Parodoje „Resta“ kvietė ne kovoti su grafičiais, bet juos nuvalyti

Pluoštinio cementinio banguotų lakštų gamintoja UAB „Eternit Baltic“ statybų parodoje RESTA demonstruoja grafičiams atsparias fasadų plokštes, nuo kurių dažai nuvalomi įprastu sienų valikliu. Naujosios plokštės gali tapti ilgai ieškota efektyvia priemone, kuri išgelbės namų  fasadus nuo teplionių.

Grafičiai ant namų sienų – šiuolaikinių miestų rykštė. Su gatvių piešėjais savivaldybės kovoja įvairiais būdais: baudomis, filmavimo kameromis, samdo policiją, tačiau suvaldyti dailininkų azarto nepavyksta. Įmonė „Eternit Baltic“ pasiūlė ne kovoti su sienų tepliotojais, bet piešinius nuvalyti nuo fasadų, kurie prieš tai padengti grafičiams atspariomis plokštėmis.  

Neabejojame, kad mūsų gaminiai – grafičių dažams atsparios pluoštinio cemento plokštės „Pictura“ ir „Natura Pro“ taps labai svaria alternatyva drausminančioms savivaldybių kovos priemonėms su grafičių piešėjais, nes ant nuvalomų piešti taps neįdomu“,- sako UAB „Eternit Baltic“ direktorius Gediminas Vaitkevičius.

Organizatorių archyvas

Nuo plokštėmis „Pictura“ ir „Natura Pro“ padengto fasado dažai nuvalomi visiškai ir jis vėl tampa švarus, kaip buvęs. Tuo įsitikins parodos RESTA lankytojai, užsukę į „Eternit Baltic“ lauko stendą šalia paviljono Nr. 1. 

PasakG. Vaitkevičiaus, tradicinį tinkuotą ar dažytą mūrinį fasadą atnaujinti yra daug sudėtingiau ir brangiau, negu nuvalyti antigrafiti plokštę. Pašalinti piešinį nuo vieno kv. m. tinkuoto fasado kainuoja apie 50 Lt įskaičiuojant valymą, gruntavimą, dažųparinkimą ir perdažymą. Norint, kad naujai nudažytos sienos dalies spalva nesiskirtų nuo seniau dažytos, būtina labai atidžiai parinkti spalvą arba perdažyti visą sieną, tačiau tuomet susidarys ne viena dešimtis kvadratinių metrų. Keletas dažų valiklio buteliukų kainuoja nepalyginamai mažiau.

Atlikus remonto darbus nėra jokių garantijų, kad po dienos – kitos grafiti vandalai vėl neišpieš atnaujintos sienos.  Kalbama, kad kai kurių namų savininkai verčiau sutinka mokėti baudą už fasado nepriežiūrą, kurią skiria savivaldybė, negu vėl imti remontuoti subjaurotus fasadus. 

Apie grafičių problemą miestuose ir jos sprendimo būdus buvo diskutuojama „Eternit Baltic“ inicijuojamoje konferencijoje„Grafiti – menas ar vandalizmas?“, kuri vyko parodoje RESTA, balandžio 24 d. konferencijoje pranešimus skaitė dailėtyrininkai, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, grafičių profesionalai, „Eternit Baltic“ specialistai. 

Diskusijoje buvo pristatytos keturios prezentacijos:

Grafičių prevencija Vilniaus mieste;

Nelegalių grafičių prevencija;

Grafiti profesionalo žvilgsniu;

Grafičių istorijos apžvalga.

Peržiūrėti šiuos pristatymus galite paspaudę ant aktyvuotų nuorodų.

Užsakymo nr.: PT_61227075

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis