Mažos erdvės iššūkiai

Neretas iš mūsų pradėdamas kurti savo gyvenimą nuomojasi būstą, kuris nėra didelio ploto. Kaip patobulinti mažos kvadratūros butą, jog ji taptų jauki ir artima? Anot interjero dizainerės Katerinos Dilinikaitienės, tai noras, geras skonis, pinigai, fantazija ir meilė erdvei, kurioje gyveni. Straipsnyje pateikiame ir jos konkretesnių patarimų, kaip tai sujungti ir paversti realybe.

Tinkamai parinkti daiktai

Tai gali būti pagal specialų užsakymą projektuojami baldai, kurie pritaikyti būtent tai erdvei ir kartais atlieka net keletą funkcijų. Taip, pavyzdžiui, kavos staliukas gali būti ne tik praplečiamas, tačiau ir keičiantis aukštį, o esant reikalui tampantis dideliu pietu stalu. Jei baldai projektuojami pagal užsakymą, tikrai verta nepagailėti laiko ir gerai apgalvoti visas daiktų pasidėjimo galimybes: ar patogiau daryti daugiau stalčiukų, ar kaip tik labiau būtų reikalingos durelės arba atviros lentynos. Labai svarbu tinkamai parinkti minkštą dalį, nes mažame kambaryje turi tilpti ne tik sofa, bet ir lova arba baldas, atliekantis abiejų funkcijas.

Erdvės padidinimo gudrybės

Svarbu atkreipti dėmesį į spalvų parinkimą – jei erdvė maža, nereikia rinktis kontrastingų, tamsių bei labai ryškių spalvų daiktų. Ryški arba tamsi sofa mažame kambaryje atrodys žymiai didesnė, nei to paties dydžio šviesesnis ir ne toks spalvingas baldas. Ta pati taisyklė galioja renkantis sienų spalvas bei užuolaidas – tamsios bei ryškios spalvos mažina erdvę. Tai visiškai nereiškia, kad reikia atsisakyti spalvų ir viską nudažyti baltai, tiesiog spalvinė gama turėtų būti be didelių kontrastų, o baldų gobelenų, užuolaidų bei tapetų raštai – smulkesni ir ne per daug aktyvūs. Taip pat erdvę didina veidrodžiai bei tinkamas apšvietimas. Apšviečiant lubas, vizualiai jas paaukštiname.

Klaidos

Labai svarbu įvertinti patalpos dydį ir prieš įsigyjant baldus pamatuoti kiek realiai vietos jie užims kambaryje. Dažnai žmonės nusiperka didesnę negu reikėtų minkštą dalį tik todėl, kad parduotuvės salono erdvėje baldas atrodė visai kitaip. Be to, dažnai pasitaikanti klaida yra, kai šeimininkai, visiškai neįvertindami esamų erdvių dydžio, bando viename interjere panaudoti daug skirtingų kituose interjeruose matytų idėjų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis