Interjero akcentai: kaip derinti įvairius raštus bei tekstūras

Dekoruojant namus labai svarbu atkreipti dėmesį į detalių raštus, tekstūrą – tai toks pat svarbus baigiamasis akcentas kaip prieskoniai maiste. Supratę, kaip derinti raštus, tekstūrą interjere, jūs galėsite sukurti savo unikalų stilių.

Įvairūs raštai suteikia interjerui elegancijos, rafinuotumo (pvz., detalės, dekoruotos juostelėmis ar smulkių gėlyčių raštu) ar įmantrumo, išskirtinumo (taškuoti, ryškūs užtiesalai, turkiškų raštų motyvai, tapybiniai elementai – viskas, pradedant kaubojais ir baigiant balerinomis).

Interjero dizaineriai, žaisdami detalėmis, raštais, vadovaujasi keliomis taisyklėmis, kurios padeda klientams rasti ir išreikšti jų asmeninį stilių.

Reikėtų išsirinkti tris skirtingų raštų motyvus, paryškinančius vienas kitą.

Pradėkite sugrupuodami raštus į pagrindines grupes. Pavyzdžiui, įvairaus pločio juostos; geometrinės figūros, taškai, persiškų kilimų raštai; gėlių ar kitokie gamtos motyvai.

Renkantis raštus reikėtų atkreipti dėmesį į spalvą – jos turi derėti tarpusavyje.

Vienas kuris motyvas turėtų būti dominuojantis. Tai gali būti baldų apmušalų, kilimų ar sienų raštas. Aksesuarams (kėdėms, užuolaidoms) reikėtų parinkti kitą raštą. Dar trečiu raštu gali būti dekoruoti patys smulkiausi aksesuarai – pagalvėlės, lovatiesės, lempų gaubtai.

Pavyzdžiui, svetainėje kilimas dekoruotas geometrinėmis figūromis, gėlėti baldų apmušalai, dryžuotos kėdės – visa tai susiję šiltais atspalviais, o grindų ir baldų natūralaus medžio raštai užbaigia dekorą.
Tekstūros ir raštų derinys formaliam stiliui teikia šilumos.

Ne mažiau nei raštai interjero dekorui svarbi paviršių – sienų, lubų, plytelių tekstūra. Pvz., plytų, akmenų ar grubaus paviršiaus plytelių tekstūra patraukia dėmesį kaip įdomus akcentas. Tokie paviršiai gerai dera su stiklo, plieno ar veidrodinėmis detalėmis.

Norint išryškinti įvairias tekstūras, svarbu kontrastas. Tarsi lygindami spalvas ant sienų, žiūrėdami, kaip jos tinka, pabandykite palyginti įvairių tekstūrų pavyzdžius, gaukite įvairių medžiagų – plytelių, akmens dekoratyvinių detalių, medienos, tapetų pavyzdžių, pridėkite vienus prie kitų ir matysite, kas su kuo tinka.

Tuo pačiu principu galite derinti satiną ir odą, mozaikos plyteles, lentelių panelę, poliruotą žalvarį, buklė audinį, grindų plyteles.

Pasitikėkite savo nuojauta

Įvairūs raštai ir įvairios tekstūros medžiagos atsiskleidžia neutralių, prigesintų spalvų fone. Brokato audinio sofos apmušalai, ryškūs dekoro akcentai, lempos – visos medžiagos, nuo poliruotų iki gubaus paviršiaus teikia kambariui nors ir formalų, bet jaukų seniai gyvenamos vietos įspūdį.

Stambūs raštai labiau tinka dideliems kambariams, atviroms erdvėms.
Pasitikėkite savo nuojauta, įvertinkite, ar kambariai nėra perkrauti.. Ir kaip su prieskoniais maiste pažaiskite su su raštais, tekstūromis, kol jausite, kad jūsų gyvenamoji aplinka tokia, kokia jums patinka.


Shutterstock nuotraukos

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis