelis būdas atnaujinti savo svetainę – išmesti senus ir nusipirkti naujus baldus. Kartais pakanka juos perstatyti pagal dizaino tinklalapyje nusižiūrėtą ar paties sugalvotą schemą ir kambarys jau atrodys kaip naujas.

Planuodami svetainės interjerą, nuspręskite, ką norite joje matyti. Pirma, tarp tų daiktų reikia nusistatyti prioritetus ir išsirinkti vieną, kuris būtų vizualus kambario centras ir pagrindinis elementas, sudarantis esminį įspūdį. Šį daiktą reiktų patalpinti taip, kad įėjęs į kambarį žmogus iškart jį pamatytų. Jo padėtį galima pabrėžti fonu. Taip pat nepamirškite atsikratyti antraeilių, nereikalingų daiktų – tokiu būdu atgaivinsite visą kambario interjerą.

BoConcept nuotr.

Paverksite kambarį jaukia, asmenine erdve

Siekdami greitų ir nebrangių pokyčių savo svetainės kambariui galite beveik viską atlikti savarankiškai – tereikia jūsų vaizduotės. Jokia erdvė neatrodys išbaigta be kruopščiai parinktų stilingų aksesuarų. Tai gali būti pagalvėlės, spalvingi keramikos dirbiniai, paveikslai. Svetainė gali atspindėti jūsų ar jūsų šeimos pomėgius, polinkius, skonį, priminti jums apie keliones ar brangius žmones.

BoConcept nuotr.

Pasikabinkite ant sienų senelių vestuvinę nuotrauką, įrėmintą genealoginį giminės medį, žemėlapį ar nuotraukų koliažą, atspindintį aplankytas pasaulio vietas. Jei mėgstate augalus, kambarį galite pagyvinti išskirtine gele arba kaktusu. Pasidomėkite egzotinių augalų įvairove ir tiesiog skirkite svetainės kampelį rožėms, begonijoms, chrizantemoms.

BoConcept nuotr.

Pripildykite svetainę jaukiais kvapais

Ne paslaptis, kad nuosavų namų kvapas yra artimas kiekvienam žmogui. Jei norite, kad svetainė visada kvepėtų ir būtų pripildyta jaukios, ramios šviesos – įsigykite kvapnių, dekoratyvių žvakių. Moliūgų pyrago, cinamono, obuolių sidro ar židinio kvapas pradžiugins kiekvieną ir suteiks namams rudeniškos šilumos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis