Dažniausios interjero dekoravimo klaidos ir kaip jų išvengti

Pakanka įžengti beveik į bet kuriuos namus, kurių dekoravimui nevadovavo profesionalas (ir į kai kuriuos, kur buvo pasitelkta tokia pagalba), ir jūs aptiksite bent vieną iš šių dažniausiai pasitaikančių dekoravimo klaidų. Tai nekeista, nes interjero dekoravimas susijęs su daugybe taisyklių ir visiems pasitaiko kartkartėmis prašauti.

Norėdami išvengti dažniausiai pasitaikančių neadekvatumų, peržvelkite patarimus apie tai, kaip NEreikia dekoruoti. Nors šias klaidas daugelis kartoja, jums to visai nebūtina daryti.

Kaip nedekoruoti

Nenaudokite pernelyg mažų kilimų. Nykštukiniai kilimai yra viena dažniausiai pasitaikančių dekoravimo klaidų. Baldai turi stovėti ant kilimo. Jei tai neįmanoma, bent jau didesnių baldų priekinė dalis turi būti ant kilimo. Visiems mažesniems baldams derėtų būti ant kilimo.

Niekuomet pirma nesirinkite sienų dažų spalvos. Spalvų asortimentas – tūkstantinis ir spalvą lengva pakeisti. Visų pirma išsirinkite brangiausius daiktus ir tuomet derinkite spalvą prie jų.

Nekabinkite šviestuvų per aukštai. Juk norite apšviesti kambarį, o ne lubas.

Shutterstock nuotr.

Nekabinkite meno kūrinių per aukštai. Dauguma žmonių linkę kabinti meno kūrinius žymiai arčiau lubų nei derėtų. Meno kūriniai turi kabėti akių lygyje. Žinoma, mūsų ūgiai skirtingi, todėl apsispręskite patys. Tačiau geriau pakabinti per žemai nei per aukštai.

Nenaudokite trumpų užuolaidų. Užuolaidos turėtų kabėti šiek tiek virš grindų. Nieko tokio, jei jos ilgesnės ir liečiasi su grindimis – tai žymiai geriau nei per trumpos užuolaidos. Per trumpos užuolaidos kuria tą patį efektą kaip ir per trumpos kelnės: dėl jų sukuriamas įspūdis, kad siena yra žemesnė nei iš tiesų.

Shutterstock nuotr.

Nepiktnaudžiaukite pagalvėlėmis. Pagalvėlės yra puikus dekoratyvinis akcentas, tačiau jų neturi būti tiek, kad reiktų jas visas nustumti nuo sofos, kėdės ar lovos, jei norite prisėsti ar atsigulti. Parduotuvėse jų dažnai padauginama, bet tai nereiškia, jog būtinai turite šį vaizdą perkelti į savo namus.

Nenaudokite labai mažų pagalvėlių. Pagalvėles derėtų derinti prie baldų, o pernelyg maža pagalvėlė ant didelės kėdės atrodys iš viso nykštukinė.

Shutterstock nuotr.

Nekurkite teminių kambarių. Juos įrengti smagu, tačiau jie greitai išvargina. Teminiai kambariai greitai pasensta ir tuomet, norint atsikratyti nenorimais daiktais ir juos pakeisti, tenka investuoti papildomai pinigų.

Geriau kambaryje patalpinkite su jums patinkančiu motyvu susijusius tam tikrus elementus. Tarkim, jei jums patinka džiunglių motyvas, įpinkite keletą gyvūnų kailį imituojančių elementų: pagalvytę su zebro kailio motyvu ar žemą pufą.

Shutterstock nuotr.

Stilius nėra svarbiau nei patogumas. Parduotuvėse pilna baldų, į kuriuos gražu žiūrėti, bet jie yra labai nepatogūs. Visuomet prieš pirkdami galvokite, kaip naudosite įsigyjamus daiktus.

Nestumkite baldų prie sienų. Kartais kambariai būna mažoki, tačiau nepristumdami baldų prie pat sienų sukursite daugiau erdvių intymiems pokalbiams. Tai ypač svarbu svečių kambaryje ir kitose bendram vartojimui skirtose erdvėse. Kartais žmonės gėdijasi, kad bus matyti baldų užpakalinė dalis, tačiau jei visas baldas yra dengtas, dėl to neverta jaudintis.

Nepervertinkite lubinio apšvietimo. Toks apšvietimas pravartus, tačiau jo dažniausiai nepakanka. Be to, jis gana plokščias.

Shutterstock nuotr.

Geriausia naudoti kuo įvairesnį apšvietimą: lubinį, minkštesnę šviesą skleidžiančius didesnius šviestuvus ir stalviršius apšviečiančias lempas. Naudokite, ką širdis geidžia: stalines lempas, prie sienų kabinamus šviestuvus, toršerus. Svarbiausia – maišyti skirtingus šviesos šaltinius. Taip bus šviesiau kambaryje ir visi atrodys laimingesni.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis